Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кога да очакваме 9.0 ъпдейт?
#26

В редит се оплакват, че им е изчезнало известието на някои хора. Може да са открили нещо и да са го спрели от шаоми.
Цитирай
Аксесоари
#27

След няколко часа проби с традиционните методи и неуспехи, ето по този начин се случиха веднага нещата - https://www.theandroidsoul.com/how-to-fo...pdate/amp/
За VPN позлвах hide.me.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#28

Все още няма при мен ъпдейт защо така?
Цитирай
#29

Моля някой да сподели, след ъпдейта работи ли му VoLTE?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#30

(2018-12-25, 22:22:32)zaho_cool написа:  Все още няма при мен ъпдейт защо така?
И при мен все още няма ъпдейт

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

И при мен няма ъпдейт. Не се е появявала нотификация. Рестартирах телефона, но без успех. Някои някаква информация. Не ми се рискува с force-ване.

И малко странен въпрос, докато темата е актуална. С новия ъпдейт отново ли ще трябва задължително да имам парола ако използвам сензора за пръстов отпечатък? Има ли как да се премахне или поне да не е минимум 4 -цифрена.
Цитирай
#32

От моите двудневни наблюдения установявам, че батерията пада значително по-бързо. Може би с около 30% по-малко държи.
Цитирай
#33

При мен батерията държи с около 20% повече, добавили са FM Radio което е много добре, също и функция за снимка на екрана.Не ми допада това, че от бутоните за Vol +/- се регулира само звука на мултимедията, даже да не гледам клипове или да слушам музика пак е така.
Цитирай
#34

При мен бъгна Mi калкулатора от пая .

Google Nexus 5 =>Bluboo S1 (много зле)=>Xiaomi Mi A1 Android 9.0 Pie

Teclast x80pro android 5.1 
Цитирай
#35

Добре, защо не получавам аз ъпдейта. Какво да направя, за да го получа? Да не би да има някакъв проблем при мен.
Цитирай
#36

И аз чакам. Споко. Яж сърмички, пий винце и посрещай празници. Ъпдейта после. Smile

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
[-] 2 потребители изказват благодарност на aurona за това мнение:
  • milmiga, suffer
Цитирай
#37

Здравейте Колеги,

Получих по нормален начин Pie updata-a, но имам проблем с блутуут връзката. Очевидно Гугъл са наблегнали на оптимизацията му и вече стабилната връзка с Гармин часовника ми не е наред. Изглежда през определено време блуттуа се спира и се пуска, за да пести батерия. Пробвах какви ли не варианти и финтове с Блутуут апп-а да въври нонстоп, но без успех. Въпросът ми дали някой може да ми изпрати Видео или стъпка по стъпка как се рутва телефона, за да сложа някакъв друг РОМ и да видя дали ще има разлика от стоковото държание на блутута. Преди много години на Galaxy Nexus имах познанията, но вече нещата са се променели доста. Kaто цяло ми се иска най много да се върна ма 8.1, защото там всичко беше перфектно ( и ако знаех никога нямаше да ъпдейтна, защото няма нищо особено, даже е по грозно по мой думи този ъпдейт), но четох че от Xiaomi не съветват това да се прави. Четох и доста в XDA, но така и не намирам ясни ти точни инструкции стъпка по стъпка как се рутва, какво се тегли, къде се слага и т.н.

Xiaomi Mi a1
Цитирай
#38

Ясно, ще падне чакане за някой от нас. Имам въпрос обаче за батерията. Давам ви пример: изваждам телефона сутринта от зарядното на 100% и на края на деня рядко правя повече от 2 часа screen on time и съм приблизително на 55-60%. И когато сложа телефона да се зареди от 60% на следващия ден батерията държи по-малко. Изводът ми е, че за да държи повече трябва да го зареждам от 30-40% или бъркам някъде? Просто не го ползвам повече от 2 часа на ден и не мога да изхабя заряд.
Цитирай
#39

(2018-12-28, 16:45:06)head написа:  Здравейте Колеги,
Четох и доста в XDA
Ако в XDA форума не сте открили решение - сте чели малко там. Може да почетете и в 4PDA форума, но, четене му е майката.
Цитирай
#40

(2018-12-28, 16:45:06)head написа:  .................................................... с Гармин часовника ми не е наред. .............................
Подобно за смарт гривна ХУАВЕЙ. 
Нещо не е както трябва, затварянето на номерата с плъзване нагоре не прави нищо, някой път не показва кой те търси, разкача се от блутута.....
Това е на МИ а2. На ми а1 с 8,1 няма проблем. 
Смятам, че е от Пая.
Можеш да си инсталираш софт/фирмуер 8,1/ но ще загубиш настройки, приложения WI-FI пароли.....

