Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво да проверя при закупуване на телефон от OLX ?
#1

Уж е в перфектно състояние визуално и хардуерно, има оставаща гаранция 13 месеца към оператор. Въпросът ми е какво трябва да проверя преди да го закупя ? Имей дали е краден или какво ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Прати обявата да я видим, да ти кажем дали има нещо съмнително или не.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Привет, какво те кара да мислиш, че може да е краден?
Щом продавача разполага с гаранционна карта и документи за покупка(най-вероятно), то няма причина за съмнение. Ако го взимаш добра идея е да сравниш IMEI, макар че преди имаше няк'ви трикове за промяна на IMEI, но все пак.

Остави линк да видим за какво иде реч..

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#4

Проверяваш имеи номера на телефона дали съвпада с този на кутията. Оглеждаш визуално за дефекти - драскотини, набито от изпускане и т.н. Включваш телефона и на бял фон гледаш за петна, неравномерно осветени участъци и други аномалии. Тестваш камерите, звука, правиш пробно обаждане. Задължително внимаваш за батерията - при включването ако е примерно на 90% и за няколко минути тестване пада много бързо, значи е издухана. 12 телефона съм сменил все втора ръка и никога не съм се прецакал. Просто трябва да знаеш какво да гледаш. А, и обяви от сорта на "продава се само телефонът, зарядното и кутията ги забравих в Англия като бях командировка" директно ги подминавай. Само пълен комплект.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Телефонът нямал касов бон, а бил с приемо предавателен протокол и гаранционна фактура и няма за изплащане
"0 лева има да се изплащат.
Протокол се издава при бизнес клиенти и тогава когато телефона е взет с отпуснат бюджет от оператора.."

Доколко може да се вярва на това ?
Цитирай
#6

Дай линк към обявата, нещо съмнително ми звучи. Или пиши до колко пари си готов да дадеш и ще ти селектирам достоверно изглеждащи обяви  Wink

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

(2018-12-13, 21:43:04)ivan_vylka написа:  Дай линк към обявата, нещо съмнително ми звучи. Или пиши до колко пари си готов да дадеш и ще ти селектирам достоверно изглеждащи обяви  Wink

Ето я обявата. https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s8-...7FOM4.html

Няма много инфо дадена.

(2018-12-13, 19:18:46)BGDropche написа:  Прати обявата да я видим, да ти кажем дали има нещо съмнително или не.

Ето я https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s8-...7FOM4.html
Цитирай
#8

Сега прегледах тази и други подобни обяви. Общо взето под 620-630 лв. няма нищо читаво, включително и тази обява, която ти си дал. Или нещо крие собственика или не знае как се продава телефон, но такава оскъдна информация не е на добре. Ако искаш мога на лично съобщение да ти дам линк към една обява, която ако аз търсех такъв телефон, щях да избера нея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

(2018-12-13, 22:15:31)ivan_vylka написа:  Сега прегледах тази и други подобни обяви. Общо взето под 620-630 лв. няма нищо читаво, включително и тази обява, която ти си дал. Или нещо крие собственика или не знае как се продава телефон, но такава оскъдна информация не е на добре. Ако искаш мога на лично съобщение да ти дам линк към една обява, която ако аз търсех такъв телефон, щях да избера нея.

Дай да я видя, но ако е над 600 няма смисъл. Нов е 750.
Цитирай
#10

Аз бих взела нов, при такава разлика.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

(2018-12-13, 23:50:40)divna написа:  Аз бих взела нов, при такава разлика.

За някои 200 лв. не са много, но за други са доста. Рисковано е, но какво е животът без малко риск Big Grin
Цитирай
#12

Продал и купил съм адски много телефони през olx. Съветвам те да избягваш обяви без номера в тях, просто 90% от случайте има нещо нередно. И това, че няма до 600лв читави е грешка! Просто малко повече търпение. Относно какво да тестваш, по-горе е описано идеално!

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#13

Задължително сравнявай ИМЕЙ на телефона с фактурата + кутията. По принцип аз от Виваком имам вече бая у-ва на лизинг на корпоративен клиент и всички са ми с фактура и приемо-предавателен без касов бон, така че мисля, че това е си нормално.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#14

Тествай всички налични сензори,изтегли phone info за Samsung и разгледай добре какво пише.Погледни кога е произведен,дали цвета на телефона отговоря,IMEI,погледни и процесора..трябва да е Exynos..да не се окаже внос от щатите.Огледай хубаво edge дисплея по краищата дали не е отлепен някъде от рамката,усили дисплея на макс и гледай за зяпащи процепи(светлина) около рамката и дисплея.Същото направи и за задния панел,огледай го хубаво дали не ти се струва лепен/разлепен.Възможно е телефона да е бил носен в някой no name сервиз и гаранция въобще да нямаш.Друго важно нещо..ако има стъклен протектор задължително го махни и огледай добре екрана за пукнатини.Напоследък е нашумяло да ги замаскират с черни стъклени протектори и е желателно да се внимава и то много.Тествай пръстовия,ирис скенера,дисплея ти казаха вече и колегите,че може да е прегорял и да има петна по него.На бял/сив фон гледаш внимателно.Тествай слушалката и говорителя дали не пращят.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

Да всичко така трябва , ама ако имаш 1 час в Еконта. Познай как някой ще ти даде да отлепиш протектора. Затова накратко. провери имея от кутията да отговаря на този на телефона. Влез в сервизното меню и изтествай опциите. Огледай го за външни дефекти и комплекта в кутията и толкоз. Даже и така ще превишиш 20-те минути дадени от Еконта и това е. Другото е божа работа.
Цитирай
#16

Ами всичко беше на вятъра. Отказал се е заради 20те лева, които той склони да намали, защото друг му ги е дал днес, въпреки че се уговорихме вчера и трябваше обявата да е свалена. Взимам си Шаоми Ми А2, при това чисто нов и много по-евтино и да се приключва.


Темата може да се заключи.
Цитирай
#17

Аз затова гледам телефона да е с 24 месеца гаранция, неразпечатван, с гаранция към някой оператор, и с фактура. Цената е 400, 500лв., надолу от Техноверигите, защото излишни пари за слава ми се не дават. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Здравейте ! Имам един въпрос който искам да  ви отправя,Ситуацията е следната:
Искам да си купя S20 от ОЛХ ,човека ми предоставя документи  от наш операто.и имейл номера ,но като проверявам във Imei Info примерно ми дава че е модел S20 Fe а на някои си пише само   S20.Моля за мнения благодаря
Цитирай
#19

(2021-01-27, 09:42:24)emo_841 написа:  Здравейте ! Имам един въпрос който искам да  ви отправя,Ситуацията е следната:
Искам да си купя S20 от ОЛХ ,човека ми предоставя документи  от наш операто.и имейл номера ,но като проверявам във Imei Info примерно ми дава че е модел S20 Fe а на някои си пише само   S20.Моля за мнения благодаря

След 3 годишна тема чак сега ли пишеш? Big Grin Както е казал един от първите провери IMEI на гърба на телефона и кутията

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#20

(2021-01-29, 03:58:31)AndroiOS написа:  След 3 годишна тема чак сега ли пишеш? Big Grin Както е казал един от първите провери IMEI на гърба на телефона и кутията

Аз  да не отварям нова ,затова тук пиша в старата,нали така е редно!?А относно имея на кутията и телефона съвпадат,но и на fake телефоните също съвпада това не е проблем да бъде копирано на стикер на кутията!
Цитирай
#21

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97280 То има тема, пиши тук.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)