Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy M20 - слухове, спецификации, коментари
#26

Това чакаха в Индия,Самсунг фен базата там е огромна,да не говорим,че сервизното обслужване на Самсунг е на много високо ниво.Предприеха добър ход с този телефон..значи можело..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#27

Samsung като видяха, че не става само с високи цени, започнаха като китайските производители, ще им се вдигнат печалбите, а сега гледам ще правят и камери, които изникват като на Vivo. Да копират и те, но нивото поне е по-високо, което е нормално все пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

Не знам дали точно копират,защото по принцип имат достатъчно средства за да си позволят иновация.Не се прави нарочно,следи се определена таргет група.Навремето имах един Samsung D820 с въртяща камера и стерео говорители,както и поддръжка на Mp3 и microSD.Не помня вече коя година беше,мисля че 2006-та.За времето си беше страхотен и още тогава се радвахме на "селфита",защото просто беше яко да завъртиш камерата напред и да се снимаш.Яд ме е че се затри някъде,само кутията му пазя.Малко не е по темата,но мисълта ми беше,че ако искат могат да си позволят да правят всякакъв тип телефони и то на достъпни цени.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#29

(2019-02-05, 15:13:25)vesoisthebest написа:  ...Малко не е по темата,но мисълта ми беше,че ако искат могат да си позволят да правят всякакъв тип телефони и то на достъпни цени.
Да правят всякакъв тип телефони, това - да, но на достъпни цени - не.

 
Цитирай
#30

Сега се загледах, и в гсмарена са преставени с TFT дисплей?! То вярно, че са бюджетни модели, ама чак толкова ли. Все си мислех че тази технология вече не се използва.
Цитирай
#31

Точно тези TFT LCD панели в тези телефони са супер добри и ярки.Разгледайте няколко ревюта.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#32

Е вие какво искате, да се предлага на цена като да си напазаруваш, и да предлага OLED дисплей. Xiaomi да не би така да правят. То ако всичко се слага в бюджетните модели, за какво им е да има средни и висок клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

(2019-02-05, 15:29:40)Vi70 написа:  Сега се загледах, и в гсмарена са преставени с TFT дисплей?! То вярно, че са бюджетни модели, ама чак толкова ли. Все си мислех че тази технология вече не се използва.

Наистина трагедия- TFT дисплеи, технология отпреди 20 години...

Xiaomi използват IPS дисплеи, разликата с трагичните TFT е огромна...

Сега става ясно защо Самсунг не обявяват точни цифри за продадените бройки: https://www.gsmarena.com/xiaomi_throw_sh...-35383.php

Очевидно Xiaomi ще си останат номер 1 производител в Индия, откъдето преди една година изместиха Самсунг. Другите предимства на Ноте 7 пред М20 едва ли е нужно да се изброяват- 48 MP камера, стъклен гръб с преливащи цветове, USB-C порт и кабел, защита от прах и вода, бързо зареждане Quick Charge 4.0, по-бърз процесор Снап 660...


Цитирай
#34

И накрая се оказва,че M20-ката с TFT дисплей вади по-добри цветове и по-висока яркост от Note 7..Оказва се,че освен че е 5К,батерията поддържа и бързо зареждане чрез USB-C.Нека е технология от преди 20 години.. Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#35

Може ли линк към това ревю да видим как един TFT дисплей вади по-добри цветове от IPS?


Цитирай
#36

А в А серията се очаква да се влагат AMOLED дисплеи Smile И по специално в А10, А20 и А30 с цени от $119

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#37

Гледам тяхното представяне на https://www.sammobile.com/2019/01/30/sam...m20-review
Толкова ли може камера във вечерните снимки?
Цитирай
#38

(2019-02-05, 17:55:14)vesoisthebest написа:  И накрая се оказва,че M20-ката с TFT дисплей вади по-добри цветове.... 

