Анкета: Притежавам ли mi 8 Lite? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да.
44.44%
4
44.44%
Не.
55.56%
5
55.56%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 Lite мнения?
#1

[Изображение: res_0ec2a9d48fa620f4ba45141ef79a2fa5_450x450_4f67.jpg]
   
   Здравейте, колеги и телефон фенове!
Не видях да има тема за Lite версията и понеже съм пред покупка от emag.bg през ПНБ Париба на 0% лихва за 12 месеца, искам да събера възможно най-много информация за бъгове, плюсове и доволни потребители относно апарата.
Споделете своето лично мнение и най-вече очаквания реалност, ако имате именно същият модел.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, аз съм с такъв телефон от вчера, закупен е от Алиекспрес. Питайте каквото ви интересува ще се постарая да отговоря.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#3

Здравей, @demenzia!
Чудех се дали има нещо, за което да си затворя очите преди да го купя. Каква е разликата спрямо останалите mi 8-ци? Камерата как е? Като цяло е рано още да те питам, все пак ти е от вчера, за което ти честитя най-искрено Smile

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#4

Основната разлика е в процесора ( Snapdragon 660) , но ако ползваш телефона за чат и интернет няма да ти направи впечатление спрямо останалите. Камерата би следвало да е на средно ниво. Според мен няма да сбъркаш ако си го вземеш. Аз лично си взех Mi 8 SE основно заради по-компактния размер и дизайн.

Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

за разлика от останалите Mi 8ци, този няма NFC и не е с AMOLED дисплей.
Kaмерата няма OIS (както е и при 8 SE и Покофон ф1)
На места гледах, че го дават като алтернатива на Redmi note 6 pro, но единствените плюсове на редми-то са инфрареда и по-голямата батерия
Цитирай
#6

Mi 8 SE няма OIS. Mi 8 lite е с по добра селфи камера. Дизайнът е невероятен, ночът не е разкрачен както на SE. Няма NFS, няма радио и 3,5мм жак, но и SE ги няма. Може да се сложи карта памет, по нов модел, по ниска цена. Камерата е добра. Препоръчвам го.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#7

Благодаря ви за мненията, бяха ми доста ценни. Поръчах го и след коледа като пристигне ще споделя мнение от първото впечатление.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на dj_ceci за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

(2018-12-21, 09:07:14)suffer написа:  "Kaмерата няма OIS (както е и при 8 SE и Покофон ф1)"

И двата модела нямат оптична стабилизация OIS. Имат само електронна стабилизация EIS за видео и то само до 1080p резолюция.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Някой може ли да сподели мнение и снимки правени с телефона?
Опитвам се да направя сравнение, кой между МИ8 лайт и Ми А2 е с по-добра камера.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#10

Разгледай:
8 lite https://www.flickr.com/photos/153916151@...2887/page1
A2 https://www.flickr.com/photos/153916151@...8112487551

Лайт снима почти като Ми 8 при дневно, отстъпва му само във вечерните.
Цитирай
#11

Ето малко снимки с Mi 8 Lite https://drive.google.com/open?id=1JuowbX...df3AKbwov3

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
[-] 1 потребител изказва благодарност на demenzia за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

(2018-12-29, 15:28:20)demenzia написа:  Ето малко снимки с Mi 8 Lite https://drive.google.com/open?id=1JuowbX...df3AKbwov3

Много хубави снимки! Нощните са с очаквано качество и въпреки това различими, но дневните имат много добра острота. Харесват ми! Аз пийшейки мнението тъкмо го получих. Ще го разгледам ден два и ще кажа какво ми е мнението като цяло.

П.С. За много години и нека да сме живи и здрави!