аз от ТУК тегля ром и инсталирам. НО ПРЕДИ ДА ПРАВИШ КАКВОТО И ДА Е , ГЛЕДАЙ НЯКОЛКО КЛОИПА В ТУБАТА , КАК СТАВА....
да не стане сакактлък.
Успех и Весели празници Smile

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#41

А след ъпдейта резет направихте ли?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#42

Аз съм писал за ми а2 , който си е с PIE от начало и да с ресет. Явно положението е същото с ми а1. То и затова спряха пая за нашите, много бъгове имал./Така пишат руснаците от 4pda.ru/. Има някакви промени в потреблението на BT /пречи на wi-fi да се свърже на максимална скорост/. Да се надяваме че ще го фикс-нат.

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#43

(2019-01-02, 09:35:49)aurona написа:  Аз съм писал за ми а2 , който си е с PIE от начало и да с ресет. Явно положението е същото с ми а1. То и затова спряха пая за нашите, много бъгове имал./Така пишат руснаците от 4pda.ru/. Има някакви промени в потреблението на BT /пречи на wi-fi да се свърже на максимална скорост/. Да се надяваме че ще го фикс-нат.

И аз четох подобна информация. Ще си почакаме доста. Интересно как на някой устройства е дошъл ъпдейта, а на други не.
Цитирай
#44

ако съдим от практиката на xiaomi за устройствата с МИУИ обикновено пускат на по-малка група хора ъпдейта и следят фийдбека около седмица., ако всичко е наред го пускат и за останалите
Цитирай
#45

За мен този ъпдейт е най-слабият пускан някога. Нещата на прима виста, за които се сещам са:

1. Батерията определено държи осезаемо по малко. Имам дни с 2 часа SOT.
2. Bluettoth държанието е ужасно, както написах по-горе със смартчасовоник Гармин. Разкача се постоянно и проблемът не е в часовника - проверено.
3. At a glance нещото не може да се махне. Не може и да се добави часовник към него, за да стигаш лесно до алармите. Трябва да сложиш уиджет часовник под него и чак тогава да стигаш до Алармите си. Но тук е парадокса, в който имаш часовник в статус бара в ляво, който на всичкото отгоре не може да разкараш, защото Sysutem UI не бачка (Google you serious ?!). Сега ще кажете да пробвам с Нова Лаунчер, пробвах харесвам си сток лаунчера.

Не виждам нищо положително поне за Mi A1. Съветът, който мога да ви дам е да стоите със 8.1 и ще бъдете повече от доволни.

П.С След ъптейта направих и хард ресет макар при нито един телефон, който съм имал до сега да съм правил след чиста инсталация. Проблемите си останаха..

Xiaomi Mi a1
Цитирай
#46

Забрави още нещо много съществено, може би най-същественото. След ъпдейта до Android 9 на MI A1 се губи VoLTE!

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#47

Някой знае ли дали се очаква някакъв нов ъпдейт за хора с вече 9.0, за да се фикснат проблемите ?

Xiaomi Mi a1
Цитирай
#48

Аз дори не съм получил нотификация за 9.0, какво остава за след нея. Дано тези проблеми да не са всеобщи, че то иначе за какво да го чакам този ъпдейт, ако има толкова проблеми, по-добре да си стоя с 8.1, нямам бъгове, освен понякога проксимити сензора, но не е проблем.
Цитирай
#49

И преди и сега само проксимити сензора е проблемен. Под 4 часа сот не съм падал преди. Сега редовно правя по 6ч. сот а го спуквам от игри и нет. Единствено ме дразни, че с бутоните вече не се контролира силата на звука при звънене, а на мултимедията.
Цитирай
#50

Ще си остане така явно проксимити сензора. При мен си работи през голяма част от времето нормално, не е проблем.
Явно при теб се е отразил добре ъпдейта. При мен изкарва 5-6 часа СОТ в момента с Орео 8.1.
Докато си чакаме ъпдейта да ви попитам вие затваряте ли наскоро използваните приложения или не? Аз имах навика да затварям всичко. Но сега оставям по 1-2 приложения, които използвам по-често. Как е по-добре за батерията, ясно, че е по-бързо да стоят на фон?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)