Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След Note 5 накъде?
#51

(2019-12-12, 21:14:05)xatamoto написа:  Ето затова е хубаво човек да разгледа темата преди да коментира........Пикселите нямат половината неща, които ползвам в ежедневието. Не че са лоши телефони, но просто не ми вършат работа.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Би ли казал кои неща липсват в пикселите?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами той казва, ама кой да го слуша.
Сд карта, 3.5мм жак, инфрачервен порт и голяма батерия.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#53

Оф моя грешка, бях забравил тази тема.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

Нищо, случва се.
Много Шиаомита имат всички тези екстри, не знам, автора какво толкова се чуди.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#55

На Пикселите освен всичко и цената им като нови е над 500лв.......
Все пак смених телефон за 300лв с такъв за 400
Писах, за да споделя все пак как приключи темата, а не за да я повдигаме пак Wink

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#56

(2019-12-12, 18:17:04)xatamoto написа:  След има-няма година разреших дилемата. От днес по обяд съм горд собственик на черен Mi 9 Lite 6/128GB. Засега нищо не ми липсва, единствено това, че диодът за известия е на гърба, ми е леко странно.
Note 5 ще си остане моя собственост, но в студен резерв.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Неусетно се мина година и нещо и пак се замислям за нова слушалка. Скоро ще преподписвам с оранжевите (които май ще стават черни), така че освен Али и те са вариант. Втора употреба не ме влече. Бюджетът е $250 т.е. около 450лв. Планът ми е около 30лв, ако ще се взима нещо при преподписване, но по-скоро предпочитам с него да взема нещо за сестра ми. В момента тя е с едно Redmi 7 с 2 гъби РАМ и за стотина лева ще я ъпгрейдна доволно

Моите изисквания са си същите - 3.5мм жак, слот за карта, IR порт и поне 4000 мАч батерия. Сегашното Mi 9 Lite е с AMOLED екран, който ми допада, така че и това го добавям към нещата, на които държа. Паметта му е 6/128GB и ми се иска поне едно от двете числа да нарастне.
При така зададени условия в gsmarena.com ми излиза само сегашната ми слушалка, но ме съмнява за повече от година да не са измислили нещо по-добро.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#57

За година Xiaomi пуснаха много модели, включително чрез Redmi и Poco брандовете си. Имат много добри варианти над Mi 9 Lite. Имаш само един проблем - трудно ще намериш такъв за под 450 лева с по-големи числа от 6/128, както искаш.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#58

Преди седмица-две преглеждах офертите на оранжевите и една се набиваше на очи - Xiaomi Mi 10t lite 5G с фитнес гривна май беше за към 400 - 450лв. Но нещо не го виждам вече на сайта, нито него нито чистия Mi 10t , странна работа..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#59

(2021-02-25, 22:37:56)HERUS написа:  За година Xiaomi пуснаха много модели, включително чрез Redmi и Poco брандовете си. Имат много добри варианти над Mi 9 Lite. Имаш само един проблем - трудно ще намериш такъв за под 450 лева с по-големи числа от 6/128, както искаш.
В момента съм със 6/128, не виждам смисъл да взимам пак същото. Но дори да махнем критерия цена се появяват само различни Huawei Mate, които ми идват доста над бюджета, а и са с физически размери близки до таблет. Има и Redmi Note 10pro, но той все още е със статус "to be anounced" т.е. ще е достъпен на нормална цена след поне 3 месеца.
Mi 10t и разновидностите му са с IPS екран и не са ми вариант.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#60

Колега, почти всички са големи. По-новите модели са все по-близо до таблетите. Разбирам, че искаш и да надградиш тези 6/128, но това става с пари. Poco X3 8/128 от AliExpress бих ти препоръчал, щом се търси екстремно съотношение цена-качество, но пък сигурно ще ти се стори голям. И е с IPS дисплей. На Note 9 Pro топ варианта също е 128/8, малко по-тесен и тънък, но пък и той е с IPS панел. Общо взето, в тази ценова рамка, която си посочил, новият телефон или ще е прекалено голям, или с IPS дисплей, или и двете.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • xatamoto
Цитирай
#61

Гледам, че POCO X3 NFC е 400лв. в Технополис, аз по-добра цена и по-добър телефон за тези пари не съм виждал. https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579665

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • xatamoto
Цитирай
#62

Това, което предлагаш, е 6/64.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#63

Не е лошо Поко-то, но в момента съм с по-добър телефон, който купих за г/д същите пари преди година. Уточнявам, че камерата е последното нещо, което ме интересува в телефона.
Междудругото, темата е пример за ползата от този форум. С общ акъл сме избрали телефон, който е актуален над година след покупката

П.П. Надградих 4/64 със 6/128 срещу 100лв. Бих дал още 100лв т.е. $300, ако поне едното от 6/128 е по-голямо. Напомням, че Ноут 5 с IPS eкран и 4/64 си седи в шкафа т.е. такава бангия си имам

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#64

Не можеш за 500лв хем Амолед хем над 6/128, тоест или 8/128 или 6/256.
Къде го тоя телефон?
Аз не се сещам за такъв дори и на Шашоми.

