Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От global stable към xiaomi.eu?
#1

Здравейте, искам да помоля за съвети, за да не оплескам нещо, тъй като искам да мина на global  stable версия на xiaomi.eu 8.1 (xiaomi.eu_multi_MINote3_V10.0.5.0.OCHCNFH_v10-8.1.zip)  от global stable  CN с официални ъпдейти до 7.1.1 NMF26X (MIUI global 9.6 ). Та един от въпросите ми е да пусна ли заявка за отключване на буутлоудъра ? И молбата ми е , ако не е проблем да ми изредите правилната последователност за преминаване към xiaomi.eu за да не брикна телефона.

Благодаря!

         
Цитирай
Аксесоари
#2

Правилната последователност е:
1. Отключване на буутлоудъра
2. Желателно е, за да е по-чиста инсталацията да се сложи през фастбуут china dev или china stable, в зависимост от това коя еу версия ще се ползва
3. След инсталацията не  е нужно да се чака да зареди китайския ром. Може да се вкара директно във fastboot и да се инсталира предварително сваленото на компютъра TWRP recovery 3.2.3-1:
fastboot flash recovery twrp-3.2.3-1-jason.img
fastboot boot twrp-3.2.3-1-jason.img
4. Ако всичко е ок трябва са сме в TWRP менюто
Там е добре да се провери дали се разпознава цялата памет на телефона(имал съм няколко случая, в които се вижда 10гб вместо 128гб, което налага Wipe - format data).
за проверка на паметта е най-добре да се влезе в раздел бекъп и там изписва текущата памет на съответното устройство, в което ще правим бекъп:
internal storage, sdcard, otg.
5. wipe - advanced wipe - wipe data, cache, dalvik cache
6. добре е в някакъв момент да се прехвърли рома на телефона, желателно след стъпка 4, защото това затрива съвсем всичко от паметта
Телефонът трябва да е разпознат от компютъра като допълнително устройство
7. install - избирате предварително качения .zip файл и плъзгате за стартиране на флашването
8. След приключване можете превантивно да натиснете още веднъж wipe cache/dalvik(ще имате предоставен бутон за тази цел)
9. рестарт - прочетете внимателно какво ви пише, ако ви пише нещо.
Аз обикновено махам подканящите отметки от twrp и рестартирам с бутона do not install
10. чакаме да зареди новия xiaomi.eu ром
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Emperorbg, Georgepetrov137
Цитирай
#3

2. През фастбуут с ми флаш ли се слага, в моя случай стейбъл ще сложа ? 
3. Как се инсталира TWRP през фастбуут
6. Ако дам  wipe на паметта после няма ли опция mount през twrp и така да сложа рома в телефона
Цитирай
#4

2. Moже с ми флаш, може чрез стартиране на .bat или .sh файл, в зависимост от това дали се работи под Уиндоус или Линукс
3. Командите са написани отдолу. Инструкция за работа с фастбуут няма как да вкарам в дадения момент. На много места е писано, включително и от мен
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94895 (игнорират се файловете и процедурите специфични за mi 8)
6. при телефон в twrp режим независимо дали WIPE-нат или не винаги си има достъп до него през компютъра, не е нужно нищо да се маунтва
Цитирай
#5

Здравейте, от месец съм със седмичен андроид и съм много доволен, обаче днес пуснах да се направи автоматичния седмичния ъпдейт през телефона и след включването на телефона ми поиска паролата на MI акаутна и след стартидането на телефона беше изтрито абсолютно всичко все едно е форматиран телефона. Някой има ли обяснение защо се е случило това ?
Цитирай
#6

Здравейте!
Моля за съдействие.
Телефона е с отключен боотлолдер. Сложих China Stable (10.3.1.0 - Android 8.1) с Mi Flash след което флашнах TWRP всички версии за телефона които ги има,но когато вляза в рекавърито и закача телефона за компютъра,не ми излиза като преносимо устройство и съответно ,не мога да слжа еу 10.4 стаейбъл версията. Всичко опитах ....следвах стъпките и от тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94895 ,но резултат няма.
Благодаря!
Цитирай
#7

Според мен си копирай всичко важно на компютъра от включен телефон. Преди да инсталираш Xiaomi.eu трябва да форматираш вътрешната памет през TWRP от WIPE - Format data - потвърждава се с написването на "yes"
и след рестарт в рекавъри (Reboot - Reboot to recovery) ще си видиш вътрешната памет, а телефонът ще е като току що излязъл от завода. Всичко се трие
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#8

