Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно смартбокс на Xiaomi
#26

(2019-11-29, 20:08:31)Angel1999 написа:  Купуваш си един смарт контакт или смарт реле (sonoff)  и му спираш/пускаш тока тотално, когато пожелаеш.
Имах предвид друго, дали самото устройство има опция (настройка) да се изключва напълно от копчето, тъй като още го разучавам и немога да намеря в менюто.
Ако ще го изключвам от ел. мрежата всеки път, варианти много.

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай
Аксесоари
#27

В началото, когато беше с Андроид 6 в главните настройки имаше Power key definition, където се избираше какво да прави бутона. Дали да заспива/събужда или вкл./изкл., но сега вече няма такава опция.
Цитирай
#28

Значи да разбирам, че няма шанс да се изключва от дистанционното, а ще преминава в standby режим.
А този standby режим няма ли да пречи на нормалната работа на устройството, в смисъл трудно събуждане и бавене на скоростта и т.н.?
Ако се изключва от ел. мрежата и се рестартира по-този начин при самото включване всеки път, по-добър вариант ли е?

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай
#29

Незнам,лично аз съм го направил никога да не заспива. И така вече няколко години
Цитирай
#30

(2019-12-01, 15:51:57)Smallvile написа:  Значи да разбирам, че няма шанс да се изключва от дистанционното, а ще преминава в standby режим.
А този standby режим няма ли да пречи на нормалната работа на устройството, в смисъл трудно събуждане и бавене на скоростта и т.н.?
Ако се изключва от ел. мрежата и се рестартира по-този начин при самото включване всеки път, по-добър вариант ли е?

То май не е стенбай, ами е като хиберниране при компютрите. Понеже след заспиване, изключване от контакта, после включване се събужда (resume) а не буутва от нула. Опитай със задържане на пауър бутона, но мислв даваше само опция за рестарт.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай
#31

Май и аз ще го оставям постоянно включен или ще го изключвам от ел. мрежата, тъй като от копчето на дистанционното след включване на другия ден ми бави работата и иска рестарт.

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай
#32

Именно поради тази причина съм му задал да не заспива. Винаги, когато ми потрябва си е ОК.
Цитирай
#33

(2019-10-14, 20:15:03)hgeorgiev написа:  Колеги, имам три mi box. Две 3-КИ и един S.
Имам movian плеър и на трите. На s-ката обаче не ми излизат опциите на pass through на аудиото. Съответно не мога да извадя долби. Интересно е че на едната тройка също нямам опции докато на другата имам. Инсталирах, преинсталирах, ъпдейтвах - няма разлика.
Някакви идеи?
[[Изображение: 5448e6d401b39a7466a925ab6769f8dc.jpg][Изображение: 8c7300e346647efd1383a8e88644080c.jpg]
 Може! Работят всички ...DD, DTS, Atmos и в Kodi
Mi box S . В опциите   плеара /настройки HDMI -- вътре има опции --включете всички / В аудио-- включете на --line--- другото на auto.  Ако Коди не работи с много канален звук -- пускате усилвателя, рестартирате Mi box S , пускате филма с Коди и вътре има опции в аудио --да се разкодира от плеара, в settings na kodi в аудио--passthrough , а отдолу включете ас3, DD, DTS, и т.н.
Цитирай
#34

https://movian.tv/issues/3272
Явно имам модната версия която поддържа пастру
Цитирай
#35

Здравейте колеги, някой от вас пробвал ли е TV GO на Виваком как работи и дали изобщо го има за андроид тв? Питам понеже искам да махам телевизията ми на виваком и при нужда от жената да гледа новини, да си ползва TV GO през такова андроид устройство. Исками се да проуча дали става че да знам дали да си купя xiaomi mi box s. Благодаря ви предварително.

Huawei P9 lite,  Nexus 7 2012 32gb. 
Цитирай
#36

Работи, но не може да се управлява с дистанционното с бутоните нагоре и надолу, а само с мишка или дистанционно тип жироскоп.
Това е доста неудобно, но и XploreTV Go на A1 е по-същия начин.
Само апа на булсат работи с бутоните на дистанционното нагоре,надолу и ОК.
Цитирай
#37

Много благодаря за бързия отговор.

Huawei P9 lite,  Nexus 7 2012 32gb. 
Цитирай
#38

Здравейте. Няколко ползва ли каст от айфон към мибокса?
Преди няколко месеца бях инсталирал едно AirPlay и работеше коректно. Вчера го пробвах но вече не работи. Явно след някой ъпдейт се е омазало. Някой ползва ли нещо работещо за каст от айфон на бокса. Говоря не неща който не работят по хромкаст протокола. Хбого си бачка перфектно. Трябва ми епълтв примерно да пратя към бокса? Благодаря.
Цитирай
#39

Аз ползвам Airpin Pro, и бачка коректно. Ако трябва да съм съвсем честен, случва се от време да не го вижда телефона. Но за година и нещо се е случвало два пъти. И другото което виждам е че леко сваля качеството.
Цитирай
#40

Благодаря. Ще го тествам. Smile
Цитирай
#41

Може и да е обсъждано но превъртях малко нагоре но не забелязах....мисля, че след като мина някакъв голям ъпдейт (преди месец може би) два от боксовете които гася (mibox I miboxs) след събуждане нямат звук на мувиана а приложението на Булсатком само показва замръзнала картина...третия бокс който не гася няма такива ядове. След рестарт нещата се оправят. Някой с подобни наблюдения?
Цитирай
#42

Бая народ са с този проблем, аз не ъпдейтвам просто (с Мибокс 3 съм)
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...3&page=206
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#43

Аз съм с мибокс с, и нямам проблем с булсат, мувиън отдавна ненсъм го ползвал. Ъпдейтнал съм бокса с последната версия.


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай
#44

Аз даже не зная как ми е настройката за сън, никога не го изключвам от бутона, той си заспива сам след известно време. След това от ок бутона го събуждам като ми потрябва. Случвало ми се е понякога да е забил или да няма звук и да трябва да го изключвам от захранването.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)