Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След Note 5 накъде?
#1

Имам опция да си продам RN5 на прилична цена, ама нещо не виждам с какво да го сменя. Не искам да се лишавам от аудио жака, слота за карта, ИЧ порта и стабилната батерия, но пък бих се ъпгрейднал с 6/128GB (или повече ) памет и по-хубав процесор. За камерата нямам претенции и сега ми върши работа за нещата, които снимам.
На първо четене е Note 6 Pro, но за мен е леко безсмислен ъпгрейд (същия процесор, батерия, памет). Като характеристики ме грабна Black Shark, но той няма нито жак, нито слот, нито инфраред. След това се загледах в Poco F1, но то също няма инфраред. Mi Max 3 си има всичко, но е със същия процесор, определено е Мах като физически размери, а и в момента го има само при 2 търговеца в Али без възможност за безмитна доставка. Дотук с Xiaomi.
От другите само Huawei P20 Pro ми покрива критериите, като дори има IP67, но пак няма жак, няма слот, а и струва колкото запазен Голф 4.
Пропускам ли някой модел или да кажа на потенциалния нов собственик на Ноута ми да извади още малко пари и да си взима нов Note 5 или 6, пък аз да си чакам Note 7 или нещо по-добро?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Принципно въпроса е какво искаш повече!С тоя модел примерно аз си взех Пиксел поради много причини ,главно топ камерата.Но Ноута за цената си е недостижим,имам и Ноут 6 вече и освен ноча и май по-добре снима с камерата уж като цяло е същия телефон.Към Хуавей ако искаш хубав модел гледаш 1000лв+ щото всичко останало е за боклука, да не се обиждат феновете на марката но реално Хуавей няма алтернатива на Xiaomi като ценови клас.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

m.gsmarena.com/results.php3?nRamMin=4000&nIntMemMin=128000&chk35mm=selected&chkInfrared=selected&idCardslot=1

Като гледам май само Honor view 10 се доближава към критериите ти. Батерията е по-слаба, но в сравнение с note 5, всички батерии ще са по-слаби

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Реално нямам зор. Просто мога да му взема на Ноута парите, които съм дал за него, но не знам дали има смисъл. Каквото и да взема ще дам още пари, това ми е ясно, но не искам да се лишавам от нещата, които имам в момента, а реално всичко, което досега гледам, отстъпва по нещо на Ноте 5. Единствено Mi Max 3 си има всичко, че и в повече, но 7 инча вече ми идват прекалено, трябва да дам пари като за още един Ноте 5, а е със същия процесор и за момента няма читава опция за закупуване.
За P20 Pro бих прежалил парите и липсата на слот (ако ще е той, ще е с 256GB памет), тъй като е с IP67 и една от най-добрите камери в телефон към момента, но липсата на жак е dial-breaker.
Honor 10 View също не е малко пари, изборът е между гаражен внос или поръчка от Китай без реална гаранция, а за капак е и с по-малка батерия.......

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

А защо ти е P20 Pro?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

P20 pro е една шапка пари, ако не и две. Примерно Honor го видях в aliexpress за 680 лв. Има няма малко повече от 1000 лв. по-евтин от Huawei-a. За момента не си заслужава смяната според мен. Изчакай февруари новите модели. Към април цените на таз годишните ще паднат бързо.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Хуавей налива яко в рекламния маркетинг,плащат и на сайтове за реклама,плащат и на DXO ,за уж най-добрата камера!Новия Мейт се оказа красива опаковка с 4 камери които нищо ново не дават,но пък търговците и операторите гушят парите в джобчето.И после гледай сеира в втора ръка сайтове как се продават "нови Хуавей" "само тестван" "само ползван седмица"....

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Както казах не съм на зор със смяната. Просто имам рядката възможност да си продам телефона за парите, на които съм го взел след 4-месечна употреба.
Поразрових, не открих смислен ъпгрейд, но пуснах темата, защото може да съм пропуснал някоя опция. Ама явно не съм
Живи и здрави май-юни ще трябва да преподписвам, но ако дотогава не изкарат нов Redmi Note (в което се съмнявам ) май пак няма да има с какво да сменя сегашния .

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

В алито съм виждал версия на RN5 със 6/128.
https://m.ru.aliexpress.com/item/3290367...4386705151
https://m.ru.aliexpress.com/item/3290378...4386718467

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#10

Това вече е наистина добро предложение, обаче.......тази версия май е само за Китай или поне в Али-то са само китайски версии с глобален ром, което предвид новата политика на Xiaomi може да превърне телефона в "тухла" с някой ъпдейт. Цена, характеристики, всичко е ОК, но ако беше глобална версия. Накратко - трябва да пусна питомното, за да гоня дивото

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Добре, написал си, че искаш жак за слушалки, но не си писал дали го ползваш, или просто си като мен- олд скул и без да ползвам жака. В крайна сметка П20ката има еквивалент от страна на Мейт, хонър ( нямам идея кой е), а там цената е по-приятна, а останалото е същото, да не казвам, че май батерията държи повече въпреки еднаквиа капацитет. Не слушай легендите, че като излезе нов модел, то цената на стария пада мнооого. А защо, ми защото, новия модел идва с надута до безприличие цена, а стария леко поевтинява. но въпреки това е в една пазарна ниша, която е на бившите флагшипс с цени около 1000-1200 лв(примерно и вече), и били те до скоро на 1500-1800 лв.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#12

След Ноте 5 към Ноте 6 Smile
Цитирай
#13

В този клас трудно, даже невъзможно ще намериш по-добро. Има смисъл да го смениш, само ако ще даваш пари за нещо от Honor 8X нагоре.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#14

