Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кога да очакваме 9.0 ъпдейт?
#51

throwaway643, на теория едно добре написано приложение е добре да си стои замразено на заден фон и да го извикаш при нужда, отколкото да го убиваш постоянно, защото телефонът трябва след това наново да го зареди. Дали това се отразява на батерията в нормални условия не знам.

До момента съм много доволен от пая. Свикнах с новия изглед на мултитаскинга, батерията още не мога да преценя как е. Изключително много ме дразни обаче как вече се регулира звукът. Не може да намалиш/усилиш силата на звъненето при обаждане без да влезеш в настройки. Безкрайно неадекватно при положение, че контролът на звука при орео беше перфектен.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-01-06, 13:52:12)nzim написа:  throwaway643, на теория едно добре написано приложение е добре да си стои замразено на заден фон и да го извикаш при нужда, отколкото да го убиваш постоянно, защото телефонът трябва след това наново да го зареди. Дали това се отразява на батерията в нормални условия не знам.

До момента съм много доволен от пая. Свикнах с новия изглед на мултитаскинга, батерията още не мога да преценя как е. Изключително много ме дразни обаче как вече се регулира звукът. Не може да намалиш/усилиш силата на звъненето при обаждане без да влезеш в настройки. Безкрайно неадекватно при положение, че контролът на звука при орео беше перфектен.
Ще си оставям 1-2 приложения на фон през деня тогава. За контрола на звука ти препоръчвам има едно приложение в top android apps 2018 в тубата като напишеш и излиза, регулираше се звука много добре. Но аз още нямам ъпдейт за пай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на throwaway643 за това мнение:
  • KenLii
Цитирай
#53

Януарският пач вече е онлайн. Онези, които са все още на орео, би трябвало да получат подканване за ъпдейт към 9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nzim за това мнение:
  • throwaway643
Цитирай
#54

(2019-01-09, 11:13:02)nzim написа:  Януарският пач вече е онлайн. Онези, които са все още на орео, би трябвало да получат подканване за ъпдейт към 9.

Да, току що се появи. Ще го инсталирам макар, че четох доста оплаквания на хора тук относно батерията и други проблеми.
Цитирай
#55

Ъпдейта е наличен, но и след него не мога да активирам VoLTE. Ако някой е успял да го подкара на Android 9 да сподели. Lock
Цитирай
#56

Just updated (january update) on my country, Chile, but still no LTE after reboot.
I had to restart location services and now LTE is back.

Тва от xda ...

Nokia 3310 -> Nokia 7210 -> Nokia 6233 -> SGS i9000 -> Moto G -> Mi A1
Цитирай
#57

(2018-12-28, 16:45:06)head написа:  Здравейте Колеги,

Получих по нормален начин Pie updata-a, но имам проблем с блутуут връзката. Очевидно Гугъл са наблегнали на оптимизацията му и вече стабилната връзка с Гармин часовника ми не е наред. Изглежда през определено време блуттуа се спира и се пуска, за да пести батерия. Пробвах какви ли не варианти и финтове с Блутуут апп-а да въври нонстоп, но без успех. Въпросът ми дали някой може да ми изпрати Видео или стъпка по стъпка как се рутва телефона, за да сложа някакъв друг РОМ и да видя дали ще има разлика от стоковото държание на блутута. Преди много години на Galaxy Nexus имах познанията, но вече нещата са се променели доста. Kaто цяло ми се иска най много да се върна ма 8.1, защото там всичко беше перфектно ( и ако знаех никога нямаше да ъпдейтна, защото няма нищо особено, даже е по грозно по мой думи този ъпдейт), но четох че от Xiaomi не съветват това да се прави. Четох и доста в XDA, но така и не намирам ясни ти точни инструкции стъпка по стъпка как се рутва, какво се тегли, къде се слага и т.н.

Здравей,
имах същия проблем и след вчерашния януарски security ъпдейт опитах описаното тук:
Ресетнах BT настройките: Settings -> System -> Advanced -> Reset Options -> Reset Wi-Fi, mobile & Bluetooth
След това Garmin Connect автоматично показа, че иска да се pair-не с часовника - въведох кода от часовника и pair-нах устройствата.
Връзката с часовника беше стабилна - следих на телефона дали ще се разкачи около 5 минути и не се случи подобно нещо. Преди това се разкачаше за по-малко от минута.
Цитирай
#58

Яркостта на 9.0 със сигурност е по-ниска от колкото на 8.1.
На 100% е еднакво, но на 50% както го използвам аз със сигурност е по-ниска. За да е на нивото на яркостта на 8.0 на 50%, сега на 9.0 трябва да съм на 70%. Което сигурно ще се отрази на батерията?
Цитирай
#59

Да, и аз го забелязах това, но само след последния ъпдейт. Преди това аи беше както с 8.1. А и не мисля, че са намалили максималната яркост на дисплея. По-скоро 50% осветеност сега е малко по-тъмно, отколкото 50% преди ъпдейта.
Цитирай
#60

(2019-01-10, 16:47:56)nzim написа:  Да, и аз го забелязах това, но само след последния ъпдейт. Преди това аи беше както с 8.1. А и не мисля, че са намалили максималната яркост на дисплея. По-скоро 50% осветеност сега е малко по-тъмно, отколкото 50% преди ъпдейта.

