Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 / P30 Pro - слухове и коментари

По-скоро е до софтуер. От него зависи какво ще е качеството, каквото и да е количеството. На Гугъл е много добър.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Аксесоари

Ако искам да снимам wide, с пиксела как ще стане? Или зуум? Айде моля ви се, глупости. Аман с тия прехвалени пиксели.
Че там и екран, батерия, памет, всичко е дърво.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Та прехвалени да видиш! Да не говорим, че тази тема не е за телефоните на Гугъл.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

Как може паметта да е дърво ? Big Grin Прави се от рециклирано дърво ли?
Както каза колегата софтуера на пиксел не може да се сравнява с които и да е от производителите... Не напразно всеки търси порт на камерата на пиксел за телефона си. Ако отвориш huawei раздела ще видиш. Не казвам, че са напълно безполезни 2-3,5 камери на гърба. Казах ,че за да направиш качествена снимка и 1 камера е достатъчна. А в случая на huawei им трябват цели 3... После се оплаквате ,че било грозно Smile

Аз незнам, като всеки нов модел на Huawei е с повече камери, колко ще са след няколко години.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Самсунг имат вече от доста време модел с четири камери... Или там е ОК?

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Моят телефон е с една камера на гърба. Не ми пречи, а ако до нея има още няколко - не виждам с какво ще ме затруднят. А дали е грозно .... ами много рядко гледам гърба на телефона - какво толкова да му гледам - предпочитам да е функционален. И най-вече гледам дисплея Smile

Относно растящия брой камери - и тук ще се стигне до предел, над който няма да има какво да се надгражда. Тогава залитането ще продължи в друга посока.

Над силата е само умението да я владеем!

Темата е за Huawei, и мнението ми е принципно, без значение за коя марка става въпрос. А дали ще се вижда логото - все тая.

Над силата е само умението да я владеем!

Явно все още има хора, които си нямат и идея за какво са тия камери. Пиксела снима с една камера, Хуавея СЪЩО.

Макар че има 3 камери, снима само с една, а не с трите едновременно.

Различните focal length камери са сложени за utility и versatility - кеф ти wide, кеф ти теле. През останалото си снима само "стандартната".

А постния софт на пикселите си го дръжте.

Посредствен екран с ниска яркост, малка батерия, малко и бавна памет.

Телефоните им са меко казано meh.

Изкараха някакъв ПРЕХВАЛЕН софт за камерата, който прогаря светлината на тъмно, пресатурира и слага glow effect, и изпомряха по него.

А го слагат по евтините телефони, защото там ситуацията е трагична иначе.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на johny за това мнение:
  • doktorra, fifth_root, maktub19

Очаква се Huawei P30 Pro да има и 5G-версия: 
[Изображение: ebfe9e06df9810513543d89870460b26-full.jpg] 
Източник: >>>>>

 

[Изображение: DzvC5XkWsAAXbtl.jpg:large]

Над силата е само умението да я владеем!

Започвам да се интересувам от трите модела от Р30 серията. Потърсих спецификации, известни до момента. Качвам инфо от https://www.gadgetsnow.com с малко ъпдейт от моя страна относно RAM и zoom:

[Изображение: 25492704.png]

Батерията на малкия ще е литиево-йонна, а на средния и големия - литиево-полимерна. Характерно за последната е, че може да бъде с нестандартна форма - вероятно недостигът от място налага това решение:

[Изображение: 25492182.png]

[Изображение: 25492180.png]
[Изображение: 25492736.png]

Очаква се средният да има 5 х zoom,  а големият - 10 х zoom. Догадките са на база видео тийзъра  със забележителности от Париж със зуумване. В weibo качиха и снимка от последното пълнолуние, която също намеква за значим zoom:

[Изображение: huaweip30pro_weibo_main_1550643639463.jp...ormat=webp]

Зареждането четох, че ще бъде на 22.5 W вместо на 40 W като при Mate 20 Pro.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • tynata2

DigitalTrends съобщават, че от Huawei са получли “non-operational prototype”  на Huawei P30 Pro - "почти напълно завършен". 

От снимките по-долу се вижда, че Huawei P30 Pro ще има 3 камери на гърба, както и Huawei P20 Pro, само, че  трите камери ще бъдат с малко по-различно разполжожение - в един блок, а не както  P20 Pro - две камери в един блок, а третата отделно. 

