Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мислите ли, че ще получи Android Q/10 ?
#1

Телефонът е един от най-популярните в света и се чудя дали ще му дадaт и 3ти ъпдейт, предвид че Самсунг рядко пускат 3-ти дори и за флагманите си, защото по договор са до 2 задължителни.

С7 получи 3 ъпдейта, а не беше кой знае колко популярен.

Притеснението тук е, че избраха да не поддържа Treble, което ако Гугъл реши да го направи задължително за Андроид 10, доста телефони ще останат без поддръжка.
Цитирай
Аксесоари
#2

Къде ги видя трите ъпдейта за S7? Излезе с 6.0.1, мина през 7.0 и сега е със 8.0 и това ще му е. Точно две основни актуализации, както е било и ще бъде винаги. Колкото и популярен да е S8, както ти казваш, актуализацията до андроид 9.0 ще му е последна.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

(2018-12-09, 22:10:20)ivan_vylka написа:  ...

Жалко е наистина. Толкова скъпи телефони, а поддръжката е само 2 години. Жалко, че С9 е все още толкова скъп, иначе го предпочитам, но няма как. Дано по Коледа паднат цените и на двата покрай някоя промоция за да мога 9 да взема вместо 8.
Цитирай
#4

Вземи си пиксел като искаш ъпдейти. Или айфон.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#5

(2018-12-09, 21:46:34)Deranox написа:   защото по договор са до 2 задължителни.

По кой договор?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Гугле ги задължи 18 месеца поддръжка. Тоест точно 2 големи ъпдейта. Излиза със 7, получава 8 и 9. И това е още от SII така. Тоест S8 ще получи каквото трябва и това е.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#7

(2018-12-09, 22:46:35)nanobanano написа:  По кой договор?

Договорът между Гугъл и всички други производители на Андроид смартфони.
Цитирай
#8

Да, така е , по 2 големи ъпдейта им се полага. Май само от Google имаха по 3г ? Иначе за кръпките по сигурноста, от време на време пускат и за по старите устройства - Galaxy S6 примерно скоро получи security update. Колкото до Project Treble аз останах много разочарован, явно си е било само шум. Понеже от S9 нагоре вече го има, да трябваше и S8 също да го подържа...Но се оказа ,че това няма да повлияе на офицялните ъпдейти от Samsung т.е няма да се получава по-бързо нищо... Хубавото е ,че явно project treble помага за custom roms Понеже една година след излизането на S8 нямаше lineage os стабилен а при S9 почти веднага успяха да направят. Иначе ако ви се занимава с флашване на къстъм ромове ми се струва ,че от XDA до някаква степен
ще портват новите апове,екстри за S8. Аз за момента мисля да остана около или повече от 2г със S9+ . Ще видим и как се развиват нещата в XDA след офицялната подръжка Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

Съмнявам се да имаш нужда изобщо от нея. Поне аз лично след S7 не смятам че има нужда от къстъм ром, че и от руут.
Цитирай
#10

Самсунг наистина си оправиха РОМ-а след С7. Бърз е и не виждам нужда. Жалко, че в БГ не правят такива големи намаления както в САЩ с преподписване. В момента може да се вземе С8 за 250$ от T-Mobile и С9 с голяма отстъпка, а тук си е все същото, независимо дали има празници или каквото и да е. Промоциите са им едни никакви от порядъка на -100лв от 900 при план 40 лв. на месец. Не знаят как да въртят бизнес нашите тук и затова и Теленор за Н-ти път ще го препродават доколкото чух.
Цитирай
#11

А някой има ли инфо кога ще дойде pie-а за S8?

Samsung Galaxy S23 8/256 Phantom Black | Samsung Galaxy S8 Orchid Gray 64GB LG G3 16GB Titan LineageOS 14.1 | ZTE Blade Q 
[-] 1 потребител изказва благодарност на toma_todorov за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#12

Другата година март април както обикновено.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#13

(2018-12-10, 16:34:37)toma_todorov написа:  А някой има ли инфо кога ще дойде pie-а за S8?
За S9 се говори, че ще е наличен януари месец съответно за България март - април. За S8 по някое време след това. Април - май може би. Така мисля аз.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Е чак пък 2-3 месеца след другите няма да е. Най-много месец. Така е от години при S и Note сериите. Още повече, че в България вече има само един общ продуктов код (CSC) и не се бави от различните оператори.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

И аз мисля, че януари-март ще го имаме Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

Pie ще е последния официален андроид за S8.
може да има къстъм ромове с Q.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#17

Със сигурност ще е последния Smile Аз си мисля да се задържа повече със S9 и се надявам да има къстъм ромове след като му свърши подръжката XD Реално ако получава същия софтуер като моделите които ще излязат, аз ще съм доволен.
Цитирай
#18

(2018-12-09, 22:10:20)ivan_vylka написа:  Къде ги видя трите ъпдейта за S7? Излезе с 6.0.1, мина през 7.0 и сега е със 8.0 и това ще му е. Точно две основни актуализации, както е било и ще бъде винаги. Колкото и популярен да е S8, както ти казваш, актуализацията до андроид 9.0 ще му е последна.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#19

Хората просто още вярвят в дядо Коледа.Ъпдейтите са по 2 големи от години,тази политика си продължава с изключение на Пикселите.Приемете го,3-ти голям ъпдейт НЯМА да има за този телефон.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#20

Ако се интересуваше малко повече,никога нямаше да задаваш подобни въпроси.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#21

(2019-02-01, 09:18:50)kerenski написа:  Мене не ме бърка ама като е ГОЛЯМ ъпдейт какво се случва. Телефона да не би да почва да лети в космоса или да има нови-неща. Все пак е е възможност и до хардуер. Какво толкова се напрягат всички.

Ами, не е до хардуер  Tongue това ни пробутваха преди производителите. За пример ще там едно телефонче - htc one m8 от 2014г на което като му сложа Andorid 9 LineageOS лети...А хардуера си е старичък вече. И да, то нали и от части това е смисъла  Big Grin да има нови функции  Cool
Пък и реално погледнато телефона си е топ от всякъде. И разбирам гледната ти точка, телефона и така си работи добре xD Друг е въпроса,че поечето като мен искат да получават максимално от утройството за което са платили и последните софтуерни ъпдейти. Дано от XDA да правят протове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)