Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвети относно ресет с минимум загуба на данни?
#1

Банда, от няколко дена телефона се държи доста странно и си мисля, че след 1 година вярно ползване е време да wipe-не и да почна на чисто.
Под държене странно е основно факта, че онзи ден се рестартира и 30 минути не можех да го изкарам от режим в който буутва стоковото рикавъри с опция само за ребут и wipe. При ребут пак се връщаше там и така 30 минути. От тогава вече и не работи официално fingerprint сензора. Нищо не разпознава. Вярно, че е цепнат и не винаги хващаше, но последанта седмица да е пропуснал пръст 5/100 от опита, сега 100/100 неуспешни. Като пробвам да добавя нов пръст разпознава уж следите и добавя пръсти. Като цяло в последните месеци имаше няколко ребута от само себе си и като че ли на моменти лагва. Руутнат е с магиск.
Та питанката ми е какъв мие най-безопасният ход за действие? С минимална загуба на данни и приложения.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен ония ден сам се събуждаше и ребутваше и висеше на логото, но след оптимизиране,чистене на кеш и накрая му направих един преинстал на софта през тела за сега е окей пак.
Пробвай пък дано се оправи.
Други драми не съм имал и пръста си бачка перфе.
Цитирай
#3

(2018-12-18, 19:15:10)ce4ko написа:  С минимална загуба на данни и приложения.

Това което ми хрумва е: Настройки->Допълнителни настройки->Резервни копия и нулиране->Локални резервни копия->Архивиране
След това във външната памет в папка MIUI има папка backup. В нея се намира архивираната информация. Спасяваш на компютър.
Следва ресетване, вайпване.... каквото правиш там. Ако се форматира вътрешната памет си връщаш обратно спасената информация.
Пак по същия път: Настройки->Допълнителни настройки->Резервни копия и нулиране->Локални резервни копия. Избираш архива и възстановяваш.
Може да се избира кое точно да се възстанови.
Цитирай
#4

Мерси, банда. С бекъп на всичко (Ми бекъп, гугъл и нова лаунчър) ресетнах телефона. Почти сам си се възстанови след това. Дори и Магиска си беше там и руут-а Smile Мислех, че ще се загубят. Fingerprinta работи отново, поне засега.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#5

Руута се губи само след ъпдейт, защото се възстановяват системните файлове до стоков вид
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)