Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A5 почна да остарява!
#1

Здравейте, приятелката ми им а5 от 2014г., купен края на 2015, и почна да ми се оплаква, че бил станал много бавен и забивал и че трябвало да си взима нов, един ден реших да го разцъкам и действително беше мъка, а помня като си го взе каква осичка беше, правеше всичко на мига! Сега въпросът е самсунг с техните ъпдейти ли го правят умишлено бавен, за да те накарат да си купиш нов и има ли някакво решение, с което може да се върне към силните си години?
Цитирай
Аксесоари
#2

Нормално е с годините да се е натлачил. Отделно след всеки ъпдейт за поомазва. Хард ресет и всичко на ново. Имай предвид че приложенията са доста по обемни от 2014 и паметта също го бави така че никога няма да заработи като през 2014.Определено новото си е по добрия вариант.
Цитирай
#3

Предполага се че хард ресет е правн през годините, все пак е сменил 3 версии на андроид. Приложенията определено стават много обемни, сигурно е умишлено. А ето малко сравнение- аз съм със Снапдрагон 435 ти си със Снапдрагон 410 който точно при бързината на процесите е двойно по-слаб според ревютата. Но моя тел. ми се струва супер бърз и не лагва никога, то значи твоя ако е 2 пъти по-зле от моя би трябвало да е добре още за наши дни. Между другото и рамта и ядрата са ти двойно по малко от моите, но въпреки това... след хард ресет определено ще се подобри. За нов телефон вече гледай процесора и рамта, т.е. нищо по-малко от Снапдрагон625 не би те задоволило към днешна дата и още 4 години в бъдеще (според мен и 4гб рам също вече са задължителни ако ще мислиш и за бъдещите 4 години)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Аз също бях с първия А5 от края на 2015-та до май месец тази година. Наистина като си го бях купил беше супер бърз, но малко преди да го продам тази година вече беше започнало да се усеща забавяне. При мен и батерията държеше много малко вече в края. Нормално е, все пак е модел на 4 години, приложенията стават все по-тежки и се очаква да има забавяне на такива стари устройства.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#5

Основния проблем е в приложенията,прекалено много ресурси дърпат а точно този A5 е със много кофти към днешна дата процесор.Тогава е бил среден клас,сега вече е повече от нисък.Ако беше Ноут 4 примерно нямаше да има толкова сериозно забавяне.За такова продължително ползване от сорта на 3 години винаги препоръчвам на близки и познати да се бръкнат малко повече ако имат възможност,разбира се.След време се усеща по-мощния телефон,че държи козите много по-добре от среден клас,който е излезнал в същата година.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Благодаря ви за включването. Телефончето е хубаво и е като ново, а тя го ползва основно за социализация, разговори, фейс, вайбър, инста и тн., тоест не го товари с нищо кой знае какво. Сега въпросът е каква е най-добрата интервенция, която може да се направи, хард ресет или преинсталиране на ос с някоя по-безпроблемна и необременяваща версия на андроид, това е че трябва да се направи само веднъж, тоест няма място за експерименти.
Цитирай
#7

Флаш през ODIN стар андроид стоков на самсунг или Custom Rom и заводски и готово.

Също така да се сложат и старите версии на приложенията като FB и Messenger и ще заспи

Със тия схеми бях направил старата Mi5 ца (xiaomi) да върви така както го бях закупил първия ден

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Току-що гледам в ГСМ-арената, че вече не "planed upgrade Android 7", а е "upgradable". Тичам да видя какво е положението при жената.
Между-другото и аз забелязвам същата тенденция. Нещата се оправят (горе-долу) като й изчистя кеша (тя никога не се занимава с такива подробности) и премахвам някое приложение, което с годините е доказало, че е ненужно. Според мен малкото памет общо 16ГБ от, които 2ГБ РАМ, са основния проблем.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#9

Благодаря за насоките, преди около седмица мина някакъв ъпдейт, но май положението не се е променило. Можете ли да препоръчате някоя конкретна версия, която да се флашне през один и сте сигурни, че ще работи добре на А5.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)