Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] VoLte активация mi 8
#1

Здравейте, от няколко дена се опитвам да си включа VoLte на телефона. 
Първо го активирах с кода  
После с обаждане до оператор . 
Рестартирах и нищо. Интересно че в темата за ъпдейт до Андроид 9  зачекнахме темата и колегата innumerus  е прикачил снимки на който в менюто на телефона има отметки за активиране  а при мен липсват . Някакви идеа дали от някъде другаде трябва да се активира ?


Прикачени файлове Миниатюри
               

HTC 816  - HUAWEI P9 LITE  -  XIAOMI Mi 8 Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз като гледам имаш volte отметка активиранаSmile Вариант 1, ако си с глобален ром може би иконката се показва в статусбара само при свалена щора заради ноча.Докато при китайския ром иконката е hd и излиза над иконката за обхвата ,защото е по-малка.Не знам за ми8 но при рн6 на жена ми с глобален ром се вижда само при свален панел.Вариант 2 да не е активирано към сим картата.Гледам,че ти е включеноSmileSmile
Цитирай
#3

не му е включено, последните два скрийншота са от моя телефон,сигурен ли си, че където се намираш има LTE Advanced покритие защото не виждам в нотификациите, задал ли си предпочитана мрежа 4G

 
Цитирай
#4

VoLTE и 4g+ нямат общо
Цитирай
#5

искаш да кажеш, че можеш да подкараш услугата на H+ например?

искаш да кажеш, че можеш да подкараш услугата на H+ например ?

https://www.4g.co.uk/what-is-volte/

[quote pid='1526625' dateline='1545464511']

искаш да кажеш, че можеш да подкараш услугата на H+ например ?

https://www.4g.co.uk/what-is-volte/
[/quote]

(2018-12-22, 09:41:51)innumerus написа:  искаш да кажеш, че можеш да подкараш услугата на H+ например? 
[quote pid='1526625' dateline='1545464511']

https://www.4g.co.uk/what-is-volte/

[/quote]

искаш да кажеш,, че можеш да подкараш услугата на Н+ например  


https://www.4g.co.uk/what-is-volte/

искаш да кажеш,, че можеш да подкараш услугата на Н+ например  


https://www.4g.co.uk/what-is-volte/
[/quote]

искаш да кажеш,, че можеш да подкараш услугата на Н+ например  


https://www.4g.co.uk/what-is-volte/

 
Цитирай
#6

Иска да каже,че не е нужно LTE advanced за да работи volte.Достатъчно е само 4G да има.Разбира се и с агрегация(4G+) работи.
Моя телефон LTE advanced не поддържа но volte си има.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

нека се върнем към темата, след като въведеш *#*#86583#*#* трябва да ти изпише volte enabled, след което рестартираш апарата и менюто би трябвало да се появи отметката която сега липсва

 
Цитирай
#8

(2018-12-23, 03:23:25)innumerus написа:  нека се върнем към темата, след като въведеш *#*#86583#*#* трябва да ти изпише volte enabled, след което рестартираш апарата и менюто би трябвало да се появи отметката която сега липсва

При мен чак след изписване на "VoLTE carrier check was disabled" се активира услугата.

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#9

Точно така
Цитирай
#10

(2018-12-23, 08:06:59)smartbomber написа:  При мен чак след изписване на "VoLTE carrier check was disabled" се активира услугата
 
И при мен се появи така отметката .(скриншот 1 )
Но другата отметка я няма? .Може би ще се появи ако имам 2ра СИМ карта .
А имали някъде от където да се активира за да се вижда в таскбара като иконка ?


П.С: Телефонът е закупен от Тленор и се ползва в България - 
Мi 8 Global Version  64gb Android 9 версия MIUI Global 10.1.1.0


Прикачени файлове Миниатюри
           

HTC 816  - HUAWEI P9 LITE  -  XIAOMI Mi 8 Smile
Цитирай
#11

Mi8 не е разршен за VoLTE от Виваком. Дават само на S8+, П20 и П20 ПРО
Цитирай
#12

(2018-12-24, 14:58:26)borko197 написа:  Mi8 не е разршен за VoLTE от Виваком. Дават само на S8+, П20 и П20 ПРО

Аз сложих сим картата от Виваком на жената на моя s8, след което изпратих SMS за активация на VoLTE и сега си работи на Mi8

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
[-] 3 потребители изказват благодарност на PRANDELINHO за това мнение:
  • borko197, milenvn, suffer
Цитирай
#13

Тук колегата е обяснил нагледно какво се прави няма нужда да откриваме топлата вода :
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#14

Здравейте,
Има ли някой абонат на Виваком, който да е подкарал VoLte на Mi8 и как става? Кода е вкаран, в менюто има отметка, активирана е, но до тук. Рестарти, обаждания... Прочел съм темата VoLte тук във форума - НЕ СТАВА, реално не работи. Същото е и с Xiaomi Redmi Note 4.
Знам, че фициялно модела не се поддържа от оператора.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#15

