Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 / P30 Pro - слухове и коментари
#76

Определено има весели постове тук! Някои хора наистина са сътворили "бисери". Единият е отдавна познат фен на LG, друг пък гледам, че е написал умопомрачителен пост на тема закриването на Huawei. To свикнах да чета глупости на фенове на всевъзможни марки в темите на Huawei, ама чак пък толкоз......!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Аксесоари
#77

(2018-12-27, 19:22:41)chepkata написа:  Някой нагоре споменава "дълго отворена бленда"...Няма такова понятие! Копринен ефект на течаща вода се постига с дълга експозиция, което е различно от бленда. Ниската скорост на затвора може да се постигне с  неутрални филтри, поляризиращите също удължават времето за експозиция, но може да се затвори блендата на макс/ най-голямо число/ и да се ползва най-ниското исо на камерата. Ако не е мн. светло, ефектът се получава до някъде. Във всички случаи, телефонът трябва да е на статив.

Но има и начин, без филтри и други упражнения.
Пак от статив, направете около 30 нормални снимки на течаща вода или облаци във ветровито време, после ги заредете във фотошоп като слоеве. От режимите за смесване на слоевете изберете "лайтинг" или опитайте и с другите режими. Ефектът е като с филтър и колкото повече снимки смесвате, толкова по-силен е ефекта. Много по-лесно от филтрите, които няма как да се сложат на телефон, а и хубавите са доста скъпи. Не че шопа е евтин...

Общо взето цялото ти мнение е грешно.
Под понятието дълго отоворена бленда се разбира такава, която е отворена широко в зависимост от скоростта на затвора, която може да е и 1 минута, ако искаш.
Копринен ефект на водата далеч не се постига само с дълга експозиция!
Може да се снима и без статив от ръка такава снимка чрез филтър.
Ефектът се получава дори да е много светло-затова са филтрите.
И стативът изобщо не е задължителен при всички случаи.
В никакъв случай не може и снимането на 30-40 снимки да е по-лесно, от снимането на една чрез филтри.
И филтрите има как да се сложат на телефона, и още как-лично на Императора LG G4 мога да си слагам всякакви филтри, от по-евтините до скъпите за "професионалните" фотоапарати.
Общо взето от мнението ти единственото вярно е ,че хубавите филтри са скъпи!

P.S.

Ето и моя снимка на G4 с 52 мм ND8 филтър на него, като за целта имам и адаптери, с които мога да слагам и по-големи.

[Изображение: 20181228-175714.png]
#78

Тия ги имам два за Пиксела,60$ парчето.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 04261be2118e70dc6abb0eeb6bd9deff.jpg]
#79

greensmoke7777, какви са тези дълго отворени бленди и магически филтри, с които се снима отръка и правят водата копринена? И какво ви пречи да държите с ръка някой филтър пред телефона. Ако толкова държите на фотографията и искате да ви е удобно си вземете апарат. Телефоните не са с тази цел, поне засега, само се мъчите. Мнението на chepkata е точно. Втората част от него е по-скоро за нощни снимки на звезди със съответния ефект. Но като цяло това са неща, които нямат връзка с конкретния модел, а и с който и да е друг. Иначе, в телефоните на Huawei не ми харесва само заобления дизайн и по-специално на дисплея. С кеф бих го шибнал в земята. Това не означава, че е грозен, а че мен ме дразни.
#80

Ама защо като се опре до фотография веднага "вземете си апарат"!Форума е за телефони, и тука всички малко или много сме запалени по телефонна фотография,ако така мога да го нарека.Имам си два апарата за доста пари и събират прах,реално телефона е в мен 100% отколкото фотоапарат.А разлики има доста нали, взимаш си фотоапарат ако специално искаш да обикаляш и да снимаш,излизаш специално с него ако имаш набелязани цели и идеи.
С телефона обаче имаш по-голям шанс да направиш страхотна снимка тъй като е постоянно в теб,лек е,не носиш чанти и обективи.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • divna
#81

Защото телефона е комбинирано устройство с всичките му плюсове и минуси. Не е и евтин. Ако ще снимаш с телефон, то няма как да искаш качество и удобство. Засега е така. Занапред ще видим. Имам предвид всякакъв тип фотография. За снимки за спомен, а и не само, си е ок, дори предостатъчно. Не, че няма да се получат и добри кадри, но в много случаи ще е супер неудобно, немалко компромиси в качеството, на цената на апарат. Има вече доста компактни хубави и нескъпи такива.
#82