Според DigitalTrends прототипът е със силно отразяващ хромов завършек (“highly reflective chrome finish”), покрит със следи от пръсти, и  доста надраскан, което предполага, че дизайнът не е окнчателен. Размерът е подобен на Huawei P20 Pro, но с не така заоблени ръбове, като на Huawei Mate 20 Pro, което създава усещане за комфорт в ръката. Теглото е същото, като на the P20 Pro.

[Изображение: Huawei-P30-Pro-Prototype-4.jpg]

[Изображение: Huawei-P30-Pro-Prototype-3.jpg]

[Изображение: Huawei-P30-Pro-Prototype-2.jpg]

[Изображение: Huawei-P30-Pro-Prototype-1.jpg]

Причината в ляво на гърба  да са изписани “Vogue” и “Link” вместо “Huawei” и “Leica,” е тъй като Huawei брандира прототипите си с вътрешни кодови имена, за да не изтича информация. Първите снимки на Huawei P20 Lite бяха на устройство с името “Shirley,” въпреки, че актуалното кодово име беше “Anne.”. Да, Huawei изпилзва кодови имена и за кодовите имена  Smile  

Очаква се китайската версия да бъде с батерия 3,650mAh. Две от трите камери на гърба вероятно ще са 40MP Sony IMX 600 и 16MP Sony IMX 351, докато предната - 25MP Sony IMX 576. 

Очаква се да има проргес при зуум опците - според Evan Blass Huawei P30 ще бъде с с 5X lossless zoom. По информация от други източници P30 Pro ще предлага 10X zoom. 

Източник =>

Над силата е само умението да я владеем!

...за който 10x зуум може би Oppo отново ще изреват, че е тяхната технология Big Grin

Е, сега  Big Grin Едва ли са очаквали, че ще бъдат единствените за дълго Smile 10 х зуум или повече ще се появи и на други места, независимо чрез каква технология Smile Предимството да си "пръв" е за кратко на тази територия Smile

Самсунг се излагат с 2х зуум, дано за Note 10 предвидят повече - нали есента купиха компанията с над 150 патента  Tongue

Над силата е само умението да я владеем!

С този модел потопяват Самсунг.

5х оптичен 10х хибриден ще е

Pixel 7 Pro Hazel 

Докато не минат ночовете и дупките, аз лично не мисля да сменям.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на johny за това мнение:
  • Dowper

Аз лично много рядко използвам теле оптиката на телефона ми защото рядко ми се налага и защото когато ми се наложи 2х е много недостатъчен. Един такъв 5х или 10х зуум би имал много по широко приложение но както @divna спомена, Самсунг се излагат с този 2х.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

Поне камерата да им е на ниво, защото увациите ги събраха Samsung Galaxy S10 моделите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Камерата сигурно ще е читава. Каквото и да си говорим Хуавей имат много добри камери спрямо конкурентите си. Само да не тряснят цена както изгърмяха със сгъваемия, че тогава "пророчествата" на @airbus ще се окажат 100% верни ама в полза на Хуавей. Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цената ще е 900-950€ какво има толкова да се мисли с план към оператор 1500-1700 лв то ще е логично, няма как да е по малко от това

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

(2019-02-26, 17:15:34)hazART написа:  Поне камерата да им е на ниво, защото увациите ги събраха Samsung Galaxy S10 моделите.
Какво е Увация и какво са събрали Самсунг? Ставаш смешен, приятел.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

(2019-02-26, 19:13:15)gurcayy написа:  Какво е Увация и какво са събрали Самсунг? Ставаш смешен, приятел.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Увация е сребристата лайстна заимствана от Айфоните.............. Big Grin Tongue Angel 
А също и неудобно разположения пауър бутон, 3100 батерията при малкия,
дупките в екрана и те такива подобни "увацийки"................

Иначе тези снимки мнооооооого ме радват. Красиво гръбче откъдето и да 
го погледна!

Huawei P 40 Pro    Angel

След толкова страници писане, толкова яки характеристики, толкова клипове и гледания, и да се хванете за дупките, които не са проблем, той и ноча беше, ама нали да се правим, че разбираме. Нито лайстните са проблем, нито пръстовия отпечатък на тоя малък телефон, не мисля, че на твоя не се пресягаш. Все такива дефекти да имат.
Ще видим и Huawei, но там е ясно, дизайна ще е като на всеки телефон, с ноч по средата, който е малък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)