И това го разбра от два видео клипа в нета? Ти сериозно ли? 
Какво означава по-хубави цветове?  Ако визираш по шарени,  напудрени, натъттени и нереално надути  ок. 
Явно Xiaomi трябва да те назначат за консултант при избора на компоненти.  Понякога много ми оправяте настроението наистина.  Много ви благодаря,  че всеки ден ме образовате технически.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#39

Погледнах набързо едно видео и се оказа, че гърба на М20 е пластмасов Facepalm1

За сравнение Редми Ноте 5 е с алуминиев гръб, а Редми Ноте 7- с Горила глас със преливащи цветове.

Освен това пускат телефон през 2019 г., който е още с Android 8 Oreo, с очакван ъпдейт до Андроид 9 през август 2019 г.... Междувременно Редми Ноте 7 излиза с Андроид 9 Pie директно от кутията!

Има причини продажбите им да се сриват с десетки милиони на година...


Цитирай
#40

Big Grin Добро си е телефончето . По-голяма батерия от на Ноте 7..., камерата от видеата в Тубата по нищо не отстъпва на китаеца и не стърчи толкова ...,дисплея си е перфектен, жак за слушалки си има,пластмасата на гърба му гарантира, че няма,как да се счупи лесно... Две сим карти и карта памет. В тестове за бързина на стартиране при игрите,  също се представя отлично.  
Напълно достоен конкурент... Колкото и да твърдите обратното.
В категорията за бюджетни телефони (за 1 година ползване )е добра оферта.

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
Цитирай
#41

Все пак и Xiaomi имат заслуги за това Samsung да пуснат такива модели, а това, че са им първите и още са с по-слаби характеристики от телефоните на Xiaomi, може само да чакаме. Сигурно ще направят и по-хубави телефони от тяхните.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#42

Много добре изглеждат телефончетата за парите си. Другото е, че аз лично повече не бих си взел Xiaomi нисък клас / висок не съм имал /, защото на хартия изглеждат доста добре, като нов работеше добре, но реално след 3 тия месец исках да го ударя в земята... на 5тия го ударих!
Цитирай
#43

(2019-02-12, 14:37:30)player14 написа:  Много добре изглеждат телефончетата за парите си. Другото е, че аз лично повече не бих си взел Xiaomi нисък клас / висок не съм имал /, защото на хартия изглеждат доста добре, като нов работеше добре, но реално след 3 тия месец исках да го ударя в земята... на 5тия го ударих!
А защо си мислиш, че няма да е същото и с тези Самсунги?  Много по-зле ще е..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nerdy за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#44

(2019-02-12, 22:29:41)mefistoreyon написа:  Кристалнта топка ли ти каза или хвърля боб ? Или ти говори тигъра? Сподели повече, че ми стана интересно каква информация ти се дава отгоре.


Пролема е, че въпросният юзър сравнява нисък клас Xiaomi (да речем Redmi 4x, Redmi 5 и т.н.) с нисък клас устройство, каквото е въпросното на Самсунг.
Това го правят масово хората, в този форум (есе и т.н.) в темите за нови смарт устройства делящи се на - корейски/японски и китайски.

Т.е. - груба грешка!

Нека да използва J2 Core и да видим дали ще го трае толкова, колкото Xiaomi...

Първо M20 няма да е от най-ниския клас телефони на Самсунг. Поне в момента не е. Това, сега са J3 и J2 Core - става въпрос за Андроид телефони. M20 и въобще тази нова серия на Самсунг излиза на пазара да конкурира Redmi Note 7 и другите в ценовия клас до $200. Което далеч не е нисък клас телефон... Това е да речем Redmi Go или излезлите вече Redmi 4x, Redmi 6A (2/16) и т.н.

Не знам защо се правите на ударени като не виждате това.

Redmi Note 7 не е нисък клас устройство. Note серията при Xiaomi никога не е била такава! Note 5 дори и към днешна дата е изключително стойностно предложение с хардуер, камера и батерия. В това число дизайн и вече доказано качество! За 300лв! Актуален Самсунг или Сони спрямо Note 5 в хардуер струват двойно! С какво j7 или А6 са по-добри от Note 5, че струват двойно? Това вече не е Note или S серията на Самсунг, за да се изтъкват предимствата на екрана, материалите, дизайна и функционалността...

