Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Screen Burn In за 2 седмици
#1

Часовника от Always on Display се е отпечатал както и бутончето долу със натиск, трябва да се загледаш, но когато ги видиш няма как да отлепиш поглед от тях.

Същото стана и с мен, постоянно се заглеждам без да се усещам и погледа винаги ми е там и ги виждам, интересното е че се виждат само на тъмен Background не черен или бял

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#2

Хич не ти върви на теб ама Big Grin може да не е скрий бърн. Звучи глупаво ама с рестарт пробва ли? При мен по едно време AOD то ми се виждаше леко и на отключен екран беше се отпечатало, но се оправи от самосебе си.
Цитирай
#3

Не се оправя със рестарт, днеска ми се наложи да водя дълаг чат и клавиятурата също се вижда много леко

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

При мен беше по същия начин още в началото като го взех (март месец). Изключих АОД-я и след няколко дни изчезна. За съжаление сърч бара на гугъл също ми се е отпечатал и няма изчезване. Относно клавиатурата никога не използвам тази на самсунг, защото се отпечатва. Изтегли си Gboard и сложи тъмна тема без очертания около буквите и ще си 6.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
#5

Какви са тези отпечатвания масово ... Аз за 4 години на С5 нямам проблеми, вие на 2 седмици. И аз мислех С8 да взема ... май ще пропусна.
Цитирай
#6

Аз съм със черна тема на цялата система.

Часовника, обхвата и батерията също се виждат като гледам клип

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

Само за 2 седмици да стане и мен ми е съмнително. А и AOD и дори лентата долу са направени така, че да движат цифри+букви съвсем леко из дисплея с цел да предотвратява задържане на изображението в една и съща област ... това бе направено след проблеми с burnin на С7 мисля.
Появява се най бързо при МАКС осветеност на екрана обикновено, но е гаранционно и се подменя без проблем. Само че твоя нали е щатски до колкото се сещам и ако се наложи... не знам как ще ти се получи. Добре е да питаш в официалните сервизи.

Ако се търси предпазване от подобен "дефект" най добре е да се използва авто осветление и то не на макс в червената част. Доста е адекватен и бърз режима от С7/С8 на сам та би било предвидливо да се използва. За съжаление поради технологията на дисплея това е страничен ефект.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#8

Коя е тази червена част, при мен не се мести часовника на AOD Винаги седи на едно място горе в дясно

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

Мести с няколко пиксела за това не го виждате.
Цитирай
#10

Не се мести въобще

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Мести се, просто е незабележимо. Ще видим как е при S9+ имам го само от два месеца, но при Oneplus 3 имах бърн ин малко щ, след около година и половина.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#12

При мен на S8 се беше отпечатала клавиатурата, но бяха минали над хиляда часа on screen... ъпдейтнах до S9+ и досега вече 6ти месец нямам проблем.

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#13

Ако се отпечатат още неща маи ще го продавам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

Относно "червената част" - при слайдера за осветеността на екрана. Ако я държиш на около 50% с вкл. Авто няма да ти се получи прогаряне или ще е доста далеч във времето. Да не казвам голяма дума ....моя С8 над 15месечен няма такова явление.

Иначе както каза @ivanov_km ... ако го сложиш под микроскоп ще забележиш. Както писах и по горе ... предвидено е.

Имаше едни клипчета в тубата с помощта на които можеш да изчистиш прогарянето ако не е голямо. Търси burn in fix и следвай инструкциите. Ако обаче после пак си на макс осветеност за екрана ...пак ще се получи същото.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#15

Клавиатурата се махна напълно, наприх AOD то да не е постоянно 24 часа, след 12 часа вечерта до 6:30 сутринта не работи. И като го слагам във джоба екрана също напълно изгасва, често го ползвам и сменям екраните постоянно.

Сега няма нищо на екрана

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

(2018-12-18, 10:49:38)pockobg написа:  Относно "червената част" - при слайдера за осветеността на екрана. Ако я държиш на около 50% с вкл. Авто няма да ти се получи прогаряне или ще е доста далеч във времето. Да не казвам голяма дума ....моя С8 над 15месечен няма такова явление.

Иначе както каза @ivanov_km ... ако го сложиш под микроскоп ще забележиш. Както писах и по горе ... предвидено е.

Имаше едни клипчета в тубата с помощта на които можеш да изчистиш прогарянето ако не е голямо. Търси burn in fix и следвай инструкциите. Ако обаче после пак си на макс осветеност за екрана ...пак ще се получи същото.

