Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не-работещ Сензор за близост (hall sensor)
#1

Здравейте ,

   Имам проблем с моя сензор за близост. Не дава никакви признаци на живот. Пробвано и в сервизното меню за тест на хардуер. Четох в други форуми, че и много притежатели на нашето телефонче са със същия проблем.

   Намерили ли сте някакво решение? Използвате ли  калъфче с магнит за отключване?

  RN5 4/64 Глобална версия с последния 10.0.4.0
Цитирай
Аксесоари
#2

От кога не работи или изобщо не е?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Днес го пробвах . Имам такова калъфче от друг телефон и след неуспешна проба се заинатих и установих ще изобщо не работи.
Цитирай
#4

Когато набереш някой и доближиш до ухото си,гаси ли се?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Неее ..... проблема е с магнитния сензор за близост. Единствено когато се използва калъф с магнит в капачето за палене и гасене на екрана. Иначе телефона няма никакви забележки от към работа ,батерия, ........ прекрасен е .
Цитирай
#6

Реално може да е от калъфа а не сензора.Много хора са се оплаквали и се е оказвало калъфа проблем,с някои става с други не.На този модел съм слагал само 360 градуса кейс,а Mi 5S съм ползвал на Нилкин кейс и си действаше.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

За съжаление не е от калъфа, той дори не е за този модел и разбира се веднага го махнах. Пробвах с 3 различни магнита. Обикалях екрана като улав.. ама не.... не бачка и това е .
Имам и RN3 на разположение, при него става и с трите магнита.
Цитирай
#8

(2018-12-11, 11:37:12)redsys написа:  За съжаление не е от калъфа, той дори не е за този модел и разбира се веднага го махнах. Пробвах с 3 различни магнита. Обикалях екрана като улав.. ама не.... не бачка и това е .
 Имам и RN3 на разположение, при него става и с трите магнита.
Пробвай с магнита при включена опцията за "smart cover". Сензора е долу в лявата част под екрана. И аз като тебе махах като улав с магнита в сервизното меню - ами не реагира. Пробвах при нормална употреба (заключен екран) - еми работи си както трябва сензора. Явно нещо е оакано в тоя тест в сервизното меню.....
Цитирай
#9

? Благодаря! Ще пробвам, това не съм го видял, или по скоро съм блял.
Цитирай
#10

И аз имам някакъв проблем със сензора за близост. Появи се преди няколко дни, не знам кога точно, но екрана не гасне при доближаване до ухото. Телефонът е без калъф, ако има значение.
Пробвах със сервизното меню *#*#6484#*#*, но ми дава "test fail" и това е.
Има ли някакво решение, или нов телефон?
Цитирай
#11

Kато за начало при неизпълнени долните условия/настройки може да се започне с ресет на фабричните настройки. Ако е работело на по-стар ром, вероятно е бъг в сегашния.
Рестартирал ли си?
Също така в настройките за Входящо обаждане отметнато ли е proximity sensor?
Цитирай
#12

Имах подобен проблем на Redmi 3S, като там преди време го бях променил да гасне на друго разстояние от ухото ми с едно приложение. После това приложение спря да работи в по-нова версия на MIUI. Наското дисплеят спря да гасне изобщо. Не помогна връщане до начална настройка преди приложението, а фабрични настройки на телефона не исках да връщам по някои причини. Проблемът се оправи с приложението "Proximity Sensor Fixer" на GrenderG:

https://play.google.com/store/apps/detai...ensorfixer

По принцип иска руутнат телефон, но на някои модели става и без руут. При мен го оправи без руут.

Основната разлика обаче между мен и теб - при мен в сервизното меню тестът работеше и минаваше.

Успех!

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#13

Изглежда проблемът възниква след промяна на осветеността на дисплея. Намалил я бях преди седмица-две заради икономия на батерия.
Попаднах някъде из нета на такъв казус и след като върнах до "автоматична осветеност" и рестарт, телефонът се оправи.
Сега проблемът е, че "автоматичната осветеност" ми е много светла, след като свикнах на по-тъмен дисплей. Но ако това му е болката, явно ще трябва да свикна...
Или поне да почакам следващия ъпдейт и да видя как се държи след това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivjordan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Не съм забелязвал подобно нещо. При мен светлината е много намалена. Обикновено който ми погледне телефона, пита защо е толкова тъмен. Но пък ме дразни да ми блести в очите. Все пак щом знаеш как да го оправиш, опитай пак да го "докараш" този проблем и да кажеш точно какви са условията, за да пробвам?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#15

Не знам дали е от това, просто попаднах в нет-а на такова твърдение, върнах му автоматичната осветеност и взе че се оправи.
Мога да си поиграя пак довечера и да видя как се държи. Би било добре да не са свързани двете неща, че и мен ме дразни да ми блести.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivjordan за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)