Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate20 Lite режими на камерата
#1

Здравейте от близо 2 седмици притежавам този смартфон. Та въпроса ми е някой , който разбира повече били дал насоки как точно се снима с различните режими на камерата особено внимание обръщам на нощният режим и режима за светлините от стопове на автомобили , звезди и светлинните рисунки. Също така за качеството на slowmotion-a ! Нека да има и такава тема Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, трябва да имаш приложение Tips, заводско е. Влизаш, пишеш камера в полето за търсене и излиза това което питаш. По лесно ще ти е от там.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#3

(2018-12-11, 06:51:28)boris.stz написа:  Колега, трябва да имаш приложение Tips, заводско е. Влизаш, пишеш камера в полето за търсене и излиза това което питаш. По лесно ще ти е от там.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ако говориш, за съвети има само за Панорама, 3D Панорама и HDR и още 3 за бленда , АI, и Групова снимка! А има още доста, на който не мога да им схвана смисъла като например Slow motion-a , Нощната снимка винаги се размазва а уж телефона има авто-стабилизация Smile. Нека и други колеги да споделят опита си !
Цитирай
#4

(2018-12-11, 07:41:47)ivanpz16 написа:  Ако говориш, за съвети има само за Панорама, 3D Панорама и HDR и още 3 за бленда , АI, и Групова снимка! А има още доста, на който не мога да им схвана смисъла като например Slow motion-a , Нощната снимка винаги се размазва а уж телефона има авто-стабилизация Smile. Нека и други колеги да споделят опита си !
Е на слоу моушъна какво да му схващаш?! Снимай, примерно пламъка на свещ или капки вода, най-баналните примери, и това е. Хубава функция си е. Аз имам приятел е изтормозил, сигурно всеки един гларус и чайка в морската градина, преследвайки ги с вкл. слоу моушън. И добре се получават стига да успееш да уловиш момента и да не клатиш много. За нощния режим, трябва да не се движи телефона докато снима за да не се размазват. Със сигурност не е като нощния режим при флагманите, P20/Pro и Mate 20/Pro, но определено при слабо осветление помага. А стабилизацията е EIS(електронна) и мисля, че действа само при видео (1080/30fps). За мен AR стикерите са безсмислена работа ама сложили са ги... Тези режими на снимане, Светл. рисунка, не съм ги пробвал. Добре снима телефона като цяло. Като имаш впредвид, че няма лайки лещи, OIS и т.н. Мен ми е интересно какъв е сензора на задната камера, но никъде не намирам инфо. Другото тъпо е, че не можем да ползваме Gcam. Щеше да е добра алтернатива.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#5

(2018-12-11, 08:18:00)forbidden8 написа:  Е на слоу моушъна какво да му схващаш?! Снимай, примерно пламъка на свещ или капки вода, най-баналните примери, и това е. Хубава функция си е. Аз имам приятел е изтормозил, сигурно всеки един гларус и чайка в морската градина, преследвайки ги с вкл. слоу моушън. И добре се получават стига да успееш да уловиш момента и да не клатиш много. За нощния режим, трябва да не се движи телефона докато снима за да не се размазват. Със сигурност не е като нощния режим при флагманите, P20/Pro и Mate 20/Pro, но определено при слабо осветление помага. А стабилизацията е EIS(електронна) и мисля, че действа само при видео (1080/30fps). За мен AR стикерите са безсмислена работа ама сложили са ги... Тези режими на снимане, Светл. рисунка, не съм ги пробвал. Добре снима телефона като цяло. Като имаш впредвид, че няма лайки лещи, OIS и т.н. Мен ми е интересно какъв е сензора на задната камера, но никъде не намирам инфо. Другото тъпо е, че не можем да ползваме Gcam. Щеше да е добра алтернатива.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Примера със слоумоушъна при мен е такъв е че на стайна светлина, тоест лампа качеството на видеото е меко казано лошо да не кажа дори отвратително , идеята ми е само при мен ли е така или попринцип си е така на телефона, имам приятелка , която е със P20 pro и там има шум  във видеото но след обработката от самият телефон се оправя докато при мен си остава същото! Колкото до нощният режим каква е разликата в секундите, който се настройват в ляво на режима?
Цитирай
#6

(2018-12-11, 12:22:00)ivanpz16 написа:  Примера със слоумоушъна при мен е такъв е че на стайна светлина, тоест лампа качеството на видеото е меко казано лошо да не кажа дори отвратително , идеята ми е само при мен ли е така или попринцип си е така на телефона, имам приятелка , която е със P20 pro и там има шум  във видеото но след обработката от самият телефон се оправя докато при мен си остава същото! Колкото до нощният режим каква е разликата в секундите, който се настройват в ляво на режима?
Честно, на слаба светлина не съм пробвал. А секундите са скоростта на затвора. Не съм на 100% сигурен , но мисля, ме колкото по бавна скорост и по-ниско iso, толкова по-светли снимки.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#7

За мен камерата е изключително слаба, телефона е супер, но към момента камерата разочарова, първо светкавицата и на предната и задната камера е слаба, автоматичния режим рядко пуска светкавица, а когато използва наличната светлина без светкавица, са с изкл слабо качество. Селфи камерата е под вс критика, на дневна светлина, обектите на заден фон се размазват, първоначално мислех че аз не снимам на подходящия режим, но не е така, снимам на ai Mode I hdr pro включени, при селфи снимките на photo mode и пак размазва...за мен камерата разочарова, така хваления телефон
Цитирай
#8

