Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

voLTE и OnePlus
#51

(2020-05-04, 13:29:07)kalybg написа:  ОК ... днес ще го тествам. Благодаря за инфото. А за клипа 6+ Smile

При мен нещо не се получава ... направих всичко от клипчето за което писа -  (има и видео на немски, но ето линк видео на английски и долу в обяснението има всичко необходимо за активацията на услугите - драйвери, Qpst, т.е. ще имаш нужда и от компютър).


това което си ми написал:

.... " Трябва услугите да са активирани на сим картата "
Въпрос: как да ги активирам през Vivacom ? Като изпратя SMS за активация ми казва че не се поддържа за телефона ми

И втори въпрос ... не виждам на Vivacomв PDC ?
Активацията на услугите става в съвместим телефон от списъка публикуван на сайта на Виваком. След това се сменя профила за да тръгне и на телефона. Аз използвам Водафон Нидерландия, но като цяло с повечето европейски оператори услугите работят. Преди използвах Телефоника UK като там нямаше нужда да се слага файл за Evs кодека (линк в 45-ти пост от темата).

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари
#52

лошо ... нямам такъв телефон. Нещата трябваха да тръгнат от тази точка.
Цитирай
#53

(2020-05-07, 11:12:18)kalybg написа:  лошо ... нямам такъв телефон. Нещата трябваха да тръгнат от тази точка.
Аз активирах услугите на Samsung S8+ и Huawei P30 pro. Намираш познат и активираш и след това модификацията на модема през компютър. Все пак моделите не са като едно време само три-четири вида.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#54

Здравейте колеги ! Как да активирам Volte на Oneplus 8, картата е към виваком и поддържаше Volte на двата ми стари телефона Xiaomi mi6 и Mi 9t pro.

Благодаря ви предварително Smile
edit: Успях да отключа volte менюто през logkit-a, но все още не се показва иконката Sad

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#55

(2020-06-13, 09:36:43)ecok написа:  Здравейте колеги ! Как да активирам Volte на Oneplus 8, картата е към виваком и поддържаше Volte на двата ми стари телефона Xiaomi mi6 и Mi 9t pro.

Благодаря ви предварително Smile
edit: Успях да отключа volte менюто през logkit-a, но все още не се показва иконката Sad
Прегледай това видео. Описано е какво трябва да се направи има и всичко нужно като файлове. Общо взето ти трябва компютър за да се смени операторския профил, който е стандартно активен. След активацията на друг такъв профил с повечето налични на европейски оператори услугата работи (дори и vowifi), като има нужда от малко ръчни донастройки като ръчно да се въведат допълнителните apn профили и евентуално 1-2 файла да се налеят в модема на телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#56

Благодаря ти много колега ! Ще го пробвам, когато имам време. Но като цяло съм малко разочарован от телефона, все пак искат пари като за флагман, а всъщност out of box не работят някой основни функции. Оказа се че Xiaomi са доста по-сериозни в това отношение.

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#57

(2020-06-13, 20:28:00)ecok написа:  Благодаря ти много колега ! Ще го пробвам, когато имам време. Но като цяло съм малко разочарован от телефона, все пак искат пари като за флагман, а всъщност out of box не работят някой основни функции. Оказа се че Xiaomi са доста по-сериозни в това отношение.
Сериозни колко да са сериозни от Редми Ноте 8/8т и по-нови модели има официална поддръжка на volte/vowifi на виваком. Преди това всички модели работеха със стандартно активния профил и то само volte. Телефоните на oneplus както и други телефони имат профили не позволяващи да се използва услуга като стандартно активирани в случай, че сим картата не е на никой оператор с настройки в модема. И за разлика от xiaomi при oneplus няма нужда от root достъп за да активират някои ограничения сложени в операторския профил на виваком по телефоните. Като например ограничение за регистрация за услугата vowifi при самолетен режим (всички без 8/8т) и използването на EVS кодек, което го има при моделите на Huawei и Samsung.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#58

(2020-06-13, 20:47:47)batala написа:  Сериозни колко да са сериозни от Редми Ноте 8/8т и по-нови модели има официална поддръжка на volte/vowifi на виваком. Преди това всички модели работеха със стандартно активния профил и то само volte. Телефоните на oneplus както и други телефони имат профили не позволяващи да се използва услуга като стандартно активирани в случай, че сим картата не е на никой оператор с настройки в модема. И за разлика от xiaomi при oneplus няма нужда от root достъп за да активират някои ограничения сложени в операторския профил на виваком по телефоните. Като например ограничение за регистрация за услугата vowifi при самолетен режим (всички без 8/8т) и използването на EVS кодек, което го има при моделите на Huawei и Samsung.

