Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянно разкачане на блутут устройства
#1

Pair-вам си телефона с блутута на колата и си говоря през аудио системата на колата, но още на следващия или по-следващия ден телефонът и колата не искат да се свържат. И трябва да ги свързвам (pair) наново, което е адски дразнещо, ако трябва да се прави всеки ден! Bu

Първо мислех, че е от колата, но вече ми го прави и на друго блутут устройство (т.е. телефонът го „забравя“ и трябва през ден наново да го pair-вам) и затова си мисля да не би да е от телефона. С S9+ съм с майския фърмуер.

Някой имал ли е такива проблеми и как се решават? Надявам се, че има някакво решение, за да не тегля новия 4гб фърмуер (защото пък там може да има друг бъг в Андроида...). Пробвах да чистя кеш и настройки на блутута на Андроида, но нищо не помага.
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо не опиташ да си ъпдейтнеш телефона. От май до сега всеки месец има нова версия. Относно проблема ти когато си в блутуут менюто виждаш ли в списъка въпросното устройство.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#3

(2018-12-09, 11:18:28)nedkoff написа:  Защо не опиташ да си ъпдейтнеш телефона. От май до сега всеки месец има нова версия. Относно проблема ти когато си в блутуут менюто виждаш ли в списъка въпросното устройство.

Нямам ОТА updates и всеки път трябва да свалям 4гб файл от sammobile. Някакъв по-добър вариант някой да знае?

А по последния въпрос не ми е правило впечатление... като не се свържат устройствата и веднага ги pair-вам наново. Всъщност телефонът си седи като устройство в списъка на колата. Но не съм обърнал внимание дали колата си седи в списъка с блутут устройства на телефона или изчезва.
Цитирай
#4

Ама сдвоени ли са, иска ли ти код за сдвояване?

Изпратено от моят S9 plus с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай
#5

Според мен си направи ъпдейта.
https://www.samsung.com/my/support/mobil...d-the-two/

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на i.stojanov за това мнение:
  • ori
Цитирай
#6

(2018-12-09, 11:41:35)avirex написа:  Ама сдвоени ли са, иска ли ти код за сдвояване?
Сдвоени са, но изглежда се раздвояват и после като тръгна да ги свързвам пак иска код за сдвояване.
(2018-12-09, 11:44:23)i.stojanov написа:  Според мен си направи ъпдейта.
https://www.samsung.com/my/support/mobil...d-the-two/
Точно това ми е проблема :Smile Но като гледам какви опции прелагат... да речем, че ще обновя до последния фърмуер, ама factory reset посмъртно няма да направя, щото след това 1 месец ще трябва да си настройвам телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ori за това мнение:
  • bguser
Цитирай
#7

И аз мразя да правя ресет. Cache wipe през recovery дали не би помогнало?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#8

(2018-12-09, 12:25:38)i.stojanov написа:  Cache wipe през recovery дали не би помогнало?
През Titanium Backup не помогна, така че не вярвам през receovery да има някаква разлика.
Цитирай
#9

А 4 и 5 точка от тук? 4 точка съм я правил на iPhone и ми помогна. На Самсунга съобщение я правих заради странно поведение на интернета и също се подобри. Не губиш нищо.

https://www.theandroidsoul.com/how-to-fi...-problems/

ПП: за какъв софтуер си? Имам предвид, за кой регион? Сложи друг за да получаваш ъпдейтите

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#10

Колега, що се отнася до настройването на телефона - дай пълна синхронизация на настройки и всичко към Гугъл Диск. Запаметява всичко, което се сетиш.
Цитирай
#11

Ъпдейти на софтуера могат да се правят и през Smart Switch. Колкото до настройването аз може би защото съм свикнал си го правя за няма и час Big Grin без да връщам принципно... Последния път реших да пробвам със Smart Switch и то свърши цялата работа. Не позлвам bluetooth устройство за кола, те май най много проблеми правят... Иначе ползвам доста други - слушалки, гривна, преносими колони и до сега никога не ми се е случвало да забрави от самосебе си някое устройство.
Цитирай
#12

(2018-12-09, 21:54:22)mefistoreyon написа:  Ъпдейти на софтуера могат да се правят и през Smart Switch.

Това не ми звучи като да работи с рутнати телефони Smile
Цитирай
#13

Моя гешка,видях ,че си писал за titanum backup за който се изисква руут ,но си помислих ,че не знаеш как се ползва и си правил някакви опити Big Grin
С руут не знам как се ъпдейтва, не съм стигнал до там още xD Мисля ,че можеш да флашваш OTA та през recovery, но не знам дали от някъде не можеш да сваляш само OTA файла?
Цитирай
#14

колега смени ,името на блутута на телефона и няма да имаш грижи, винаги ще се свързва автоматичо.
Цитирай
#15

Проблемът е решен. Просто активирах един модул в Magisk: libsecure_storage companion for rooted Samsung devices.

И теглих поредната майна на Самсунг, които продължават яко да се ебават с хората, които искат да имат рутнати телефони.

При това развитие на нещата, следващият ми телефон може и да не е Самсунг...
Цитирай
#16

Досега съм имал само един рутнат самсунг и с него нямах никакви ядове. Апарата беше С3 нео със стоковия ром и рут изкара два месеца и после му налях СМ 13 и до последно си работеше повече от добре.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#17

(2018-12-19, 13:41:51)ori написа:  Проблемът е решен. Просто активирах един модул в Magisk: libsecure_storage companion for rooted Samsung devices.

И теглих поредната майна на Самсунг, които продължават яко да се ебават с хората, които искат да имат рутнати телефони.

При това развитие на нещата, следващият ми телефон може и да не е Самсунг...
Доста дръзко изказване. Ако използваш Ябълката вероятно няма да си намериш място.
Според мен част от идеята телефоните да не се рутват е по-скоро сигурност, от колкото да му е гадно на потребителя. Изключвам приложенята, които не могат да бъдат премахнати, ама и те трябва да си налагат продуктите. В крайна сметка има избор от телефони, не е задължително да е Самсунг. Въпреки, че не са единствените, които по някакъв начин се опитват да защитят потребителя и себе си.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#18

При Huawei ако не са го променили, вече не може да се отключва boothloader а с извинението, че след това може да се оплеска нещо и да им се занесе за сервиз. При Samsung аз лично за момента не виждам причина да се руутва. Могат да се премахнат всякакви системни приложения с adb команди, за рекламите пък пак има голям избор - Adhell, Blokada, Disconnect Pro. Аз ползвам AdGuard.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

(2018-12-19, 20:58:57)mefistoreyon написа:  При Huawei ако не са го променили, вече не може да се отключва boothloader а с извинението, че след това може да се оплеска нещо и да им се занесе за сервиз. При Samsung аз лично за момента не виждам причина да се руутва. Могат да се премахнат всякакви системни приложения с adb команди, за рекламите пък пак има голям избор - Adhell,  Blokada, Disconnect Pro. Аз ползвам AdGuard.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

И такъв няма да е значи :Smile Рут трябва за системни бекапи - TWRP, Titanium Backup - щото като си омажа целия телефон или само някое приложение си го връщам в състоянието преди омазването, вместо да си играя часове или дни наред да го оправям.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)