Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Screen Burn In за 2 седмици
#26

Не е за 2 седмици, виж първото мнение, просто за не правя нова тема пиша пак тука и се отличава като съм на night mode където не би трябвало защото черните пиксели не работят. Няма логика.

На макс яркост с 4 часа писани на бяла тема няма проблеми.

Burn in а се получи като бях инсталирал PIE и тествах night mode за 15 мин писане и си остана там, много леко се вижда. Както и AOD бутона от Android 8 но тои е много замазан и стой като леко петънце. Трябва да имаш добро зрение да се видят и двете.

Въпроса е че като влезва в Youtube и съм с черна тема веднага виждам крайщата и заоблените бутони

Сложа ли бялата тема и се маха. Сега даже докато писах това я пуснах черната за не повече от 15 20 сек и пак се появи супер леко.... Много е зле. Майче нещата върват към Mi9

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#27

Добре де нали си имате гаранция ,сменят ви дисплея и готово ,аз до сега съм ползвал почти всички модели на самсунг с амолед и никога не съм имал проблем с дисплея .
Цитирай
#28

(2018-12-17, 08:27:09)Deranox написа:  Какви са тези отпечатвания масово ... Аз за 4 години на С5 нямам проблеми, вие на 2 седмици. И аз мислех С8 да взема ... май ще пропусна.

Аз мога да ти кажа - с5 е със пъти по- малко пискели и не толкова ярък колкото дисплея на новите самсуняци.

Vorsprung Durch Technik
Цитирай
#29

(2019-02-23, 05:03:53)martoo написа:  Добре де нали си имате гаранция ,сменят ви дисплея и готово ,аз до сега съм ползвал почти всички модели на самсунг с амолед и никога не съм имал проблем с дисплея .

Гаранцията ми е към T-Mobilе ще трябва поне месец и половина да чакам.

Не е толкова голям проблем. Въпроса е че на нов телефон ги има

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#30

Имал съм S1, S2, S5, А5 2016 и едно Lenovo със SAMOLED 720p екран. От тези SAMOLED-и burn-in съм имал само на S5 и на А5 2016, където за 4 месеца ми "изгоря" statusbar-a. Пак така, с черна тема. Подмениха го гаранционно, изгоря пак , но по-лекичко (виждаше се предимно с тъмен отгоре тапет) и се отказах да стоя по месец без телефон (с на приятел резервния, не без, но беше нисък клас alcatel). И до ден днешен е жив и е така, макар, че сега burn-а се вижда повече. Ама от юли 2017 е в татко, който го ползва само за ало-ало, зарежда го на 3-4 дни (щото е само за ало-ало, и тия разговори са му толкова дълги, че 200 минути месечно му стигат, че и остават) и въобще не е разбрал кое къде е горяло Big Grin
Цитирай
#31

(2019-02-23, 20:47:47)BGDropche написа:  Гаранцията ми е към T-Mobilе ще трябва поне месец и половина да чакам.

Не е толкова голям проблем. Въпроса е че на нов телефон ги има


Мен щеше много да ме дразни ,колкото и малко да е Smile . Ти със снап версията ли си ,и аз бях на крачка да отнеса един от Щатите .
Цитирай
#32

И мен много ме дразни, но не ми те стой без тел

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#33

Минават ли гаранционно с burn in дисплеи? Моят има гаранция към А1. Стъклото е леко пукнатo, НО това не е причина за burn in.

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#34

Пукнато стъкло щом имаш, нищо не важи, от опит ти казвам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#35

Не пречи да го изпрати все пак ....

Иначе на авер изпратихме в ТП С8, леко пукнат в единия ъгъл около 10мм, дето не светва ....не искаха да го оправят гаранционно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#36

Ще си изгуби времето само, дори да го прати. Аз пращах един дето с лупа трябва да го видиш къде е пукнат, в магазина 2ма човека го гледаха и не видяха пукнатото, от сервиза го върнаха, щото е пукнат, аз го върнах щото пожълтя дисплея леко в единия ъгъл, исках да го мина гаранционно ама греда. Гледат ги с лупа в сервиза и нещо малко да е връщат го, а за пукнато изобщо не коментираме 100% без гаранция оставаш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#37

Ако си платиш за смяна на дисплея си остава гаранцията. Но безплатно няма как да направят нещо счупено от потребителя.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#38

Лошото е че стъклото се пука лесно, а това е достатъчно за отказ от гаранционно обслужване. Без значение дали това е довело до конкретната повреда или не...... Предполагам няма как да го разглобят без да го дочупят.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#39

Подменя се цялото шаси за да сменят дисплея. Заедно с говорителя отпред

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)