Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво се иска за гаранция при Виваком ?
#1

Мисля да взема телефон от ОЛХ и продавачът има гаранционна карта и приемо-предавателен протокол, който уж се издавал на бизнес клиенти или при бюджет взет от оператора, но не и касов бон. Важи ли гаранцията без тоя касов бон ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

(2018-12-13, 23:23:30)nehranimaiko написа:  Не

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Защо не ? Звъннах във Виваком и казаха, че такъв протокол се издава наистина на бизнес клиенти и не се издава касов бон и важи гаранцията с протокола и гаранционната карта ? Вие проблем ли сте имал, за да твърдите обратно ?
Цитирай
#4

Важи, не се притеснявай. Наскоро носих в Булграм един s7 edge, беше вивакомски, без касова бележка, само с протокол и гаранционна карта. Приеха го без никакви проблеми.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Всички телефони които съм вземал от Виваком са без касова бележка.Само тези за които трябва да се внесе някаква сума ако не ти достига лимита тогава се издава касова бележка за сумата която си внесъл но и не за сумата на телефона.Ако се купува в брой тогава касовата бележка е за цялата сума на телефона.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#6

(2018-12-13, 23:33:31)Deranox написа:  Защо не ? Звъннах във Виваком и казаха, че такъв протокол се издава наистина на бизнес клиенти и не се издава касов бон и важи гаранцията с протокола и гаранционната карта ? Вие проблем ли сте имал, за да твърдите обратно ?
На мен винаги за ползване на гаранция когато нещо се е чупило са ми искали гаранция с касова бележка (за технополис и мтел). Щом ти знаеш друго, тогава трябва юрист да се изкаже или да се направи проба на място в някой магазин.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Темата може да се затвори.
Цитирай
#8

(2018-12-14, 07:40:53)whitehart написа:  Важи, не се притеснявай. Наскоро носих в Булграм един s7 edge, беше вивакомски, без касова бележка, само с протокол и гаранционна карта. Приеха го без никакви проблеми.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
До колкото знам не можеш да прескочиш виваком или който и да било друг и да ходиш самосиндикално в сервизите им. Винаги са ми казвали изрично че (примерно техномаркет) ако нещо купено от тях се счупи, те го вземат и се оправят по- натам със сервизирането, и си го взимаш след 30 дни пак от тях. Така и съм правил, други вратички за физически лица не знам да има.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

Глупости. Винаги прескачам оператора или магазина и директно отивам в сервиза. На който му се чака 1 месец, да си чака. Аз чакам 2-3 дни максимум.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2018-12-14, 13:30:52)nehranimaiko написа:  До колкото знам не можеш да прескочиш виваком или който и да било друг и да ходиш самосиндикално в сервизите им. Винаги са ми казвали изрично че (примерно техномаркет) ако нещо купено от тях се счупи, те го вземат и се оправят по- натам със сервизирането, и си го взимаш след 30 дни пак от тях. Така и съм правил, други вратички за физически лица не знам да има.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Пълни глупости, как ли пък не ще си дам за чистене ASUS-a в технополис. Директно отидох в Most Computers и хората ми го изчистиха за ден и половина. Ако го бях пратил през технополис дето пак щяха да го пратят в Most щеше да им отнеме сигурно една седмица. Ако може да прескочиш оператора/доставчика, а направо да се обърнеш към сервиза т'ва ти е може би най бързия и добър вариант с каквато и да е техника.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

Кой ти говори за чистене...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

То все тая за какво е.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

То си имало цяла тема във форума
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=30849
Даже се обсъжда точно за Виваком

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)