Не се подлъгвайте с тия програми хора. Единственото което правят е да прогарят целия екран до нивото на участъка, за да не прави впечатление. И на края ще си прецакате целия екран. При Самсунг специално мисля че S8 наистина имаше някакъв проблем с прогаряне при някои партиди в началото, но при S9 би трябвало да е изчистено.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#17

(2018-12-18, 18:11:20)remixa92 написа:  Не се подлъгвайте с тия програми хора. Единственото което правят е да прогарят целия екран до нивото на участъка, за да не прави впечатление. И на края ще си прецакате целия екран. При Самсунг специално мисля че S8 наистина имаше някакъв проблем с прогаряне при някои партиди в началото, но при S9 би трябвало да е изчистено.
Колко да е било в началото като се оплакват хора с телефони на няма и месец. По нашите магазини едва ли някъде (надявам се) има останали броики от уж старите дефектни партиди, че толкова оплаквания да им тук. Май просто С8 с тоя извит дисплей, че и С9 си е такава - в пъти по уязвима към дефекти от нормалните екрани. Аз на С5 съм от 4+ години и нямам проблем, а на С8 за около година и се проявява при доста хора.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Отпечата ми се и клавиатурата вече Smile

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#19

Аз искам да попитам защо въобще ползвате AOD. За мен това е толкова не функционално и хаби батерия безсмислено.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedkoff за това мнение:
  • Ironbutt85
Цитирай
#20

@BGDropche би трябвало да ти сменят дисплея гаранционно, все пак апарата е проявил дефект.
Цитирай
#21

(2018-12-17, 11:03:32)BGDropche написа:  Не се мести въобще

Напълно възможно е да не се мести. Бях включил powernap например. Така бях блокирал инфинити тапета да свети постоянно на AOD, както и AOD да не се мърда (без да съм го целял това). Дори самата версия на приложението може да прави проблеми. Спомням си като пуснаха AOD за пръв път като функция, то не се местеше изобщо.

Ето ви един линк https://www.youtube.com/watch?v=LdbqwF_KCzI
Не съм имал Burn in до сега, явно щадя техниката неумишлено, но се пише, че това оправяло burn in-а (зависело май-колко е тежък). Колко е ефективно не мога да ви кажа от личен опит..

(2019-02-14, 07:10:41)nedkoff написа:  Аз искам да попитам защо въобще ползвате AOD.  За мен това е толкова не функционално и хаби батерия безсмислено.

Изглежда красиво  Big Grin Cool  Особено с инфинити тапет. Така реват някои с ноут 9, че ги нямат тези инфинити тапети  Big Grin  Но тук с хабенето на батерия наистина съм съгласен. 1% на час не мърдат, а в диаграмата при изразходвана батерия естествено пише по-малко, отколкото като наблюдаваш отстрани.
Цитирай
#22

При мен е 1% на два часа някъде при S9+
Като цяло сега ми е по-ок AOD да се показва като докосна дисплея само. Честно казано отнема ми прекалено много вниманието като се показва постоянно, а не ми трябва да го гледам постоянно. Единствено ще е добре да се показва по-бързо като докоснеш и екрана, а не след. 2-3 секунди.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#23

Ако се отпечатва и изчезва е Screen Ghosting, а не Burning. Аз на моя Нот имах Burning след само 4 месеца използване и отидох в Самсунг и ми го смениха дисплея гаранционно. След това служителя ме посъветва да изключа автоматичната яркост и НИКОГА да не я усилвам до червено. Вече година и 2 месеца с новия дисплей и все още изглежда все едно вчера съм си го купил. Този Ghosting ако телефона е редовно в червеното благодарение на автоматичната яркост е нормално да се появява на AMOLED екраните. Сега ръчно си я увеличавам като максималното до което я вдигам е половин пръст преди червено. Дисплея е достатъчно ярък и се вижда чудесно в слънчевите дни.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#24

За часа една смарт гривна, а за нотификациите, С9 си има огромен ЛЕД и проблема е решен.
Цитирай
#25

И аз имах screen burn-in на S8 миналата година, но при мен се получи след 11 месеца яко ръчкане и над 1300 часа диспей. AOD не съм ползвал. Но за две седмици... мен ако питаш върви да ти подменят дисплея гаранционно, както те е постветвал колегата.

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)