(2019-08-23, 07:40:46)suffer написа:  Според мен си копирай всичко важно на компютъра от включен телефон. Преди да инсталираш Xiaomi.eu трябва да форматираш вътрешната памет през TWRP от WIPE - Format data - потвърждава се с написването на "yes"
и след рестарт в рекавъри (Reboot - Reboot to recovery) ще си видиш вътрешната памет, а телефонът ще е като току що излязъл от завода. Всичко се трие
Форматирах и вътрешната памет, но отново, не го виждам като външна памет в компютъра?
Ти казваш да го флашна, да си зареди китайската версия, след което да сложа еу рома. Но след като му сложа рекавъри и му дам да форматира вътрешната памет, няма ли да се затрие еу рома?
Благодаря ти!
Цитирай
#9

не. не е нужно да се зарежда китайската версия
При формат на телефона си заминава всичко, така че ще трябва чак след форматирането да се прехвърли рома на телефона.
Най-добре опитай и в друг компютър или с ОТG
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#10

(2018-12-13, 08:51:18)suffer написа:  Правилната последователност е:
1. Отключване на буутлоудъра
2. Желателно е, за да е по-чиста инсталацията да се сложи през фастбуут china dev или china stable, в зависимост от това коя еу версия ще се ползва
3. След инсталацията не  е нужно да се чака да зареди китайския ром. Може да се вкара директно във fastboot и да се инсталира предварително сваленото на компютъра TWRP recovery 3.2.3-1:
fastboot flash recovery twrp-3.2.3-1-jason.img
fastboot boot twrp-3.2.3-1-jason.img
4. Ако всичко е ок трябва са сме в TWRP менюто
Там е добре да се провери дали се разпознава цялата памет на телефона(имал съм няколко случая, в които се вижда 10гб вместо 128гб, което налага Wipe - format data).
за проверка на паметта е най-добре да се влезе в раздел бекъп и там изписва текущата памет на съответното устройство, в което ще правим бекъп:
internal storage, sdcard, otg.
5. wipe - advanced wipe - wipe data, cache, dalvik cache
6. добре е в някакъв момент да се прехвърли рома на телефона, желателно след стъпка 4, защото това затрива съвсем всичко от паметта
Телефонът трябва да е разпознат от компютъра като допълнително устройство
7. install - избирате предварително качения .zip файл и плъзгате за стартиране на флашването
8. След приключване можете превантивно да натиснете още веднъж wipe cache/dalvik(ще имате предоставен бутон за тази цел)
9. рестарт - прочетете внимателно какво ви пише, ако ви пише нещо.
Аз обикновено махам подканящите отметки от twrp и рестартирам с бутона do not install
10. чакаме да зареди новия xiaomi.eu ром
Следвах всичко от тук и от темата за Mi8,но явно някъде аз бъркам. Давах му й форматиране на вътрешната памет, но отново нямаше резултат?!
Довечера когато се прибера ще пробвам да видя дали ще успея да го подкарам еу рома с otg.
Коя версия на TWRP да ползвам?
Благодаря ти още веднъж за съдействието, помагал си винаги бързо и с много полезни съвети!
Цитирай
#11

3.3.1-0 ползвам аз.
Aко искаш да минеш през китайския ром може би ще имаш нужда от днешния китайски фастбуут:
http://bigota.d.miui.com/9.8.22/jason_im...b39d95.tgz
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#12

Това е стейбъл версията нали? Защото аз искам да му сложа еу стейбъл.
Цитирай
#13

аааа, не. Това е Дев версията.
Помислих, че искаш Андроид 9.
Ето за стейбъл:
http://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.OCHCN...e5bbb7.tgz
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#14

Сложих последния чайна стейбъл, флашнах 3.3.1-0 TWRP- "WIPE - Format data - потвърждава се с написването на "yes" " направих го ,след което с otg му инсталирах еу MIUIv10.4 STABLE и отново греда ?!!
Стигам до тук и си иска стария акаунт? Моля за съвет.
[Изображение: eade6e356842d6abedc87ada0040617c.jpg]

Флашнах отново като този път не му пуснах wifi и .... Отново греда!
[Изображение: 906965f558ad5b69ccbdd0bbdf6cccc5.jpg]


Интересното е, че когато му флашна китайския стейбъл си се включва и работи без проблем!
Цитирай
#15

Щото китайския няма гугъл Сървиси. Не си ли знаеш гугъл акаунта?
Цитирай
#16

Телефона е на мой приятел на който знаех данните за акаунта на Google ,но не мога да повярвам ,че след флаш и формат и хилядите неща ,телефона искаше да въведа акаунта с който е бил последно! След като му ваведох данните всичко е 6 ! С последната еу седмична е вече телефончето. Благодаря много,отново на suffer !!!
Нека се има предвид,ако някой си купи телефон втора ръка !
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)