Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изключване на Fingerprint сензор
#1

Има ли някакъв грамотен начин за спиране на фингър сензора освен триенето на файлове от системната папка ? Това убива сензора тотално, а аз искам да го изключа...като си хвана телефона и ми пали екрана без да искам.
Незнам дали при андроид 9 са го оправили това...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си изтриеш отпечатъците, май няма да го пали ? Или поне при мен не го(LG G6).

Lenovo A536
Цитирай
#3

Пробвай без фингърпринт ,само с парола.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Пали винаги независимо има илу няма запаметен отпечатък.
Слагах, махах - все тая.

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#5

А не би трябвало

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Виж дали няма включена опция при вдигане на телефона да се активира.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Не не е включена такава опция.
Четох че при андроид 8, ми8-ците стандартно са така както при мен. Затова и питах някой, който се е качил до 9-ката дали и там е така.
Спирането на сензора става с изтриването на десетина файла в системната папка, но тогава "убиваш" сензора изобщо, до следващо преинсталиране, което е лудост.
За това питах има ли грамотна опция в настройките, която пропускам, но явно няма Sad

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#8

просто го препречи с нещо, за да не се натиска. Вероятно ползваш калъф - сложи отдолу едно черно картонче и готово
(или какъвто е цвета на сензора)
Цитирай
#9

Колега аз сега пробвах и бях решил, че не става, като открих проблема и го махнах успешно. Понеже имам настроени лицеви данни , работещи вече след ъпдейта. Като гледам телефона и опитам с отчетък телефона светва и лицето ми го отключва. Ако и ти имаш лицеви данни го наведи настрани така че едвам да го виждаш а той теб не Smile махни отпечатъка и пробвай пак.
Цитирай
#10

Залепи му тиксо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#11

@Victormihov Егати смартфоните... Да им лепим тиксо за да работят както трябва....

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

(2018-12-09, 13:50:17)BGDropche написа:  @Victormihov Егати смартфоните... Да им лепим тиксо за да работят както трябва....

    Това е съвет,  докато си реши проблема кардинално. Никой не е писал ,че така се решават проблемите с този телефон. А и това е изолиран случай.
Цитирай
#13

Моят, като не разпознае отпечатъка само извибрирва за кратко. Нищо Друго не се случва. След 5 опит светва екрана, за да поиска парола...
Цитирай
#14

Е само при мен ли е така ?? Еб@ти...в 4pda и други бяха писали и реших, че за модела е проблема като цяло.
Утре ме отключват и.ще видя с xiaomi.eu как ще е
Сега съм с китайския...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#15

В момента нямам Mi8 под ръка и не си спомням как беше при него, но на Redmi4x, Note4X и Redmi 6 Pro е така, даже на мен ми харесва, че светвам екрана с докосване на сензора, а не с бутона On/Off. С xiaomi.eu съм и всякакви видове заключвания ги спирам още при първоначалните настройки на телефона, не ползвам пароли, отпечатъци и други такива. За тази "функция" бяхме писали май още от RedmiNote3 и лично аз съм давал препратки към 4pda кои файлове се трият, но те тотално изключват сензора, както и ти си разбрал. Единствено май само при Mi5 съм виждал настройки за изключване на светването на екрана при докосване на сензора. И никакви настройки на пароли и отпечатъци нямат нищо общо с това явления ( не знам бъг ли е или функция) . Винаги съм ползвал xiaomi.eu, не знам при другите ромове как е.
Цитирай
#16

Човека май се оплаква от друго. Доколкото разбрах при докосване на сензора случайно по всякакъв начин, без да се отключи екрана му светва. Не би трябвало да е така. Трябва само да вибрира.
Цитирай
#17

Точно така, както написах по-горе, така е и при изброените модели.
Цитирай
#18

Сега, пробвах на Redmi note 4x и не е така .Докосвай сензора с пръсти и не светва,като поставя правилния пръст направо се отключва.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Ето видео с xiaomi.eu:
https://youtu.be/U0AnLIXSmiY
Светва и екранът е заключен.
Цитирай
#20

Хубаво видео ,но това видео показва как не трябва да е.
Цитирай
#21

Кой го каза? За мен е удобно!
Цитирай
#22

Добре, де, не те ли дразни при вземане на телефона и случайно докосване да ти се пали дисплея?! Мене лично често ми се случва, докато го вземам и да пипна сензора неволно...Тъпо е да светва...
Цитирай
#23

Тъпо е като цяло,сензора трябва да служи за отключване.С Note 4x ако си сложа странично пръста или го докосвам с други пръсти не се активира.Пробвах и на Пиксела да видя дали аджаба дали той реагира ако докосвам просто сензора ,но е същото не светва.Само като поставя правилния пръст се активира директно с отключване.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Когато е въведен пръстов отпечатък, при докосване с грешен пръст телефонът само вибрира без да светва екрана. Обаче говорим в случаите, когато нямаме активирана защита!
П.П.
Често ползвам телефона да видя колко е часа. Вадя го от джоба, докосвам сензора, екранът светва за секунда без да отключва телефона, виждам часа и пускам обратно в джоба. Какво по-удобно от това? Освен това, ползвам гръб и сензорът е една идея навътре от равнината на гърба, не си спомням да съм го задействал случайно.
Цитирай
#25

mi note 3 - xiaomi.eu stable
имам зададен пин+лицево отключване.
При докосване на пръстовия отпечатък екранът светва, без да има вибрация
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)