Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

voLTE и OnePlus
#1

Здравейте, не знаех къде да пусна темата понеже обхваща всички OnePlus devices които са up to date,
Някой успял ли е да подкара voLTE-то на Българските опратори Vivacom или Telenor?

Гледам,че на повечто Xiaomi устройства врътката се получава
Ето линк към темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364

Някой пробвал ли е на OnePlus устройство?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересна тема, но явно все още работата е неясна за повечето хора. Аз искам да попитам освен да се активира от мрежата, трябва ли да се активира нещо и от телефона. Защото в Уелс на водафон ми показва, че услугата от мрежата ми е активна, но иконката в нотификейшън бара не се появява и като разговарям пак превключва от 4G на H+ . Ако някой има информация моля да сподели Smile
Цитирай
#3

Oneplus не са сложили настройките за Европа, но все пакв xda пише как да си пуснете voLTE има цяла тема явно собствениците на oneplus тук нямат интерес иначе всичко върви и екстрата мога да кажа, че е много добра и пести батерия.
   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • batala, Miro2210
Цитирай
#4

Браво,но да беше сложил линк към темата в xda.
Цитирай
#5

https://forum.xda-developers.com/oneplus...M_rBfAnzoE

Аз го направих на India-VoLTE-Vodafone и бачка на Vivacom без проблеми.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

(2018-12-22, 18:29:27)Legend написа:  https://forum.xda-developers.com/oneplus...M_rBfAnzoE

Аз го направих на India-VoLTE-Vodafone и бачка на Vivacom без проблеми.
Предполагам, че трябва да се премине пак през схемата с друг телефон да се активира услугата за сим картата? Нещо и линковете за теглене не работят. От немския сайт ли изтегли нужното?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#7

Да, на S8 го активирах първо, ако е Теленор може да се активира и по телефона иначе на Vivacom само SMS-и (SGS8, Huawei P20, P20 Pro)

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

(2018-12-22, 18:47:17)Legend написа:  Да, на S8 го активирах първо, ако е Теленор може да се активира и по телефона иначе на Vivacom само SMS-и (SGS8, Huawei P20, P20 Pro)

Остана май само какво се случва при системен ъпдейт? Сигурно процедурата се повтаря наново, че вероятно волте настройките в модема ще се върнат на стандартните?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#9

Така пише в темата, трябва да се повтори процедурата, честно казано ще разбера като дойде Pie update-a за 5Т и ще пиша пак.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

(2018-12-22, 19:22:10)Legend написа:  Така пише в темата, трябва да се повтори процедурата, честно казано ще разбера като дойде Pie update-a за 5Т и ще пиша пак.

Явно ще ти се наложи да изпробваш процедурата наново. Стабилния пай вече е наличен... Весела Коледа.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#11

Успях да го активирам на oneplus 6 през менюто на *#*#800# Сега остана да разбера как се ползва?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#12

(2019-01-04, 22:23:13)chorlav написа:  Може ли малко помощ с guide за oneplus 6?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Общо взето процедурата е описана в следния видеоклип.
 
На тоз господин линковете не му работят, но аз си намерих с Гугъл нужните два файла. Не съм пристъпил още понеже не съм си активирал услугата на картата, но успешно си свалих настройките на модема с QPST така, че предполагам ще сработи.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#13

(2019-01-04, 22:57:28)batala написа:  Общо взето процедурата е описана в следния видеоклип.
 
На тоз господин линковете не му работят, но аз си намерих с Гугъл нужните два файла. Не съм пристъпил още понеже не съм си активирал услугата на картата, но успешно си свалих настройките на модема с QPST така, че предполагам ще сработи.
За тази процедура нужен ли е роот и след като я направя трябва да се обадя в теленор да ми активират услугата така ли?

ONEPLUS 6 
Цитирай
#14

За теленор само има нужда от обаждане на оператор да ти го активират като се казва, че имаш съвместим с услугата телефон (списъка го има на сайта им). Руут достъп не се изисква. Като процедурата логично се повтаря при нов системен ъпдейт. Хубаво е да се бекъпне с QPST настройките на модема преди да се започне.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • chorlav
Цитирай
#15

Напрвих всичко, активираха ми го от теленор, но не виждам никаква индикация за volte. Как да разбера дали е активиран?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#16

(2019-01-04, 23:42:33)chorlav написа:  Напрвих всичко, активираха ми го от теленор, но не виждам никаква индикация за volte. Как да разбера дали е активиран?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Всичко т.е. пускането на телефона в сервизен режим от *#801#, изключване и изтриване на Oversea-Comercial DS профила през PDC туула и след това актириране на India Volte-Vodafone. Рестарт на телефона след процедурата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#17

Да.Всичко направих и се обадих и в теленор, но не се появава никаква индикация
(2019-01-05, 00:06:34)batala написа:  Всичко т.е. пускането на телефона в сервизен режим от *#801#, изключване и изтриване на Oversea-Comercial DS профила през PDC туула и след това актириране на India Volte-Vodafone. Рестарт на телефона след процедурата.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#18

(2019-01-05, 00:12:01)chorlav написа:  Да.Всичко  направих и се обадих и в теленор, но не се появава никаква индикация
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Виж дали след рестарта ти са активни sub0/sub1, че гледам има случаи чак на втори път като се активира и да го задържа пуснато след рестарт.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#19

Алтивни са. Възможно ли е проблемът да е от това, че картата е фирмена Wink
(2019-01-05, 00:54:51)batala написа:  Виж дали след рестарта ти са активни sub0/sub1, че гледам има случаи чак на втори път като се активира и да го задържа пуснато след рестарт.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#20

От теленор потвърдиха ли ти,че е пуснато?
Щото днеска един приятел звъня да му го пуснат на Mi 8 и са доста некомпетентни по тоя въпрос, казаха "устройството не е в листа с подходящите", след това пак звъня каза, че е с P20 Pro и го пуснаха и си работеше.

Иначе аз не гарантирам,че това горе което съм направил работи на Telenor, с Vivacom нямам проблеми.


едит :

С фирмените карти филма е съвсем друг не съм сигурен дали изобщо може да го пуснеш в такъв случай.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#21

(2019-01-05, 00:56:06)chorlav написа:  Алтивни са. Възможно ли е проблемът да е от това, че картата е фирмена Wink
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Мда това си е проблем, че е фирмена. Все още не бързат да ги пускат тях. А дали работи може да пробваш с друга карта на теленор или виваком предварително активирана.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#22

Днес отново звъннах в Теленор и се оказа, че не се поддържа volte, на фирмените ни карти, понеже услугата била несъвместима с друга услуга, която ползваме.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай
#23

Така.... снощи след като прекарах процедурата през QPST и сим картата ми премина през Samsung S8+ и въпреки, че беше с ром MTL си активира услугата. В момента в който сим-а се върна в телефона си запали VoLte.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#24

Колега мисля че няма общо това с какви ром си , а какво поддържа сим картата и какви настройки има . А това на кой оператор стана ? Защото до колкото знам А1 все още не са го активирали , но на мен при разговор с определни абонати ми изписва HD горе до номера и гласа е една идея по изчистен ...


П.п - на А1 съм !
Цитирай
#25

Сим картата си (виваком) я сложих в S8+ с MTL ром, но все пак системата го засече като съвместим и активира услугата. След това в менюто опцията за пускане/спиране на volte нямаше или поне аз не намерих. На А1 изписва HD понеже се ползва AMR-WB кодек при 3г разговори.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)