Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Health не работи
#1

Здравейте колеги,вчера си купих S8 Plus с леко черно петънце от едната страна на дисплея,но без други проблеми (поне не видими). Днес реших да си пусна S Health,но при отваряне на приложението ми крашва и ми изписва for your security samsung health can't be opened on a rooted phone . Проблема е,че телефона не е руутван. Свалих приложението Root Checker и ми даде отрицателни резултати. Някой друг срещал ли е подобен проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

settings > Apps > Samsung Health > Force Stop

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#3

Опитах,но не става.
Цитирай
#4

При руутвани телефони така става. Аз намерих начин да го оправя, защото след руут на моя телефон се получи същата работа.

1. Деинсталираш сегашния Health и след това инсталираш тази версия - https://dox.abv.bg/download?id=760aaf5706
Препоръчвам ти да си запазиш приложението някъде, за да го имаш и за след време. На мен ми отне няколко часа опити, докато намеря правилната версия.

2. След като инсталираш приложението, отвори го, трябва на магия да приемеш правилата за използване на приложението, защото изображението е изкривено. Това е така, защото версията е доста стара и не е оптимизирана за нашите екрани, но няма страшно.

3. След като успееш да се докопаш до началния екран, затваряш това приложение, влизаш в Galaxy Apps (или Google Play) и го актуализираш до последна версия.

П.П. Линкът е от dox и ще е невалиден след 2 седмици. Ако на някой му трябва същото приложение, то версията е: 4.8.0.0085.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#5

Аз имам подобни проблеми, но не само с това приложение. Например за поверителен режим на вградения браузър, security folder и още други. Телефона ми не е рутван, НО имам качени apk- та които не са от Google Play и предполагам че това е проблема. Към момента просто не ползвам тези приложения и това е . Незнам дали проблема е същия, просто споделям моята ситуация.
Цитирай
#6

Телефонът ти е бил руутван някога. Ако искаш SHealth да ти работи, описал съм начина. За Secure folder-a, не го ползвам и затова не съм търсил начин да го подкарам.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • kerenski, seemore
Цитирай
#7

Така и така ти е активиран вече KNOX може и да си го руутнеш и да се възползваш максимално. Тогава Health се подкарва с промяната на стойността на ro.config.tima=1 към 0 в build.prop файла.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#8

По описания по-горе начин се получи. Това за Knox за мен ли се отнася? И как да проверя дали наистина някога е рутван или е заради apk -тата.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Power off your phone.
Press and hold: Power + Bixby + Vol Down
On the warning screen, press Vol Up (Continue)
Knox has been tripped if it reads "KNOX WARRANTY VOID: 0X1"

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#10

warranty void :1 (0x030) . Какво е предимството ако го руутна и оказва ли влияние на работата на телефона и батерията. Просто не съм го правил до сега. Телефона е флашван с odin и официален rom, но може и заради това да е активиран KNOX или се бъркам.
Цитирай
#11

При флашване на ROM с Odin не се активира KNOX. За предимствата за мен от Root се самоцитирам от друга тема:

- няма реклами
- мога да променям cscfeatures файла. Оттам получавам:
- опция за изключване звука на камерата
- скрийншот бутон в бързия достъп
- интегрирания в Андроид Call Recorder
- при старите Samsung-и си вадих и допълнителните знаци на кклавиатурата
- и др.
- деинсталация на каквото не ми харесва
- Titanium Backup
- Xposed Framework, с която ползвам:
- Firewall
- Disable Fullscreen Keyboard, за да не ми се появява на целия екран полето за писане в Landscape.
- Network Speed Indicator. С него виждам скоростите на Download и Upload в реално време, интегрирани в Status Bar-a. Така знам какво е състоянието на мрежата.
- WiFi Password - показва ми паролите на мрежите, с които вече съм се свързвал.
- и др.
- Custom Recovery. Няма връзка с руута, но така или иначе без него не става. Главно го използвам за бекъпи. В комбинация с ежеседмичните бекъпи с Титаниум за час мога да си възстановя телефона в абсолютно перфектен вид, без да съм загубил нищо. Така спокойно си правя и Factory Reset след всяко обновяване на Android и никога не съм имал проблеми.
- Tasker
- Lucky Patcher
Има и доста от софтуерите, с които ако имаш руут достъп получаваш много по-богати възможности.
Лично аз с къстъм ромове и модове за производителност и батерия не се занимавам.
На жената телефоните също биват руутнати веднага, за да може да се разкарат рекламите и да се ползва Titanium Backup.

OnePlus 7T HD1900 256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на HAMMER_T за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#12

warranty void :1 (0x030) При това положение може ли без да го руутвам да ползвам гореспоменатите опции: Например за поверителен режим на вградения браузър и security folder
Цитирай
#13

Не, единствено Samsung Health.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#14

Ето нова алтернатива за SHealth https://forum.xda-developers.com/galaxy-...1-t3843483
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)