Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със жака за слушалки
#1

Здравейте! Вчера баща ми си изпусна Redmi note 5-цата в мивката, като ми каза, че я е извадил много бързо и не се е намокрила, но след включване всичко си работи с изключение на това, че постоянно е активиран режима на handsfree и не мога да го изключа по никакъв начин. Микрофонът работи, тъй като през високоговорител го чувам ясно на отсрещния телефон. Разглобих го, като нямаше видими щети по бордчето с микрофона, но не иска да излезе от този режим. Гледах целият борд в dragon-tt, но пък не мога да поръчам от там, тъй като банката ми блокира картата при опит з аплащане към тях, а не поддържат плащане през Pay pal. Някакви идеи как да го изкарам от този режим-пробвах преинсталация на софта, връщане на фабрични настройки и не се получи.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

ako разпознава все едно са постоянно включени слушалки, защото след мокрене теова е най-честия проблем
иначе изобщо не е трябвало да го включвате, а да се остави в ориз за 2-3 дни
Цитирай
#3

Както каза suffer, ако отчита ,че слушалките са включени постоянно, духай смело в жака. Имах подобен проблем като потопих Xperia Z5 Compact-aв фонтана..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Точно така е-постоянно отчита, че са включени слушалките. Духах го със сешоар няколко пъти, но нищо не се променя. И се чудя дали да не поръчам цялата платка.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#5

Сешоар не се ползва в такива моменти. Само избутва водата в някаква посока. Няма ли как да се намери само самия вход инда се запои на мястото на прецакания?
Цитирай
#6

Ами доколкото го огледах е специфичен и трудно ще се пригоди нещо на негово място, но си мисля дали да не го разпоя от платката и така да пробвам дали пак ще е активен. Той и без това не се ползва от баща ми.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#7

Пъхни и извади няколко пъти жака на слушалките.


Цитирай
#8

Пробвах и това, вадих, слагах, развъртах, с три различни жака, отварях платката и нея продухвах и все така, и в ориз стоя 30 часа и никаква промяна. Остава ми само да пробвам да разкача жака от платката с поялник тези дни.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#9

Има опасност до ти спре звука напълно.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)