Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Почистване" на телефона
#1

Здравейте,
Бих искал да ви попитам по какъв начин можем да ограничим необходимостта от почистването на ненужната информация складирана на телефона. Откакто съм с Андроид и в частност Xiaomi Mi 8 SE, ежедневно оптимизиране, почиствам кеш памет и други. Има ли начин за автоматизиране на този процес?
В момента съм с MIUI 9.5.10 ( с Орео Андроид).

Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Да. Влизаш в security приложението. Там в раздела за батерия има automated tasks. Добавяш си един определен час за clear memory и с това решаваш единия проблем.

След това пак в приложението Security - и горе в дясно Настройки - cleaner - има настройка за напомняне: ежедневно или на определено количество натрупани мегабайти..

Най-удачно е, ако имаш nfc да си настроиш един програмируем таг и в момента в който си лягаш, ставаш или искаш да изчистиш паметта просто доближаваш телефона и нещата се случват
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89449
Но за MI 8 Se няма тази опция, така че за пълна автоматизация мисля, че се ползва приложението Tasker
Цитирай
#3

Изчистване на кеша на всеки 10 мин съм го задал като функция, но не виждам разлика. Задал съм също и напомнящ ефект на всеки 100 мб.

Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Недей да триеш кеша на 10 минути. Така автостартиращите приложения се стартират наново, което отнема повече време и енергия за включването им.
Андроид най-добре знае как да оперира с РАМ паметта. Не е като при Уиндоус.
Освен ако нямаш някакво специално потребление и не искаш да имаш нищо на заден план - тогава вече ти най-добре знаеш защо ти е включена тази опция
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)