Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

voLTE и OnePlus

Привет. На Windows 10 64 битов, 1+8Т с последна официална версия на софтуера го виждам през ADB, пуснах DC Dimming безпроблемно. Инсталирам драйвъри, двете apk на телефона, пуснах отметките за VoLTE и VoWiFi, през Engineering mode пускам също съответната отметката, т.е. правя всичко от клипа по горе. PDC обаче не вижда телефона.
Картата е вивакомска, активирах двете услуги на Huawei P20 Pro, после я преместих в 1+8Т, при проверка с SMS на номер 1701 ми връща, че имам активирани услугите.
Моля за съвет или подсказка къде бъркам, за да накарам PDC да види телефона.
Цитирай
Аксесоари

(2021-03-15, 07:57:27)moiatprofil написа:  Привет. На Windows 10 64 битов, 1+8Т с последна официална версия на софтуера го виждам през ADB, пуснах DC Dimming безпроблемно. Инсталирам драйвъри, двете apk на телефона, пуснах отметките за VoLTE и VoWiFi, през Engineering mode пускам също съответната отметката, т.е. правя всичко от клипа по горе. PDC обаче не вижда телефона.
Картата е вивакомска, активирах двете услуги на Huawei P20 Pro, после я преместих в 1+8Т, при проверка с SMS на номер 1701 ми връща, че имам активирани услугите.
Моля за съвет или подсказка къде бъркам, за да накарам PDC да види телефона.
Ако си копирал командата от описанието на клипа не е точно такава. Не трябва да има отстояние след всяка , в командата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • moiatprofil
Цитирай

Коя команда? Нямам предвид команда, не стигам до никакви команди, защото след инсталацията на драйвърите и PDC тула, PDC- то не вижда телефона, въпреки инсталацията и поставянето на отметката на Full port switch на ON в Engineering mode на телефона.
ПП: не съм посочил правилно конкретния клип, моя грешка. Имам предвид предишния клип на Velian: Enabling VoLTE on the OnePlus 8 and OnePlus 8 Pro с настройките без употребата на ADB. Така или иначе и двата варианта на проби се обезсмислят, понеже PDC не вижда телефона.
Отново: приемам идеи къде бих могъл да съм объркал и да коригирам, за да се покаже 1+8Т в PDC.
Цитирай

(2021-03-15, 12:03:45)moiatprofil написа:  Коя команда? Нямам предвид команда, не стигам до никакви команди, защото след инсталацията на драйвърите и PDC тула, PDC- то не вижда телефона, въпреки инсталацията и поставянето на отметката на Full port switch на ON в Engineering mode на телефона.
ПП: не съм посочил правилно конкретния клип, моя грешка. Имам предвид предишния клип на Velian: Enabling VoLTE on the OnePlus 8 and OnePlus 8 Pro с настройките без употребата на ADB. Така или иначе и двата варианта на проби се обезсмислят, понеже PDC не вижда телефона.
Отново: приемам идеи къде бих могъл да съм объркал и да коригирам, за да се покаже 1+8Т в PDC.

8т е стандартно с андроид 11 и работи само процедурата с пускането на ftm режима с адб командата и след това и setprop командата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • moiatprofil
Цитирай

(2021-03-15, 12:03:45)moiatprofil написа:  Коя команда? Нямам предвид команда, не стигам до никакви команди, защото след инсталацията на драйвърите и PDC тула, PDC- то не вижда телефона, въпреки инсталацията и поставянето на отметката на Full port switch на ON в Engineering mode на телефона.
ПП: не съм посочил правилно конкретния клип, моя грешка. Имам предвид предишния клип на Velian: Enabling VoLTE on the OnePlus 8 and OnePlus 8 Pro с настройките без употребата на ADB. Така или иначе и двата варианта на проби се обезсмислят, понеже PDC не вижда телефона.
Отново: приемам идеи къде бих могъл да съм объркал и да коригирам, за да се покаже 1+8Т в PDC.
При мен на OnePlus 7t с андроид 11 стана по този начин
https://forum.xda-developers.com/t/guide...2.4223967/
Цитирай

(2021-03-15, 14:16:34)ico5 написа:  При мен на OnePlus 7t с андроид 11 стана по този начин
https://forum.xda-developers.com/t/guide...2.4223967/

Да специално за старите телефони и андроид 11 това е процедурата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • donibrasco
Цитирай

@batala, благодаря. Който бърза, той си блъска главата. На Виваком с профил Commercial-DT-VOLTE проработи.
Благодаря и на автора на клипа, независимо дали чете/ пише тук.
Цитирай

След всеки ъпдейт правиш всичко наново, освен ако не го добавят 1+ във фирмуера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • moiatprofil
Цитирай

(2021-03-15, 14:16:34)ico5 написа:  При мен на OnePlus 7t с андроид 11 стана по този начин
https://forum.xda-developers.com/t/guide...2.4223967/
Здравейте, може ли малко помощ, не мога да се справя с активацията по този метод. Тези EFS-инструменти са ми непознати. До точка-4 стигам, но нямам необходимите умения. Може ли някой по-подробно и разбираемо да обясни как се подкарват тези тулове?
Цитирай