Ще мислим пак да видим :p

За година, напротив, Шашоми си укрепиха позициите, носленцето и се вдигна и не слагат наляво и надясно Амолед, бутат старите lcd като им увеличават опреснявате, за мен лично lcd си е чист батак, нито черно има , нито цвят, а always on display е табу.

Не знам дали има по-добър телефон от mi9 lite НОВ за 500лв.

Ще потърсяSmile

К40 от Али, ама май няма да дойде на 500, а на повече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • xatamoto
Цитирай
#65

K40 няма жак

Днес Шашоми пуснаха новата Note серия, от която бях хвърлил око на Pro-то - нищо "уау", което да си заслужава парите. Не и спрямо Mi 9 Lite.
Явно покрай пандемията складовете са се напълнили с чаркове и ще трябва да почакаме, за да видим нещо наистина ново.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Не си купувай нищо и готово.
Най-добреSmile

Събери пари и си купи К40 Про поне телефон за 2-3 години, жака си е минало вече.
Цитирай
#67

Веднъж като си купи човек качествени Bluetooth слушалки, започва да попрежалва жака. А AOD на LCD не е табу. Иска точното приложение, обаче. LCD с AMOLED е ясно, че не може да се сравнява откъм наситеност на цветовете. Но аз предпочитам да не ми се облъчват очите с ШИМ, отколкото да ми е по-наситен контраста.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#68

Aod на lcd, целият екран свети, защото няма изгасени пиксели, доста е грозно.
Пробвах го с приложение на едно Шиаоми и веднага го махнах.
Цитирай
#69

(2021-03-06, 06:45:28)Victormihov написа:  Aod на lcd, целият екран свети, защото няма изгасени пиксели, доста е грозно.
Пробвах го с приложение на едно Шиаоми и веднага го махнах.

Светва целия екран, да. Но пак е нещо за тези, които искат AOD. Намерил съм едно приложение, което го прави по по-приемлив и ефектен начин. Почти не го използвам, защото не държа толкова на екстрата. Искам да кажа, че ако някой много иска AOD, варианти има.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#70

В това да ти свети дисплея постоянно няма никакъв смисъл, освен ако не си фен на честото зареждане.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov, Viiipeer
Цитирай
#71

(2021-03-05, 16:19:03)Victormihov написа:  Не си купувай нищо и готово.
Най-добреSmile

Събери пари и си купи К40 Про поне телефон за 2-3 години, жака си е минало вече.
То сегашният телефон подкара втора година, ще видим дали ще стигне до трета.
Не е въпросът да събера пари - не звучи логично да разпитвам за телефон, ако не съм готов да го купя. Проблемът е, че си имам психологически праг за цената на нещо, което до 2 години ще хвърля в шкафа.

Ще изчакам оранжевите да пуснат Note10 и подобните му. Дотогава може и нещо друго интересно да се появи.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Идеално, кажи тогава колко е психилогическата ти граница.
Но да, за тези дето не искат да плащат повече от 400лв за смартфон има Шиаоми Редми Ноте 10 про- виж как най-евтино си го докарай от АлитоSmile
Цитирай
#73

Смених телефон за 300лв. с такъв за 400. Дадох повече пари, защото си харесах телефон с 4/64 памет за такъв с 6/128 и AMOLED екран, който ми покриваше и другите изисквания.
Повече от 500лв. за следващия не мисля да давам и то ще ги дам само, ако има нещо повече от сегашния.
Явно за момента няма такова устройство. Ако успея да намеря, обещавам да докладвам

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#74

Вземи си Poco F3 от Алиекспрес почват скоро продажби на 29 Март от Китай и 6-ти Април от Европа за 300$.
Аз вече подговям роднините за смяна.
Телефона е супер за тези пари, чупи мивки, избива риби, измества оста на земятаSmile
Цитирай
#75

(2021-03-27, 06:41:06)Victormihov написа:  Вземи си Poco F3 от Алиекспрес почват скоро продажби на 29 Март от Китай и 6-ти Април от Европа за 300$.
Аз вече подговям роднините за смяна.
Телефона е супер за тези пари, чупи мивки, избива риби, измества оста на земятаSmile

Това Poco наистина е трепач. Snapdragon 870, хубав AMOLED, 33 вата бързо зареждане...реално няма слабо място. А за тези пари ще удари и по-високия клас на други производители, които продават доста по-скъпо модели с аналогични характеристики. Ще е бестселър.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • amica
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)