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#13

Здравейте!
След като мина една седмица и го ползвам активно, емейли, мапсове, браузър и много други, мога да кажа, че телефона си заслужава отвсякъде. На размер е почти колкото ми 5, но с един инч екран отгоре, което много помага за изобразяване на нещата по-пълно на екрана. Обхвата на безжичният интернет ми е по-добър. Камерата смятам, че с ъпдейта на AI-то ще стане по-добра. Батерията държи два дена с много ползване и говорене (с две сим карти съм). Минус е липсата на жак за слушалки, но пък в комплекта има преходник. Друг минус е, че с поларизирани очила не се вижда екрана като е вертикално, а при стария ъгъла беше по-различен. Това означава, че трябва да се свалят очилата при боравене. Все още няма голям набор на кейсове в алито. Мен ми се щеше да взема като стария калъв, но при изпускане ще е божа работа затова тип тефтер ще е по-сигурно. Накрая най-хубавото, Ксиаомито идва с глобъл стейбъл и няма нужда от преинсталации. Когато поръчах стария си имаше една цифра в повече на версията и никога нямаше да се актуализира, но това е една друга история.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на dj_ceci за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Кога ще има отделна тема за телефона? Имам нужда от помощ за рут права.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#15

Пускаш отделна тема и ще има Smile
Цитирай
#16

(2019-01-09, 09:27:25)dj_ceci написа:  Здравейте!
След като мина една седмица и го ползвам активно, емейли, мапсове, браузър и много други, мога да кажа, че телефона си заслужава отвсякъде. На размер е почти колкото ми 5, но с един инч екран отгоре, което много помага за изобразяване на нещата по-пълно на екрана. Обхвата на безжичният интернет ми е по-добър. Камерата смятам, че с ъпдейта на AI-то ще стане по-добра. Батерията държи два дена с много ползване и говорене (с две сим карти съм). Минус е липсата на жак за слушалки, но пък в комплекта има преходник. Друг минус е, че с поларизирани очила не се вижда екрана като е вертикално, а при стария ъгъла беше по-различен. Това означава, че трябва да се свалят очилата при боравене. Все още няма голям набор на кейсове в алито. Мен ми се щеше да взема като стария калъв, но при изпускане ще е божа работа затова тип тефтер ще е по-сигурно. Накрая най-хубавото, Ксиаомито идва с глобъл стейбъл и няма нужда от преинсталации. Когато поръчах стария си имаше една цифра в повече на версията и никога нямаше да се актуализира, но това е една друга история.

как се държи при работа с 2 сим карти,и двете ли са активни
Цитирай
#17

@вес, ако устройството ти има два радиомодула ще бъдат активни и двете сим карти, така че отговорът на въпроса ти е - не.

 
Цитирай
#18

(2019-02-12, 15:28:13)вес написа:  как се държи при работа с 2 сим карти,и двете ли са активни

Много малко са телефоните с два радио модула, а и харчат повече от батерията. Реално постигаш същият ефект като пренасочиш двете карти една към друга. По този начин дори и да разговаряш по едната и да те търсят в същото време по другата, ще получиш сигнал.


Цитирай
#19

Колеги,от вчера съм mi8 lite, но камерата е доста зле спрямо предишния ми телефон(Huawei p10 lite).
Софтуерен ли е проблема или толкова си може просто
С oreo 8.1 версия 171019.019 съм
Има липса на детайл и доста шум в снимките.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#20

Аз съм със същата версия, нямам такъм проблем. Постни няколко снимки да видим

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#21

На дневна светлина се справя добре,но при по-слаба светлина е много зле.Все пак е среден клас телефон :-)

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#22

Здравейте колеги, от две седмици съм с Mi 8 lite, но ми направи впечатление че батерията ми пада все по бързо, не ползвам моб. интернет, телефона е в режим 3G, последните дни даже не ръчкам, само малко разговори и вайбър. След последното зареждане издържа 24 часа едва 1 и 27 мин екран СОТ, телефона е с гаранция, как стоят нещата при вас с батерията ? Колегата @dj_ceci е написал 2 дена с много ползване и разговори ?!
Цитирай
#23

без графиките от ползването на батерията можем само да гадаем
Цитирай
#24

           
Ето графиките колеги !
Цитирай
#25

5 часа екран за 3000мАч батерия е нормално според мен. Да не говорим, че на моменти е зле обхвата и това явно хаби малко повече
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • onyx_82
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)