Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с GPS - Mi8 China version
#1

Телефона е с китайски Стейбъл на Xiaomi.eu 10.0.5.0. Преди това с китайския РОМ нямах никакви проблеми - бърза и много прецизна локализация. От една седмица съм отключен и сложих този и не видях сателит от тогава.
Мапс-а на Гогле-то само мисли...сервизното меню статуса на GPS е 0....
Вчера слагах GPS.conf от глобален РОМ в system/vendor/etc, промених настройките на А-gps, (спирах го даже), но нищо не стана.
Някакви идеи ? При вас какво е положението ?
Не мога да ползвам навигацията и т'ва ме дразни.

 P.S.: Апропо като стана дума за навигации - коя ползвате и имате ли готова сборка за нашите телефони, понеже не видях никъде ???
В момента Sygic е на 80% off и се чудя дали да го плащам...


Прикачени файлове Миниатюри
   

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fan76 за това мнение:
  • iv.enev
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-12-18, 13:39:44)fan76 написа:  Телефона е с китайски Стейбъл на Xiaomi.eu 10.0.5.0. Преди това с китайския РОМ нямах никакви проблеми - бърза и много прецизна локализация. От една седмица съм отключен и сложих този и не видях сателит от тогава.
Мапс-а на Гогле-то само мисли...сервизното меню статуса на GPS е 0....
Вчера слагах GPS.conf от глобален РОМ в system/vendor/etc, промених настройките на А-gps, (спирах го даже), но нищо не стана.
Някакви идеи ? При вас какво е положението ?
Не мога да ползвам навигацията и т'ва ме дразни.

 P.S.: Апропо като стана дума за навигации - коя ползвате и имате ли готова сборка за нашите телефони, понеже не видях никъде ???
В момента Sygic е на 80% off и се чудя дали да го плащам...
Sygic платен си ползвам за извън БГ. За България Google maps, но само ако се опетлая в някой град. Иначе си ползвам табелите Wink

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#3

спри AGPS-a
Цитирай
#4

Минавай на Бета, щом си на xiaomi.eu. Тея stable са тегава работа, много бавно се случват нещата при тях.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#5

А-gps го спирах и пусках и все тая...
По принцип тоя РОМ го сложих по описанието в темата за инсталиране на xiaomi.eu, но от първото стартиране без приложения даже почна да лагва жестоко...
Ок ще кача друг....а Глобъл коментират че няма ядове с GPS, но си има други ядове...
Ще кача някоя седмична и ще видя как е...
Седмична бета с ПАЙ има ли активиран ARB ??

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#6

За GPS-a най-добре е да си провериш в менюто *#*#6484#*#* какво излиза.

а не ти ли идва ОТА ъпдейт до Пай? Преди смяната на рома да видиш там как ще се държи
Цитирай
#7

(2018-12-18, 20:07:00)suffer написа:  За GPS-a най-добре е да си провериш в менюто *#*#6484#*#* какво излиза.

а не ти ли идва ОТА ъпдейт до Пай? Преди смяната на рома да видиш там как ще се държи

screenshot-а ми е точно от това меню....
Идва ми но ми предлага 10.1.2.0 Стабилен.... тия дни чета доста преди да пиша тук и масово обясняват че стабилния си е боза ....
От него после мога ли да мина на weekly без ядове....като задължително трябва и той да е ПАЙ, така ли ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#8

Ако не беше казал никога нямаше да разбера, че в пост 1 има прикачена снимка Smile. Извинявай за недоглеждането.

А за ромовете... Ако ще минаваш на седмичен, така или иначе и той е пай, просто по въпроса за ARB- мисли внимателно ако ще се връщаш назад и НИКОГА не ползвай TWRP за тази цел, а само ми флаш, понеже прави проверка преди флашването.
Моят съвет е да ъпдейтнеш до пай и ако пак не работи Gps да направиш ресет
Цитирай
#9

Принципно на седмични се минава с формат на system, data и cache. Можеш да си направиш local backup и online backup за да си възстановиш по-голяма част от персоналното инфо и настройки.

Dirty флаша само с чистене на cache and dalvik може и да сработи, но може и някои неща да не работят коректно. Ако не те притеснява, може да пробваш.



Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#10

Забележка: Ако направиш Локален бекъп го копираш на компютъра преди процедурата, защото ще се изтрие при преминаването към седмичен
Цитирай
#11

Няма да се изтрие, лично съм го пробвал при преминаването ми към седмичен, миналият месец. Трие се само data на приложенията, но не и на персоналните файлове. Не пречи да се подсигури и с копиране на PC, за всеки случай.

Принципно аз преди ъпдейт на всеки седмичен правя.

Local backup
Online Backup
TWRP backup - в случай, че новата версия е толкова тегава и проблемна, че трябва да се върна на старата. Не се губи време с излишни преинсталации и настройки.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#12

Аз съм доволен от стабилния v10. 1.2.0 (xiaomi. Eu)
Мога да кажа, че е по-стабилен и работи без проблеми от седмичния на еу



Sent from my Mi8 using Tapatalk
Цитирай
#13

(2018-12-19, 11:41:32)extremee13 написа:  Аз съм доволен от стабилния  v10. 1.2.0 (xiaomi. Eu)
Мога да кажа, че е по-стабилен и работи без проблеми от седмичния на еу



Sent from my Mi8  using Tapatalk

и аз съм с него и съм доволен. тръгна и gps-a, но кати че ли не е много прецизен....йарам по булеварда а той вика че съм в локалното платно..
Благодаря за поясненият как да премина на седмичен РОМ ! Ще е полезно и за други, както и за мен.

Да питам някой ползва ли "лекуванo" IGO и върви ли на андроид 9 ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)