Снощи активирах voLTE на OnePlus 7 pro с Андроид 11. Следвах стъпките от тази тема: https://forum.xda-developers.com/t/guide...2.4223967/. Според мен метода е малко по сложен от този на Андроид 10, но пък тук са добавили профил за Теленор България. До колегата donibrasco, в точка 4, трябва да отвориш Windows Command Prompt (cmd) и след това в него да отвориш директорията, където си разавхивирал EfsTools (pримерно аз го разархивирах в D:\Downloads). Това става след като напишеш следните команди:
1. cd\ - да те върне назад до C:\;
2. d: - да отвориш диск D:\;
3. cd downloads\EfsTools-0.10-modded-1.2-win32 - да отвориш папката, в която ти е EfsTools.
Тук е момента да инсталираш 2те apk-та, ако не си го напправил до сега: OEMLogKit_1.0-1.apk и EngineeringMode.apk. След това правиш стъпка 5 и тестваш връзката с командата от стъпка 6: EfsTools.exe efsInfo. Ако всичко е наред и нямаш грешки, минаваш на стъпка 7. Разархивираш EFS.zip в папката на EfsTools (реално това е 1 файл) и пишеш 2те команди в cmd:
EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim
EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim -s 1

Пак не трябва да има грешки. След това теглиш и разархивираш файла mbns-mi9t.zip или Pixel mbns (аз изтеглих 1вия). В него са ти профилите на различните оператори, подредени по континенти/държави. Тук вече по знаещите колеги да кажат кой профил да се избере. Аз съм на Теленор и както казах по горе избрах профила на Теленор България, който се намира в: eu\telenor\commerci\bulgaria. Та след като си избереш профил на оператор, копираш файла му и го поставяш в папката на EfsTools и се пишат 2 команди в cmd:
EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -v

EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -s 1


Това е последната стъпка, след нея рестартираш телефона и всичко би трябвало да е наред.
Успех!
[-] 3 потребители изказват благодарност на COR7EZZZ за това мнение:
  • bankov, batala, donibrasco
Цитирай

Благодаря много!
Нямаше да се справя без твоята помощ! Потвърждавам, че описаният метод работи на 7t pro Mclaren.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donibrasco за това мнение:
  • COR7EZZZ
Цитирай

Този метод може ли да прецака гаранцията на телефона?
Цитирай

Не би трябвало да имаш проблем с гаранцията. Все пак има инструменти, с които можеш да върнеш софтуера в напълно заводски вид(изтриване на цялата памет, заключване на буутлоъдъра и наливане на оригиналния софт), един такъв е msn tool в тази тема: https://forum.xda-developers.com/t/op7t-...s.3994835/
Цитирай

Благодаря ,пробвах този вариант на Oneplus 7T с Андройд 11 и подкарах volte от първия път.Въпреки ,че съм на виваком го подкарах с орофила на теленор.
Цитирай

(2021-03-31, 09:28:33)COR7EZZZ написа:  Снощи активирах voLTE на OnePlus 7 pro с Андроид 11. Следвах стъпките от тази тема: https://forum.xda-developers.com/t/guide...2.4223967/. Според мен метода е малко по сложен от този на Андроид 10, но пък тук са добавили профил за Теленор България. До колегата donibrasco, в точка 4, трябва да отвориш Windows Command Prompt (cmd) и след това в него да отвориш директорията, където си разавхивирал EfsTools (pримерно аз го разархивирах в D:\Downloads). Това става след като напишеш следните команди:
1. cd\ - да те върне назад до C:\;
2. d: - да отвориш диск D:\;
3. cd downloads\EfsTools-0.10-modded-1.2-win32 - да отвориш папката, в която ти е EfsTools.
Тук е момента да инсталираш 2те apk-та, ако не си го напправил до сега: OEMLogKit_1.0-1.apk и EngineeringMode.apk. След това правиш стъпка 5 и тестваш връзката с командата от стъпка 6: EfsTools.exe efsInfo. Ако всичко е наред и нямаш грешки, минаваш на стъпка 7. Разархивираш EFS.zip в папката на EfsTools (реално това е 1 файл) и пишеш 2те команди в cmd:
EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim
EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim -s 1

Пак не трябва да има грешки. След това теглиш и разархивираш файла mbns-mi9t.zip или Pixel mbns (аз изтеглих 1вия). В него са ти профилите на различните оператори, подредени по континенти/държави. Тук вече по знаещите колеги да кажат кой профил да се избере. Аз съм на Теленор и както казах по горе избрах профила на Теленор България, който се намира в: eu\telenor\commerci\bulgaria. Та след като си избереш профил на оператор, копираш файла му и го поставяш в папката на EfsTools и се пишат 2 команди в cmd:
EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -v

EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -s 1


Това е последната стъпка, след нея рестартираш телефона и всичко би трябвало да е наред.
Успех!
След 2 часа мъки успях да го подкарам на А1, доста време се мъчех с порта и откриването на телефона. Благодаря за описанието с него беше много лесно.

Xiaomi mi4c 2 /16
[-] 1 потребител изказва благодарност на bankov за това мнение:
  • COR7EZZZ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)