Обаждания...... Сигурен ли си че от оператора са ти активирали услугата за твоя номер. Трябва да получиш потвърждение от оператора.Става само след обаждане за твоя телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

От оператора Виваком информацията е, че моделът не се поддържа. Смс отговора е същия - модела не се поддържа и препратка към поддържаните официално модели на страницата на оператора. Всякакви гимнастики за активиране по описаните начини не водят до нищо реално. От менюто работи, показва активна услуга, а на практика НЕ РАБОТИ.
пп
Който иска да си ползва безпроблемно VoLTE да гледа и да се съобразява с официалната информация за поддържаните модели от оператора.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#17

(2019-02-16, 13:49:22)ubp написа:  пп
Който иска да си ползва безпроблемно VoLTE да гледа и да се съобразява с официалната информация за поддържаните модели от оператора.

Няма такова нещо. Ти да не си служител във Виваком.
Цитирай
#18

(2019-02-16, 15:44:49)anatol06 написа:  Няма такова нещо. Ти да не си служител във Виваком.


Точно писанията тук, че може да работи реално услугата с Mi8 са абсолютно неверни към днешна дата. Да се пишат неверни и заблуждаващи постове не мисля, че е коректно. Няма да споря с никой за верноста на постовете му тук.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#19

Нещо не си разбрал,ако си чел или много малко си чел затова не си разбрал. Или си служител на Оператора,а те реално не винаги са адекватни.
Цитирай
#20

Колега, имаш ли реално активирано VoLTE на сим картата? Работи ли VoLTE с друг телефон? Оттам ти идва най-вероятно проблема, трябва да е активирано както на апарата, така и на сим картата. Моля не разпространявай непроверени слухове. Oт много хора е доказано и работи VoLTE на MI 8.

Дори и тук в тази тема имаме отзив за работещо VoLTE на MI 8: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1527133

Ако не можеш да се справиш със служителите на Виваком по телефона, активирай както колегата със сим карта в друг телефон и смс. Процедурата е подробно описана в глобалната тема за VoLTE, за която твърдиш, че си чел.


Цитирай
#21

Да, сим картата е 4G и е активирана услугата в Huawei Mate P20 Lite и работи перфектно. Активирано е и в менюто на Mi8. Щом се премести сим картата в Mi8 вече не работи. Това е реалността. Тези които са писали, че работи на Mi8 явно са го активирали от менюто и си мислят, че е това и е Ок. Еми не работи, говоря за Виваком.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#22

Доста хора споделиха, че работи услугата безпроблемно във MI 8 и само ти споделяш, че не работи. Не мога да кажа евентуално какъв е проблема при теб, без да погледна апарата. Тествай...

Какво ти изписа на екрана, след като въведе кода?


Цитирай
#23

В подписа ти виждам ★ Xiaomi Redmi Note 4 ★ VIVACOM ★ А1 BG ★ Amazfit Pace ★ - мисля си ,че не е редно да разпространяваш информация за която няма как да си сигурен. Обвиняваш в лъжа потребителите които са успели да се справят. Може проблема да е някъде другаде освен в зад-телефонното устройство. Има много други причини поради които може да не се справиш , като РОМ например ,бъгове които понякога се оправят само след ресет и т.н.
Цитирай
#24

..."Доста хора споделиха, че работи услугата безпроблемно във MI 8 и само ти споделяш, че не работи. Не мога да кажа евентуално какъв е проблема при теб, без да погледна апарата"...

Къде са тези доста хора? Колко от тях са я ползвали реално? Въобще знаят ли за какво става въпрос? На кой оператор са?
Телефона беше купен от Технополис, ъпдейтнах до последна софтуерна версия, след това заводски настройки. Пробвано и изпълнено е всичко описано тук в темата за VoLTE. Сим картата в Huawei Mate P20 Lite работи от раз с VoLTE. Щом се премести в MI 8 не работи, VoLTE менюто е активно и е включена услугата. Отидох в Технополис от където е купен и ми обясниха, че имат най-малко 10 случая като моя за абонати на Виваком. Просто Виваком този модел не го поддържа и това е. При другите оператори може и да работи. Разбрахме се и ми го подмениха с Huawei Mate P20 Lite. Дъщеря ми ще го ползва. На него работи моментално VoLTE. Повече няма да пиша по темата, но това което казах е истината.
Не подвеждам никой.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#25

На мен на Mi8 lite ми тръгна веднага VoLTE, като преди това съм ползвал Huawei P20 и там съм активирал услугата на сим картата ми. Така че на Mi8 трябва да няма никакъв проблем с VoLTE.

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на blitz0 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)