Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 8.1 - Лични впечатления и коментари
#1

   [Изображение: Nokia-7-1-Plus-3.jpg]

На своето събитие в Дубай днес HMD Global анонсира модела Nokia 8.1, който се присъединява към  портфолиото на компанията от достъпни модели с флагмански хардуер. Устройството с корпус от алуминий и стъкло предлага 6.18” Full HD+ 18.7:9 дисплей с технологията PureDisplay и поддръжка на HDR 10 съдържание, чипсет Snapdragon 710, 4GB RAM, 64GB разширяема памет и батерия с капацитет 3500 mAh, която поддържа бързо зареждане при 18W. Както може да се предположи операционната система е Android 9 Pie, а HMD Global обещава бързи ъпдейти до следващите основни версии за период от две години и доставка на поправки за сигурността за 3 години. За феновете на фотографията е осигурена двойна основна камера, която комбинира 12 MP основна камера с 1/2.55’’ сензор (размер на пикселите 1.4um) и оптична стабилизация с 13МР втори сензор за отчитане на дълбочината на сцената. Камерата може да записва и 4K видео с обкръжаващ звук благодарение на технологията Nokia OZO. За селфита има 20МР предна камера. Nokia 8.1 ще се появи на пазара в средата на този месец в три цветови варианта синьо,  сребристо и тъмночервено на средна крайна цена от 399 евро преди облагане с данъци и такси. Предполагаме, че още този месец ще видим смартфона и в България.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не се лъжа, това, всъщност, е 7.1+?
Явно приключват с цифрата 8 във флагман сегмента.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#3

защо никъде в България не се предлага този модел?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

(2019-01-05, 09:38:51)koprio написа:  защо никъде в България не се предлага този модел?
Защо да не се предлага - цък

 
Цитирай
#5

Вече я има при сините, с цена 729лв. Доста са се изхвърлили.
Имах и голям мерак, но не дойде за празниците, и мислех да я чакам. Предполагах някаква цена от 550 макс.
Цитирай
#6

Nokia 8.1 Unboxing & Overview:


 
Цитирай
#7

Разопаковане и първа среща с Nokia 8.1:


 
Цитирай
#8

Nokia 8.1 - Пълен обзор

 
Цитирай
#9

Здравейте на всички!

Лично аз имам Nokia 7 Plus която използвах от май 2018. От няколко дни използвам Nokia 8.1 която ми е във ръцете от 2-3 дни.

Това което веднага забелязах, че ми е супер неудобен и още не мога да му свикна защото 7+ e доста по-тънак и някак си повече приляга във ръката ми. Усеща се като сапун във ръката заради дебелината и стъкленият гръб.

При работа със устройството веднага прави впечатление бързината на новият процесор snapdragon 710 който е значително по-бърз от 660.

Другото нещо което веднага се забелязва при работа със 8.1 е че някак си при допир на екрана той реагира по-бавно от на 7+.
Обяснявам си го заради това че са решили да използват NEG ( Dinorex ) защитно покритие вместо стандартното стъкло gorilla glass.
Така си го обяснявам лично аз, но определено чувството на допир при двата екрана е доста различно.
( Използвам двата апарата без стъклен протектор)

При Nokia 7 Plus когато пусна видео на 4к и съм сред природата и се завъртя по-бързо и спра клипа и го прегледам, на видеото се вижда как когато правя по-бързи движения започва едно размазване и преливане което е доста неприятно. Това най-вероятно се дължи на слабият процесор snapdragon 660.

За сравнение със 8.1 това нещо вече го няма при него и видеото със 4к се възпроизвежда нормално без размазване. Което пак най-вероятно е заради по-новият процесор 710.

Батерията и на двата апарата е уникална!
8.1 издържа почти толкова колкото и 7+ независимо от факта че е със 300mha по-малка от на 7+

Камерата е значително подобрена и вади доста по-реални снимки от 7+.
Но за сметка на това, вече нямате оптично приближение както при 7+.
Предната селфи камера не е Zeiss което малко не е добре, но пак е доста добре.
8.1 разполага вече и със AI така нареченият изкуствен интелект който уж помага като разпознава сцените и ви прави автоматични настройки за най-добра снимка.
Аз лично не ми допадат такива неща и винаги ги държа изключени.
8.1 има оптична стабилизация която наистина е много голям плюс!
За сравнение със 7+ която е със електронна стабилизация.

