Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

USB OTG зареждане при използване
#1

Здравейте! Въпросът ми е какъв точно или приблизително адаптер ми необходим за следната ситуация: Таблет, който чете мултимедия от външен диск (HDD), (това е отработено) и в същото време да се зарежда. Директни линкове без да се смятат за реклама ще са от максимална полза. 
Благодаря предварително!   Stolt

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди време търсех такъв кабел. Общо взето в България нямаше такива. Поръчах го от Китай като за 3 бр дадох около 5лв. Такъв е кабела:

https://www.amazon.de/40228-Adapter-Kabe...-otg+cable
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#3

Имам няколко такива Y кабела и нито един не зарежда (няколко телефона, с който съм ги пробвал).
Телефоните разпознават флашка, мишка и др., захранват я от собствената си батерия, но не ползват ток (не показва индикация за зареждане от включения адаптор, пробвано с няколко различни; вкл. проверено с usb електромерче, че няма консумация на ток).

Работещи варианти:
- безжично зареждане (ако телефона поддържа) и OTG устройство.
- USB hub със собствено (външно) захранване (пак не зарежда телефона, но поне не му точи батерията).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#4
Lightbulb 

Значи идеята е следната, таблет със стойка за подглавник за кола, чете медия от външен диск и в същото време си се зарежда, за да не му треперя на батерията... До тук всичко, освен зареждането съм го измислил...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Няма какво да му мислиш,няма как да стане номера.Заето ли е OTG с устройство,няма как да вкараш и захранване,просто няма свободна линия.При свързване с комп е друга бира,там работата я върши 5V захранване на USB на компа.При OTG обаче,линията за зареждане отива за захранване на съответния "драйв".Номера е възможен,само ако апарата има и отделно захранване(старата ми нокия N беше така),там е ставал номера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#6

Иначе Y кабела би трябвало да върши същата работа като Hub със захранване. По принцип идеята на този кабел е да захрани периферното устройсво.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#7

Има таблети (китайски), които за захранване имат отделен порт (кръгъл), намират се и такива с 2 USB та, от едно може да зареждаш, а второто е само OTG.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

Таблетът е от "подписа", когато пристигне и кабелчето ще осветля развръзката.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

Както бях обещал ето и резултатите.
Кабелчето пристигна, същото цитирано по-горе.
Зарежда и предава данни на телефона от подписа LG G4 без руут с Андроид 7
Предава данни към Xiaomi Note 5 без руут и без да зарежда Андроид 8.1
Предава данни към таблет LG V 935 с руут без да зарежда Андроид 5
За таблета се маунтва емулатор за да разпознава NTFS на майкрософт, тоест да чете файлове над 4 ГБ, Другите устройства се справят сами.
Това е моята практика от тези кмбинации.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)