Няма значение какъв клас устройство е. Въпросът е, че при едните за $180 получавате това, което при другите за $300! 

И тук не става въпрос за съотношението цена качество при S серията на Самсунг, спрямо MIX на Xiaomi или Mate на Huawei...

Просно, на цената на M20 може да си закупите (чисто хардуерно) по-мощен телефон. Дали ще е Xiaomi, дали ще е Huawei, Oppo, One, Vivo и т.н. Неоспорим факт е, че при Самсунг, Сони и донякъде LG, един и същ хардуер струва двойно - спрямо производител от китай... 

Точно затова корейците пускат М. Иначе щяха да си бръмчат на старата схема от последните 5-6 години. Защо пускат такова устройство Самсунг? Каква ниша търсят в пазара?... 
Отговорите вече ги има - откакто да си поръчаш "китайски" телефон ти трябват два-три клика с мишката, а напоследък и да отидеш до кварталния офис на мобилния си оператор...

Ще видим в края на годината продадените бройки на телефони (в ценовия клас на M серията, а не в хардуерно отношение!!!) от "китайките" спрямо тези на доказал се на пазара от десетилетия производител като Самсунг.

Като си вземе колегата (Player 14) J2 нека тогава го сравнява с телефона, който е използвал на Xiaomi... 

Ето нагледно как стоят нещата в снимки, за колегите с есетата - обърнете внимание на цената съпоставена с хардуера. Ама обективно: (подробности в spoiler-a отдолу)

[-] 4 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • GH0STFACE, hsgrgs, milenvn, Wild bear
Цитирай
#45

Нямам претенции да разбирам от телефони, но за да съм конкретен ставаше въпрос за Redmi Note 3 Pro и Samsung A5 и двата 2016г модели. Не знам коректно ли е сравнението... Ноута по спомен беше 300-350 лв, а другия беше служебен и не му знам цената. Ноута още с разпечатването не му работеше функцията за завъртане на екрана, а на по-късен етап и други неща... И както казах по-горе, АЗ нямам намерение да повторя този експеримент. Който каквото му харесва да си взима, не ми пречи!
Цитирай
#46

Този месец Samsung анонсира Galaxy M10 и Galaxy M20 като първия си удар срещу китайците. Компанията плaниpa дa пycнe пpepaбoтeнaтa cи cepия Gаlаху А в Индия ĸaтo нoв нaчин дa ce ĸoнĸypиpa нa мecтния пaзap c Хіаоmі, чиитo тeлeфoни cа на челни позиции там. Зaпoчвaйĸи oт мapт, ĸoмпaниятa щe пycĸa пo eдин Gаlаху А в Индия вceĸи мeceц дo ĸpaя нa лятoтo нa шиpoĸ цeнoви диaпaзoн: oт 140 дo 700 дoлapa. Πpoгнoзитe нa бранда, чe caмo Gаlаху А cepиятa щe мy дoнece peĸopднитe нaд 4 милиapдa дoлapa. За повече инфо цък

 
Цитирай
#47

Цитирай
#48

Дано да успеят Samsung, да се види дали Xiaomi ще удържат, а те са много напред в тоя клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#49

Малко след като Galaxy M20 направи пазарния си дебют и в Азия, вече изглежда, че компанията се готви да го пусне и в някои страни в Европа. За това подсказват данни от системния софтуер на модела, който е локализиран за Германия, Испания и Италия. Засега няма индикации за предполагаемата цена на устройството в Европа, нито кога можем да го очакваме. Производството на Galaxy M20 е изнесено в Индия, което може да позволи на компанията да води агресивна ценова политика. В Индия Galaxy M20 се продава на цена 10 990 и 12 990 рупии (135 и 160 евро). За повече инфо: цък

 
Цитирай
#50

Някой взе ли си вече Galaxy M20 от емага, да каже малко отзиви ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)