Точно това имам предвид, на 100% е едно и също според мен. Просто регулацията е различна и сега на 50% е колкото 25-30% преди. Така ще е.
Цитирай
#61

Привет колеги.Преди 3-4 дена и при мен се ъпна до 9ката.Честно казано не виждам бъгове,батерията ми се струва че държи една идея повече.Но ми е страшно дразнещ новият интерфейс.Лентата с търсенето на Гугъл стой долу на хоумскрийна и не открих никакъв шибан начин да я разкарам или преместя на друг екран.Също на хоумскрийна само че горе се появи един скапан уиджет(който лично на мен не ми върши никаква работа освен да разваля визията и да ме дразни) и отново не може да се премести или разкара(at a glance widget мисля че се казва).Ако някой е открил как аджеба да махна тези дивотии ще съм благодарен да сподели.
PS.Сега се сещам с друг лаунчър дали ще стане?И ако да препоръчайте някой хубав.
Цитирай
#62

arcareca ....Апекс Лаунчер или Нова Лаунчер.

MI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkosio за това мнение:
  • arcareca
Цитирай
#63

(2019-01-09, 17:08:21)KpaTyH написа:  Just updated (january update) on my country, Chile, but still no LTE after reboot.
I had to restart location services and now LTE is back.

Тва от xda ...

Колега, при теб работи ли метода? При мен няма промяна.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#64

Някой случайно да има проблем с Wifi , при мен когато съм на Wifi не ми зарежда приложението FaceBook , Instagram , и не ми праща снимки през Viber . На мобилни данни нямам проблем всичко си работи

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
#65

@renzor, опита ли да нулираш Wifi настройките? Може да реши проблема.
Цитирай
#66

(2019-01-16, 13:46:15)nzim написа:  @renzor, опита ли да нулираш Wifi настройките?  Може да реши проблема.

Опитах , не помогна .
Въпреки всичко временно съм решил проблема като свалих в рутера на Wireless-а MTU от 1500 на 1480 ама това не ми харесва като решение ... ще изчакам да видя дали със следващия Update дали няма да решат проблема и ако не мисля да се върна на Андроид 8.1

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
#67

При някой след ъпдейта забелязва ли се проблем с микрофона при вас(в смисъл отсреща казват,че ме чуват много тихо)?Мислех че е от аппа за запис на разговори и го изтрих,но проблема си остава.Връщането на фабрични ми се ще да го избегна по възможност,че страшно много инфо имам в тела и разправията е голяма.
Цитирай
#68

Жена ми е със Ми А1 и след ъпдейта постоянно и правя забележка да държи телефона нормално по време на разговор, защото не я чувам. Явно си е от софта щом не е само при нея.
Цитирай
#69

Имам странен проблем. Когато съм в разговор, доста често се натиска Mute microphone бутона. Не мисля, че е от проксимити сензора, макар че преди и с него съм имал проблеми, но сега само и единствено с този бутон имам проблем. Пуска се произволно и е адски досадно, прави телефона неизползваем за разговор. Пуска се от само себе си и другата страна естествено спира да ме чува и трябва да го пусна ръчно, за да се включи пак. От какво е и как да го оправя?
Цитирай
#70

На това скапано Пие къде се намират свалените файлове и снимки? На старата версия си имаше таб Files

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#71

Зависи от къде са свалени.Ако са от браузъра са в папка download по подразбиране,ако са от Вайбър са си в папка от неговата директория,от фейса мисля че ги смъква в директорията на камерата.Свали си някои хубав файл мениджър(аз лично ползвам този на Xiaomi) и съм доста доволен,този с който идва тела нещо не ме кефи и не го ползвам.
PS.Сега разгледах моята тухла,ако под таб"files" имаш в предвид приложението(стоковият файл мениджър)все още си го има.Възможно е ако си забранил автоматичните ъпдейти от google play да не се е актуализирал и затова да не се показва(при мен така беше и не само с това приложение).Влез в плея актуализирай го и отново ще можеш да го ползваш щом ти е удобно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на arcareca за това мнение:
  • VLADO 66
Цитирай
#72

Имам проблем с бавното теглене през WiFi. При 4G няма такъв проблем. Тествах при различни мрежи, като в началото мислех, че проблема е от рутера, но се оказа че не е от него. Някакви идеи какво да правя?

POCO F1
Цитирай
#73

Пробва ли с Reset Wi-fi,mobile and bluetooth настройката?
Поиграй си с настройките на мрежата, когато си вързан. Провери дали не е избрана като metered.
Провери и в настройките на рутера по някаква причина да не би да ограничава достъпа наустройството до интернет.
Имаш ли bluetooth устройства, свързани с телефона? Случвало ми се е електроника с явно кофти bluetooth връзка да ми сбозява wifi на телефона.
Цитирай
#74

Да, оказа се Bluetooth. Като го изключих няма проблем. Благодаря

POCO F1
Цитирай
#75

(2019-01-09, 13:43:47)Navigator написа:  Ъпдейта е наличен, но и след него не мога да активирам VoLTE. Ако някой е успял да го подкара на Android 9 да сподели. Lock

Е, най - после след февруарския ъпдейт нещата си дойдоха на мястото. Не се наложи нищо да правя. VoLTE е активно - на Теленор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)