Дисплеят на 8.1 не ми е по-различен от на 7+
Въпреки че е една идея по наситен със цветове и белият цвят е по-силно изразен, но разликата не е толкова голяма, поне за мен!
Този прорез който има 8.1 в горният край малко не ми допада! След последният февруарски ъпдейт са махнали full bezel настройката която позволява да пуснете горният край на дисплея. Най-вероятно в следващия ъпдейт ще го върнат или ще са го преместили на друго място което е характерно за Android.

Лично мнение от мен!
Ако сте собственик на Nokia 7 Plus не си го купувайте, лично аз съм разочарован от новият 8.1 и ще се върна със огромна радост обратно на 7 Plus ! ! !

Ако сте няма ли Nokia и се чудите, опитайте я гарантирам че ще ви хареса, апарата не е зле но просто след като бях със 7 Plus толкова време вече съм се превързал доста към него.
Изключително здрав и сигурен телефона!

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
[-] 4 потребители изказват благодарност на Niksana5 за това мнение:
  • GH0STFACE, scorceni, stenlius, Victormihov
Цитирай
#10

Нещо няма много отзиви за апарата. Апък не е от съвсем скоро на пазара.


Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

https://www.mobile01.com/topicdetail.php...&t=5666921

Нереално добре изглежда...


Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Днеска я гледах на живо. Нещо не ми допадна чак толкова. Както казаха по нагоре, "като сапун". Рамките също не ми харесват, изпилени, все едно ги няма. За мен лично седи някак си евтино, не ми допадна. Доста лека ми се стори или пък просто е добре балансирана. 7.1 ми се стори по-добре от 8.1, като усещане в ръката.
Леко лагава ми се стори също, но това го отдавам на факта, че току що беше пусната да се зарежда и беше под 10% батерия.
Бях почти сигурен, че това ще е телефона, но сега не е така.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Фототест Nokia 8.1: http://4pda.ru/2019/04/16/356275/

 
Цитирай
#14

Nokia 8.1 + Gcam 6.1.024:

[Изображение: IMG-20190510-111439.jpg]

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#15

[Изображение: IMG-20190512-144327-1.jpg]

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#16

[Изображение: IMG-20190513-175159.jpg]

[Изображение: IMG-20190513-175235.jpg]

Снимка N1 или N2 Smile

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#17

Снимка 1 е по-реална с повече детайли.
Цитирай
#18

Благодаря ти за мнението,и аз достигнах до този извод,от вчера насам започнах да използвам вградената в телефона камера вместо Gcam Smile

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#19

Няма как да не съм доволен от батерията,просто прави смешен предишния ми Samsung Galaxy Note 9 с ,,великата,, си 4 000 mAh  батерия:


Прикачени файлове Миниатюри
   

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#20

Здравейте.От днес жената е собственик на NOKIA 8.1 Понеже аз съм с NOKIA 7 ПЛЮС и съм много по доволен от Gcam отколкото с стоковата искам да инсталирам и на нея но не мога да намеря коя да сложа.Инсталирах една но тя не работи.Ако може някой да даде линк за да видя коя камера ще ни хареса.
Цитирай
#21

(2019-07-22, 16:59:41)aco2727 написа:  Здравейте.От днес жената е собственик на NOKIA 8.1 Понеже аз съм с NOKIA 7 ПЛЮС и съм много по доволен от Gcam отколкото с стоковата искам да инсталирам и на нея но не мога да намеря коя да сложа.Инсталирах една но тя не работи.Ако може някой да даде линк за да видя коя камера ще ни хареса.
https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/g...a_test.apk

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#22

Благодаря
Цитирай
#23

От днес го имам и съм много доволен,бърз и с добра батерия

Изпратено от моят Nokia 8.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Някой в България вече да е получил официялния Андроид 10?

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#25

Снощи ми дойде десетката, вече съм с нея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)