Ползвам си го жака. Не всеки ден, ама поне 2-3 пъти седмично. Понягога за слушалки, понякога в кола, понякога на уредбата вкъщи. Ако бяха само слушалите добавям един преходник към тях и забравям, ама не са само те. Освен това нещо не ме кефи идеята да не мога да слушам музика, докато си зареждам телефона. Да, и за това има адаптери, ама като все още има телефони с жак може и без такива усложнения.
Ако сега трябваше да взимам телефон сигурно бих взел Note 6, но да сменя Note 5 за 6 ми се вижда излишно упражнение. Не правя много селфита ( за 4 месеца имам 2 ), а и не съм много сигурен, че искам телефон с вежда.
Honor 8X няма инфраред и е с по-малка батерия. Толкова за него, а и всичките Huawei под P20 Pro.
Ще се повторя, ама когато пусках темата ми беше ясно, че едва ли ще се появи нещо по-адекватно като характеристики от Note 5, а дори и да изскочи нещо няма да е в неговия ценови клас.
Благодаря на всички за мненията. Вече се разбрахме с човека да му поръчам нов Note 6 Pro от Али-то. Като дойде може пък да ме грабне и да си го оставя за мен, ако не ще чакам до лятото какво ще се появи на пазара.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

(2018-12-10, 14:49:33)xatamoto написа:  Освен това нещо не ме кефи идеята да не мога да слушам музика, докато си зареждам телефона.

Това се отнася, когато зареждаш вечер и искаш да слушаш на класически слушалки
(които не са блутуут). Аз съм на същото мнение.
А и колкото повече преходници се нижат върху C порта,
толкова вероятността да го контузиш е по-голяма
Цитирай
#16

Като чета темата на колегата все едно съм я писал аз.Свикнал съм да си сменям често телефоните и взе ползвах висок клас хуавей.Е този направо ми покри всички изисквания на почти тройно по-ниска цена.Оглеждах се да го сменям за друг,бях се спрял на mi 6x но се отказах/заради батерията,слота за карта памет и жака за слушалки/.За да ми покрие изискванията модел на Хуавей трябва да е минимум view 10/Той е по 2/или някой от мейтовете/те са по 3 и повече като цена/.Хонор 8х няма да може да го направи.Първо няма инфраред,второ работи идна идея по-бавно.Батерията е по-слаба но явно оптимизацията е на високо ниво и държи на 90-95 процента от на ноте 5.
Ноте 6 про почти не можа да се нарече ъпдейт.Надявам се редми ноте 8/цифрата 7 xiaomi я пропускат по техни си разбирания/да е с нещо от рода на sd710 или поне sp660,usb tipe-c,и камерата да е като на mi a2/6x.Тогава ще е добър ъпгрейд.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#17

Бях се хванал на бас с колеги,че подарявам модел на Шаоми ,ако някой ми покаже по-добър Хуавей от Шаоми в един ценови диапазон.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

По мое мнение поне още една-две генерации ще ползват SD 636 за основен процесор при Редни Ноут серията. Освен заигравки с дизайна - с ноч/ без, дупки в екрана и камерите, друго няма да бутат. Китайците са малко консервативни като нация и начин на мислене. Сега наред са Самсунг да покажат нещо ново в дизайна и ако е успешно, със сигурност китайците ще го използват. Така че, в този ред на мисли, RN5 ще остане актуален доста време.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#19

(2018-12-10, 15:30:24)tiesto_pld написа:  Бях се хванал на бас с колеги,че подарявам модел на Шаоми ,ако някой ми покаже по-добър Хуавей от Шаоми в един ценови диапазон.

По-добър в какво?
Цитирай
#20

(2018-12-10, 16:46:47)skiman написа:  По-добър в какво?
Да бие в повече важни показатели!Примерно взимаме един Хуавей за 600 и един Поко за 600 и сравняваме,камера,батерия,антиту ,графична карта и т.н.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Или пък дизайн, външен вид, размер...та кое по-точно?
Щото примерно един Хонор 10 бие Поко по всичко. Една идея може би по батерия.
Примерно аз искам пръстов отпред, а не отзад? Кое е по-добре? Искам жак за слушали отдолу, а не отгоре? Искам лек и компактен дизайн, който не скърца? За камерите даже да не отваряме дума.
Няма Шайоми, което да снима по-добре от който и да е Хуавей. Може би Y серията е по-зле, ама не вярвам.
Иначе сравнението става- Покажи ми телефон, който е по-розов, отколкото дълъг.
Цитирай
#22

айде ще ти го кажа така,кой Хуавей смяташ,че снима добре?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

P Smart снима по-добре от Note 5. В същия ценови диапазон.
Хонор 10, снима очеизвадно по-добре от Поко. Хонор 10 има дисплей с класи над този на Поко.
Да не говорим, че с всеки апарат на Хуавей, който поддържа бързо зареждане, има съответното зарядно в комплекта. Това при Шайоми не е така.
Това са телефоните на които съм правил преки сравнения.
Убеден съм, че Р20 lite снима по-добре от който и да е флагман на Шайоми.
И Хонор 10, и Р Смарт като го сложиш в джоба си, не се налага да си пристягаш панталона, че да не падне.
Колко дават на антутутурутка, ама въобще не ме вълнува. Примерно.
Цитирай
#24

Явно не си имал Шаоми нали?Щото тука има доста колеги които си хвърлиха хонорис,лайтове и отидоха към Шаоми.А по-грозна камера от Хонор 10 май виждах при един Алкател...

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Значи спокойно можеш и да обещаеш Бугати Вейрон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)