Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое приложение използвате за музика ?
#26

От време на време слушам музика от "облака на майл.ру".Има вграден player и директно се playва от облака.Подходящ вариант за хора с малко свободно място в телефона .Разходът на МБ е в зависимост от големината на песните/видеата.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-04-01, 22:20:47)borismw написа:  Тъй като преди това не предоставих повече информация,ето  и какво правя:
Всички песни които свалям без значение от къде,се обработват с Cool edit pro по мой вкус и  се Save във формат 32bit/192000hrz.Това което поддържа S8 с невероятният аудио чип,който притежава-Wolfson dac.Имам слушалки Bang&Olufsen и звукът става чуден.Плеарът,който използвам е Pi Music.Парчето,което не се вижда от никой плеър в листа е с дължина 25-6 минути и в този формат е с големина 2.37GB.Днес го конвертирах в CD вариант/16bit,44100hrz/и веднага плеарът го видя и добави автоматично в плейлиста.Но някои неща не се чуват толкова ясно.
Всички парчета са ми в един формат,32bit/192000hrz,но това е най дългото.
За това попитах дали някой е имал подобен проблем?

Съгласен съм с hollyshit. 
И за мен правиш излишни гимнастики с ъпскейл-ването. Като цяло зависи и с какво точно декодираш ....може дори да влошиш първоначалното качество. Не бих пипал оригиналния rip, тъй като не можеш да подобриш нещата.
Щом използваш определен плеър по скоро проблема може би се корени в него, но не е изключено и "обработката ти" да "помага". Употребата на еквалайзер няма ли да е по удобна в случая? Предполагам и това правиш с Cool Edit ..... 
Реално 16bit,44100hrz ти е пре достатъчно за телефон->слушалки. Обърни внимание, като теглиш да са поне flac с по висок битрейт, и се моли rip-ера да го е направил както трябва.

Ако наистина си меломан с наклонности към качество и безразсъдно хвърляне на пари по аудио може да вземеш външен DAC+усилвател и по добри слушалки. Но пързалката е хлъзгава а тавана е небето.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#28

(2019-04-03, 15:31:30)pockobg написа:  Съгласен съм с hollyshit. 
И за мен правиш излишни гимнастики с ъпскейл-ването. Като цяло зависи и с какво точно декодираш ....може дори да влошиш първоначалното качество. Не бих пипал оригиналния rip, тъй като не можеш да подобриш нещата.
Щом използваш определен плеър по скоро проблема може би се корени в него, но не е изключено и "обработката ти" да "помага". Употребата на еквалайзер няма ли да е по удобна в случая? Предполагам и това правиш с Cool Edit ..... 
Реално 16bit,44100hrz ти е пре достатъчно за телефон->слушалки. Обърни внимание, като теглиш да са поне flac с по висок битрейт, и се моли rip-ера да го е направил както трябва.

Ако наистина си меломан с наклонности към качество и безразсъдно хвърляне на пари по аудио може да вземеш външен DAC+усилвател и по добри слушалки. Но пързалката е хлъзгава а тавана е небето.

Въпросът беше,защо нито един плеър,а аз смених 5 на телефонът ,не показва в плейлиста парчето от над 2gb.Другите,в зависимост от дължината на тракът са по-малко като обем и веднага ги показва.
А за останалото:
Естествено,че използвам flac формат и когато минат през еквилайзера на Cool edit се получава желаното.
Но за мен има разлики,когато е на 16/44100 и 32/192000.И най-вече ми харесва.
За внушението- дълга и широка тема.
За слушалките-също.
С този телефон,се опитваме да получим максималното.Аз слушам най-вече от телефон и слушалки.
И естествено,че за парчета с лошо качество,каквото и да се направи,няма да се получи нищо.
Цитирай
#29

Имам въпрос - Spotify с какво качество е ? Едва ли е с горното.
Цитирай
#30

(2019-04-03, 19:43:34)Deranox написа:  Имам въпрос - Spotify с какво качество е ? Едва ли е с горното.
Поне допреди време варираше от 160kbit/s до 320kbit/s, като по някое време нещо се хвалеха, че почти всичко вече е на 320kbit/s.
Заговориха и за некомпремисан .wav рипнато от CD, ама дали са пуснали такива по-качествени тракове не знам.
Цитирай
#31

@borismw
Значи познах за еквалайзера .... Ъпскейлването не помага, по скоро еквалайзера е "виновника". С тези от музикалните плеъри вече ако не се постига желаното е друг въпрос, но не бих се "наказвал" да си играя така за всеки трак. Още повече, че с 50 песни на телефона за друго няма да остава много място Smile Но пък щом ти харесва ...

И при мен не го вижда.

@Deranox
За да имаш пълна функционалност се плаща нали знаеш? Smile
Та на платеното е по добро, но дали ще чуеш разликата зависи от доста неща. На скоро правих сравнение на някои рок албуми от торент 24/96 и Spotify. Разликата бе пренебрежима, а и зависеща от допълнителни фактори. Удобството на Spotify обаче е неоспоримо за мен.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna
Цитирай
#32

@pockobg
Да,еквилайзерът го използвам винаги.Същият трак го конвертирах в 24/96000 и се получи големина 1gb и нещо и веднага плеарът го видя.Явно има лимит за големината на файловете показващи в плейлиста.
# Тези гимнастики с парчетата ги правя рядко,но ми харесва как звучи.
Цитирай
#33

Свалих песента и при мен ми излиза автоматично в плейлистата във вградения плеър и във Music Player Pro.