Содърбърг направи цели два филма снимано само с телефон и то не скъп.И ако се поразровите из нета ще откриете какво казва той,плюсовете и минусите за снимането с телефон.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#83

Незнам какво приказвате, но аз съм виждал Huawei P10 Lite как забива, а сега някой да ни обеснява, че не забивал, и ние да му повярваме. Не е като да нямаме Android, който да не е забивал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#84

Понякога си мисля, че зад този ник всъщност се крие Божинов...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • doktorra, Friz, martoo
#85

А пък племенницата ми днес и идваше да си удари 6 цата в земята. И какво доказва това?
Пак ще питам, защо всяка тема за Хуавей става панаир на недоклатени?
Там оня с "императора", колко пъти си му сменял дисплей и платка?
Що не осирате така темата за s10?
#86

(2018-12-28, 21:46:45)skiman написа:  Там оня с "императора", колко пъти си му сменял дисплей и платка?

16 пъти му е сменяна платката и 87 пъти дисплея.
#87

P10 lite вадил страхотни снимки?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#88

(2018-12-28, 19:53:53)Plamen11 написа:  Ако ще снимаш с телефон, то няма как да искаш качество и удобство. Засега е така.За снимки за спомен, а и не само, си е ок, дори предостатъчно.

Ако снимаш лошо и нямаш грам понятие що е то фотография, и с най-скъп апарат в ръка ще имаш лоши, некачествени снимки и никой смартфон няма да ти е виновен за това!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • divna
#89

Пишете за телефона за който е темата. Ако не, няма смисъл да стои отключена.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • mrjackal
#90

(2018-12-28, 21:54:32)tiesto_pld написа:  P10 lite вадил страхотни снимки?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Като четете до половината и избирателно те така ще питате.

Казах "страхотни за цената си". Виж му цената и дай да ти пратя на ЛС малко снимки от него да видиш какви ги вади за парите си. Естествено, че не са най-страхотните и върха на мобилната фотография, за цената си казах. Нали знаеш, че се сравнява "цена-качество".
#91

(2018-12-29, 19:45:34)alisali1234 написа:  Като четете до половината и избирателно те така ще питате.

Казах "страхотни за цената си". Виж му цената и дай да ти пратя на ЛС малко снимки от него да видиш какви ги вади за парите си. Естествено, че не са най-страхотните и върха на мобилната фотография, за цената си казах. Нали знаеш, че се сравнява "цена-качество".
Разбрах те,но в този случай и Нокия от 2000 г вади страхотни снимки за цената си!По правилно е да беше казал "добри" снимки,така щях да те разбера.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#92

Явно ги изкарвам страхотни в моите ръце. Което е рядко (да снимам). За теб са добри, за мен са страхотни. Виж, другото вече е висок до най-висок клас.

Относно P30 - що само 4 камери , не може ли поне с 8?

Тия издивяха...
#93

Tо е хубаво да се пише само за конкретният телефон, но незнайно защо в темите за Huawei всякакви "специалисти" и "фотографи" с телефони от преди 10-15 години държат да ни обяснят как всичко е рекамен трик и камери на морално и физически остарели устройства правят кадри, които обезмислят покупката на обсъжданият апарат. А ако човек погледне в темите на техните устройства - мъртвило....

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#94

И аз съм фен на Huawei, но вече започна да стои грозно с по 4 камери. 2-те ги видяхме още навремето с LG Optimus 3D, айде преживяхме и 3-те, ама 4... като се замисля за ония концепции на light и Nokia с по 6 камери ли бяха, 9 ли... стана страшно. Мерихме си мегапикселите, после екраните, гигахерците, сега почнахме с бройките камери...

Досега беше елегантно, сега това вече е грозно.
#95

А какво да кажем за 16 камери...

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95552
#96

Който има нужда от телефон с 4,6,8 камери да си го купува,който няма нужда да си седи с едната леща.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#97

Абе тия дето нямат желание за много камери, чий го дирят по темите за телефоните с много камери?
#98

Много просто е обяснението и стои зад значението на думата "форум". Проблемът е, че на някои хора не им е присъщо да спорят с аргументи и да приемат, че няма проблем някой да е по-прав от тях Smile
#99

(2018-12-30, 09:34:43)johny написа:  Абе тия дето нямат желание за много камери, чий го дирят по темите за телефоните с много камери?
Мисля,че в форума всеки има право да си дава мнението.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Не съм сигурен, че собствениците на хуавеи обикалят вашите раздели и теми за да ви обясняват колко е куц хардуера на пикселите, нали така?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)