Активирах го по показаният начин от килпчето, като смених профила на Vodafone UK. Благодаря ти много Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#59

Здравейте,

С OnePlus 8 съм и ползвам услугите на Vodafone UK. Вчера слер разговор с оператор ми казаха, че ми активират услугата, но в менюто все още не се появява разделът enhanced communications където трябва да е тогълът за VoLTE. Въпросът ми каква част от стъпките в клипа трябва да се направят, въпреки че имам официална поддръжка от оператор? Благодаря!
Цитирай
#60

(2020-06-17, 10:25:14)numak написа:  Здравейте,

С OnePlus 8 съм и ползвам услугите на Vodafone UK. Вчера слер разговор с оператор ми казаха, че ми активират услугата, но в менюто все още не се появява разделът enhanced communications където трябва да е тогълът за VoLTE. Въпросът ми каква част от стъпките в клипа трябва да се направят, въпреки че имам официална поддръжка от оператор? Благодаря!
Телефона трябва да е заредил техния профил и след като не се появява опцията за волте в менюто за мрежата (като на снимката), то трябва да се сложи старата версия на logkit приложението (има линк за него при клипа) и се пускат суичовете за volte/vowifi от там (*#800#), че в стандартния logkit опциите ги няма.[Изображение: 567f800fb6f8e2c4edd39764577bf6f5.jpg][Изображение: ad215c8b7e745723efabff16e9ea1524.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • numak
Цитирай
#61

Колеги след последният ъпдейт (преди няколко дни) ми изчезна иконката за Volte.
Възможно ли е ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#62

(2020-07-11, 09:02:56)ecok написа:  Колеги след последният ъпдейт (преди няколко дни) ми изчезна иконката за Volte.
Възможно ли е ?
Да ако са пипали по модема се връща стандартния профил и трябва да го смениш пак.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#63

Добрата новина от днес е, че в последното девелопер превю за oneplus 8 и 8 pro има добавени операторски профили за Виваком и Теленор. По това, че има добавени профили и на А1 (но не за България) съдя, че такъв ще се добави когато и те пуснат комерсиално услугата си. Дали ще има за старите им модели телефони времето ще покаже.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 3 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4, COR7EZZZ, donibrasco
Цитирай
#64

След последният ъпдейт от вчера пак ми изчезна Volte-то, тея ги призанавам за пълни олигофрени !
Цитирай
#65

(2020-11-16, 10:07:00)ecok написа:  След последният ъпдейт от вчера пак ми изчезна Volte-то, тея ги призанавам за пълни олигофрени !
Еми за хората без операторски профили за Вива/Теленор процедурата е такава. При мен при последния ъпдейт не пипнаха явно по модема и активния профил се запази. Новите модели от 8 нагоре имат профили за Вива/Теленор.

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#66

(2020-11-16, 10:21:48)batala написа:  Еми за хората без операторски профили за Вива/Теленор процедурата е такава. При мен при последния ъпдейт не пипнаха явно по модема и  активния профил се запази. Новите модели от 8 нагоре имат профили за Вива/Теленор.

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

След ъпдейта към андроид 11 не изчезна ?

едит: Сега пробвах да го активирам, но в PDC не ми намира телефона Sad

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#67

(2020-11-16, 10:28:07)ecok написа:  След ъпдейта към андроид 11 не изчезна ?

едит: Сега пробвах да го активирам, но в PDC не ми намира телефона Sad

Всъщност 1+8 след ъпдейта до андроид 11 има профил на операторите. Ако са изчезнали самите суичове за услугата трябва да се пуснат наново. Слага се наново стария логкит.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#68

(2020-11-16, 11:10:54)batala написа:  Всъщност 1+8 след ъпдейта до андроид 11 има профил на операторите. Ако са изчезнали самите суичове за услугата трябва да се пуснат наново. Слага се наново стария логкит.

Суитчовете ги има, ма Volte няма Smile А не мога да променя профилите, защото в PDC не ми разпознва телефона въпреки, че преинсталирах и qpst и драйвърите на qualcom

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#69

(2020-11-16, 11:28:11)ecok написа:  Суитчовете ги има, ма Volte няма Smile А не мога да променя профилите, защото в PDC не ми разпознва телефона въпреки, че преинсталирах и qpst и драйвърите на qualcom

Опитай да смениш усб портовете, при мен имаше ефект (усб2, усб 3).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#70

(2020-11-16, 17:58:39)vlaf написа:  Опитай да смениш усб портовете, при мен имаше ефект (усб2, усб 3).


off
Направо го продавам Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#71

(2020-11-16, 17:58:39)vlaf написа:  Опитай да смениш усб портовете, при мен имаше ефект (усб2, усб 3).
Новите телефони с андроид 11 смениха id на портове и леко достъпа е отрязан. Евентуално само до ефс дяла може да се стигне.

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#72

И в менюто на phoneinformation си пише, че не е осигурено volte.


Прикачени файлове Миниатюри
   

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#73

(2020-11-17, 11:57:15)ecok написа:  И в менюто на phoneinformation си пише, че не е осигурено volte.

С ъпдейта до андроид 11 се е актуализирало и приложението logkit, което вече е ново там. И понеже ги няма настройките за суичовете там пак се слага стария logkit апк. И явно суичовете са привидно активирани. Инсталирай си стария логкит и ако са пуснати суичовете там направи профилактично изключване и включване. Би трябвало да тръгне волте след това.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#74

(2020-11-17, 12:52:03)batala написа:  С ъпдейта до андроид 11 се е актуализирало и приложението logkit, което вече е ново там. И понеже ги няма настройките за суичовете там пак се слага стария logkit апк. И явно суичовете са привидно активирани. Инсталирай си стария логкит и ако са пуснати суичовете там направи профилактично изключване и включване. Би трябвало да тръгне волте след това.

Има си ги в новият логкит.

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#75

(2020-11-17, 15:23:02)ecok написа:  Има си ги в новият логкит.
Ако не ти е проблем можеш ли да пуснеш шотче къде точно се намират или са на горе долу същото място?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)