   

Не ми отговори дали файловете ги сваляш на картата с памет. Ако са на картата пробвай на телефона.

Свалих въпросния Пи плеър и там си излиза.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#34

Колега, ти си със съвсем друг телефон. Хайде да се придържаме към С8 ? Няма значение какво излиза на други телефони. Важното е на С8 да го покаже.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Deranox за това мнение:
  • borismw
Цитирай
#35

Поне кажи файла на телефона ли е или на картата с памет.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#36

(2019-04-05, 06:04:08)nanobanano написа:  Поне кажи файла на телефона ли е или на картата с памет.

Извинявай,че не ти отговорих.И на двете места съм пробвал да сложа тракът-и в картата и в телефонът.Явно при Самсунг нещо е орязано,за големина над 2ГБ песен.Както виждаш имам и Note 5.Същата работа.Там го слагам тракът само в телефона.
Цитирай
#37

(2019-04-03, 18:06:04)borismw написа:  ......
С този телефон,се опитваме да получим максималното.Аз слушам най-вече от телефон и слушалки.
......

Купи си LG със сабре и ще имаш максималното. Не да се опитваш да го получиш, което всъщност няма да се случи особено с еквалайзери и странни конвертирания.... Лично сравнение съм правил между S9+ ескимос разбира се и LG G7. Ами S9+ не е лош за звук, много по добре е примерно в сравнение с една много популярна китайска марка, но стигне ли се до сравнение с телефони с наистина добри дакове просто няма шанс.


(2019-04-03, 19:43:34)Deranox написа:  Имам въпрос - Spotify с какво качество е ? Едва ли е с горното.

Спотифай е по зле от добри мп3. Осезаемо по зле. Но пък има предимства в други отношения.

(2019-04-05, 04:33:27)Deranox написа:  Колега, ти си със съвсем друг телефон. Хайде да се придържаме към С8 ? Няма значение какво излиза на други телефони. Важното е на С8 да го покаже.

Най добрия вариант е да се конвертира в по малък размер, разлика почти сигурно няма да има. Поне такава която да се чуе. То няма да има и с оригиналния рип всъщност.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#38

@degman,нямам под ръка този модел LG,така,че не мога да направя сравнение.
Четох мнения и сравнения-
Потвърждават по-добрият звук в LG за последните модели.
Предлагам да приключим темата,защото както се оказа няма да мога да видя парчето от над 2ГБ.
Останалото са съвети и проби за други телефони.
Цитирай
#39

Последно можеш да прoбваш да го сложиш в папка music  или нещо подобно. Наскоро прехвърлях един рингтон на самсунг и трябваше да е в определена папка за да му излелзне в мелодиите. Пробвай, нищо не губиш.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • borismw
Цитирай
#40
Shocked 

(2019-04-06, 11:22:33)nanobanano написа:  Последно можеш да прoбваш да го сложиш в папка music  или нещо подобно. Наскоро прехвърлях един рингтон на самсунг и трябваше да е в определена папка за да му излелзне в мелодиите. Пробвай, нищо не губиш.

Пробвах,сложих го и нищо-не го вижда в плейлиста.
Направи ми и друго впечатление-отварям my files,горе избирам audio,отварям папката music/в телефона/ и парчето го няма Yikes
Отварям пак през my files,но този път internal storage,папка music и парчето е там.
Или е лимит,или е софтуеърен бъг при Самсунг.Както казах и при другият ми телефон е същото положението.
Downgrade-нах парчето до 1.5GB и се появи веднага в плейлиста и плеарът ми показа notification за добавен трак.
Цитирай
#41

А пробва ли с друго парче със подобен размер, да не би нещо при конверирането да е станало?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#42

(2019-04-06, 17:44:56)nanobanano написа:  А пробва ли с друго парче със подобен размер, да не би нещо при конверирането да е станало?

Всичките ми песни са конвертирани по абсолютно един и същи начин.
32bit/192000hz. Тъй като това парче е близо 26 минути,нямам друго с тази дълготрайност,но ще свържа няколко,за проба и ще пиша.

@nanobanano
Събрах 4 парчета в едно с дължина 25 минути и размер 2,17GB.
Резултатът е същия.Плеърите не го виждат в плейлиста,както и особеността в предният ми пост за влизането в папките.Е,проблемът е в Самсунг.Или не знаят,или нещо е ограничено.
Цитирай
#43

Явно си е някакво ограничение или както казваш може и да е бъг. Аз бих опитал с 24/96 или flac. Може само на WAV да е така.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#44

(2019-04-08, 10:24:14)pockobg написа:  Явно си е някакво ограничение или както казваш може и да е бъг. Аз бих опитал с 24/96 или flac. Може само на WAV да е така.

Да,разбира се,че го вижда 24/96. Въпросът е да е под 2GB парчето.
Според мен няма значение разширението.И в mp3 да го направя, над 2GB няма да го види.
Цитирай
#45

Мисълта ми е точно дали на mp3/flac и т.н. ще е пак така. Отдавна нямам инсталирана подобна програма иначе бих тествал.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#46

За такъв експеримент трябва да навържа 5 часа музика.Нямам това времетраене и време за съжаление.Голяма играчка е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)