Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Защитно стъкло за камерата
#1
Lightbulb 

Сложих защитно стъкло на камерата. Нямаше проблем, не пречеше за качеството на снимките, докато не пробвах да снимам със светкавицата...... Wink !
Снимките се получават като замъглени! Най-напред помислих, че е нещо софтуерно, но пробвах и с други приложения - същата работа. Махнах протектора и всичко си е както преди, снимките стават добре, както си бяха.
Някой ползва ли подобен протектор, има ли такъв проблем с него и ако се представя добре, откъде го е купил?
Моето обяснение за проблема е, че част от лъча на светкавицата се пречупва в ръбчето на протектора, което е наистина тънко - 0.26 мм, но това явно разсейва светлината и част от нея отива към самия сензор на камерата, което пък предизвиква описания ефект.
Аз го купих го от тук:
https://www.aliexpress.com/item/2PCS-for...4c4dN54T3H

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
Аксесоари
#2

Същото е и при мен,замъглено
Цитирай
#3

И при мен бе същата работа
Цитирай
#4

А за какво ви е тоя протектор на камерата? Стъклото на камерата е част от задния панел, така че ако се издраска случайно сменяш задния панел и си готов. При телефоните със стъклен гръб обаче не е така. Там стъклото на камерата не се маха със задния панел.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай
#5

Дори и прозрачното гръбче в кутия ми се струва,че също пречи.Струва ми се,че и то пречупва светлина и понякога пречи.Но не нещо фрапиращо и честно казано не ми пука,рядко снимам.А протектор не мисля да слагам.
Цитирай
#6

И за мен е излишен протектор за камерата
Цитирай
#7

Аз имам протектор на задната камера, но той е с дупка за светкавицата и не съм забелязал проблем. Купих го от тук Back Camera Lens Tempered Glass For Redmi Note 6 Pro Note 5 S2 5 Plus Note 4X Mi8 Mi6X Mi5X MiA1 MIX2S Protector Protective Film
https://s.click.aliexpress.com/e/cpVjH4JW
Цитирай
#8

То и моето е с "дупка'! Пробвай да снимаш със светкавицата  когато е в затъмнено помещение.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)