(2018-12-31, 18:04:32)kvel4ev написа:  За мен камерата е изключително слаба, телефона е супер, но към момента камерата разочарова, първо светкавицата и на предната и задната камера е слаба, автоматичния режим рядко пуска светкавица, а когато използва наличната светлина без светкавица, са с изкл слабо качество. Селфи камерата е под вс критика, на дневна светлина, обектите на заден фон се размазват, първоначално мислех че аз не снимам на подходящия режим, но не е така, снимам на ai Mode I hdr pro включени, при селфи снимките на photo mode и пак размазва...за мен камерата разочарова, така хваления телефон
Зле е да. Преди това бях с Moto X4, много по-добре, макар пак да беше евтин телефон. Тука дори и Gcam не може да се инсталира заради процесора. До колкото разбрах сензора е OmniVision 20880. Един микрон. Много мега пиксели в малък, некачествен сензор.
Като цяло камерата разочарова в телефона. Другото е добре като за ниския/среден клас.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#9

Нека и другите притежатели да споделят, но не съм вярвал че може да е толкова разочароваща камерата, особено предната
Изобщо няма никакъв фокус, всички детайли на заден план излизат размазани, при всяка снимка, старият самсунг от 2015 правеше мноого по - качествени снимки
Цитирай
#10

За мен снима страхотно, макар и да не съм претенциозен. Да не си включил режим боке, тогава е размазано, или движещата картина?

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#11

Здравейте колеги, и аз нямам проблем със снимките особенно при достатъчно светлина. Да когато е късноо вечер на слаба светлина има леко размазване на задния фон... очевдино софтуера се опитва да придаде светлина и прави грешки . Задната камера снима иделно за класа си . Може би при вас колеги има някакъв проблем
Цитирай
#12

Здравейте

Сигурни ли сте, говоря за селфи камерата, боке ефекта е изключен, той даже го няма във photo mode
Проблема е , че фокуса на заден план се губи, всичко зад мен излиза като рисувано с боички..
Цитирай
#13

Субективно е. На мен лично ми липсва острота и малко повече детайл на снимките, дори на дневна светлина. За вечерта и слабата осветеност е ясно. То високия клас се затрудняват при ниска осветеност а за такъв тип телефон какво остава...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#14

(2019-01-03, 09:54:32)kvel4ev написа:  Здравейте

Сигурни ли сте, говоря за селфи камерата, боке ефекта е изключен, той даже го няма във photo mode
Проблема е , че фокуса на заден план се губи, всичко зад мен излиза като рисувано с боички..
Виж случайно, това ограденото на снимката да не би да е включено, ако е, изключи го и пробвай, няма логика, ако не е включено боке-то и движението на картината, да се размазва отзад[Изображение: f56cc2c911e0dbc3399fcba6bf7a109f.jpg]

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#15

(2019-01-03, 09:54:32)kvel4ev написа:  Здравейте

Сигурни ли сте, говоря за селфи камерата, боке ефекта е изключен, той даже го няма във photo mode
Проблема е , че фокуса на заден план се губи, всичко зад мен излиза като рисувано с боички..
В какъв photo mode. Бокето се вкл от самия екран долу в ляво.[Изображение: b2ef5da16648a16e0ccd9d40c18811b3.jpg]

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#16

    Не, този ефект е изключен, аз снимам под режим photo, където няма боке ефект и пак, задния фон е рисуван с темперни боички
Цитирай
#17

Пробвай да изключиш HDR pro. Може да е от него, досега не съм имал пробелм с камерата.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#18

(2019-01-03, 09:54:54)forbidden8 написа:  Субективно е. На мен лично ми липсва острота и малко повече детайл на снимките, дори на дневна светлина. За вечерта и слабата осветеност е ясно. То високия клас се затрудняват при ниска осветеност а за такъв тип телефон какво остава...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Така и аз споделям , че малко острота никому нямаше да навреди! И аз съм леко разочарован, макар че на дневна светлина се справя доста добре! Доста от режимите за мен лично са не нужни , но хуауей така са решили !
Цитирай
#19

(2019-01-05, 20:10:31)ivanpz16 написа:  Така и аз споделям , че малко острота никому нямаше да навреди! И аз съм леко разочарован, макар че на дневна светлина се справя доста добре! Доста от режимите за мен лично са не нужни , но хуауей така са решили !
Дано с някой следващ ъпдейт подобрят малко ситуацията макар, че се съмнявам да си дадат зор за ниския клас.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#20

Колеги здравейте.Не на мерих никъде тема за мейт 20 лайт как се чувстват притежателите на този телефон.Утре ми предстой закупуването на този телефон.Ще сменя моя Samsung J7 който продължава да ме слуша със мейт 20 лайт. Искам да,ви попитам дали заслужава смяната ?Как се представя телефона като батерия,камери, и бързина по добре ли ще е моя? Звукът от говорителчето как се чува ?При натоварване с игри телефона почва ли да пече или по точно да грее ?
Цитирай
#21

(2019-03-12, 14:45:43)MADFLAVA написа:  Колеги здравейте.Не на мерих никъде тема за мейт 20 лайт как се чувстват притежателите на този телефон......

Колега,защо не пуснеш въпроса си в още няколко теми?За сега си го направил в едва 3.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#22

(2019-03-12, 15:36:16)buci59 написа:  Колега,защо не пуснеш въпроса си в още няколко теми?За сега си го направил в едва 3.

Наистина добра идея.Ще го направя колега благодаря ти че,се интересуваш Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)