Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] VoLte активация mi 8
#26

Щом си върнал вече апарата няма какво да пишем. Аз останах с впечатлението, че търсиш начин как да си активираш услугата, а ти едва ли не ни се караш тук, че се опитваме да ти помогнем...

По някаква причина не си успял да подкараш услугата на MI 8. Това е- кратко и ясно. Вече ти дадох линк към един колега с активно VoLTE няколко мнения над теб. В глобалната тема има и други колеги, можеш да разгледаш. Не можеш да твърдиш с категоричен тон, че нещо не става, само защото ти не си успял да го подкараш. Няколко колеги вече ти казаха, че звучиш като служител на оператора. Замисли се защо отстрани изглежда така...


Цитирай
Аксесоари
#27

Пишете на кой ром работи Волте на Ми8. Възможно от него да е.
Цитирай
#28

(2019-02-16, 18:27:30)blitz0 написа:  На мен на Mi8 lite ми тръгна веднага VoLTE, като преди това съм ползвал Huawei P20 и там съм активирал услугата на сим картата ми. Така че на Mi8 трябва да няма никакъв проблем с VoLTE.


На кой оператор си? Как разбра, че ти работи VoLTE?

Още в началото на тази тема има и други писали, че не работи на Виваком.

Успех на всички “ползващи“ VoLTE на Mi8, абонати на Виваком.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#29

Ясно е ,че си служител във Виваком, след като никъде не го отрече. Ако не е така - no comment.
Цитирай
#30

В настройките на телефона в 'точки за достъп' освен Internet (default,supl) и MMS (mms) има ли другите две за VoLTE: ims и xcap?



Ако няма, горе вдясно Добавяне:

——————————————————
Име: Vivacom IMS
APN: ims
APN тип: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4


——————————————————
Име: hos
APN: hos
APN тип: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#31

(2019-02-16, 19:34:36)ubp написа:  На кой оператор си?  Как разбра, че ти работи VoLTE?

Още в началото на тази тема има и други писали, че не работи на Виваком.

Успех на всички “ползващи“ VoLTE на Mi8, абонати на Виваком.

При мен работи!


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 3 потребители изказват благодарност на ico5 за това мнение:
  • milenvn, Miro2210, mpower_
Цитирай
#32

Големи благодарности към колегата @ico5 за предоставените скрииншоти от работещо VoLTE на MI 8 в мрежата на Виваком  Storstark

С това смятам "спора" за изчерпан.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ico5
Цитирай
#33

(2019-02-16, 23:08:37)milenvn написа:  Големи благодарности към колегата @ico5 за предоставените скрииншоти от работещо VoLTE на MI 8 в мрежата на Виваком  Storstark
И да добавя, точките за достъп са стандартните.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на ico5 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#34

(2019-02-16, 23:13:54)ico5 написа:  И да добавя, точките за достъп са стандартните.

Тоест не е необходимо да се прави нещо специално на MI 8 за активация на VoLTE освен досега известните ни способи. Отново благодарности за навременното включване и ценните отзиви  Tummenupp


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ico5
Цитирай
#35

(2019-02-16, 23:17:57)milenvn написа:  Тоест не е необходимо да се прави нещо специално на MI 8 за активация на VoLTE освен досега известните ни способи. Отново благодарности за навременното включване и ценните отзиви  Tummenupp
Точно, въведох кода от тази тема 
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364
След това си сложих сим картата в Huawei p 10 и изчаках да получа смс за успешно активиране.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ico5 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#36

Преди час активирах volte на ми8, глобален ром, на теленор. Благодаря на колегите, описали процедурата в другата тема. Служителят на 123 само ми каза, че ми8 не е в официалния списък с поддържани устройства. Попитах го какво от това, а той ми рече, че имало вероятност и да не работи. Но работи. Веднага пробвах разговор с жена ми, и качеството беше съвсем различно. Телефонът на жена ми е хонор 8х, пак на Теленор, но при него още като сложих картата, волте се изписа до 4g то горе. Без набиране на код и обаждане до оператор. Изглежда Хуавей се радват на някакво специално отношение. Така или иначе, поне мога да потвърдя, че ми8, на теленор, с глобален ром няма проблем с волте.
[-] 1 потребител изказва благодарност на andro9060777 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#37

(2019-02-17, 00:00:14)andro9060777 написа:  Преди час активирах  volte на ми8, глобален ром, на теленор. Благодаря на колегите, описали процедурата в другата тема.  Веднага пробвах разговор с жена ми, и качеството беше съвсем различно.

Благодарности и към теб колега, за споделеният личен опит! За това става въпрос- качеството на разговор е съвсем различно!

В крайна сметка VoLTE се активира безпроблемно и при двата оператора на MI 8, това стана кристално ясно от вашите постове. Като при Виваком е малко повече занимавката. Отново поздравления за включването ви в темата  Storstark


Цитирай
#38

(2019-02-16, 22:47:15)Чо написа:  В настройките на телефона в 'точки за достъп' освен Internet (default,supl) и MMS (mms) има ли другите две за VoLTE: ims и xcap?



Ако няма, горе вдясно Добавяне:

——————————————————
Име: Vivacom IMS
APN: ims
APN тип: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4


——————————————————
Име: hos
APN: hos
APN тип: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4

Задължително ли е да се добавят? Vivacom IMS като му дам запазване нищо не се случва?
Цитирай
#39

При мен, ако изтрия ims точката и VoLTE изчезва и преди разговор ползва csfb*.
Като я добавя обратно, след първия разговор се появява (и вече не позлва csfb).
(Аз съм на друга марка.)

* csfb (Circuit Switched FallBack) когато при разговор LTE (4G) пада на 3G/2G.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#40

Мисля , че повече объркваш от колкото помагаш , въпреки добрите си намерения.

Ако имаш впечатления след прилагане на тези настройки върху МИ8 се извинявам.
Цитирай
#41

Волте активирано без проблем. Благодаря ви приятели. ?


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на HaTpanHuK за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#42

На Виваком съм. Обадих се на 123 и излъгах, че съм с P10. Отсреща казаха, че съм с Mi8, както и си е. Обясних, че сега вече съм с P10 който е разкодиран и ми дава грешка когато пусна SMS. След малко музика ми го активира и каза, че не се знае ще работи ли. След рестарт ми изписа VOLTE. Как да разбера работи ли реално или само ли изписва VOLTE?
[-] 2 потребители изказват благодарност на borko197 за това мнение:
  • milenvn, Miro2210
Цитирай
#43

Правилно си действал, точно така се прави! За тест, обади се на 123, ако мрежата горе остане на 4G по време на разговора, значи всичко е ОК.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#44

Остава 4G и VoLte. Значи работи. Мерси колега.
[-] 1 потребител изказва благодарност на borko197 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#45

Извинявам се за глупавия въпрос, но трябва ли човека с който се говори да има работещо VoLTE за да сработи цялата схема?

Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Mi8
Цитирай
#46

(2019-04-28, 10:41:01)nistel написа:  Извинявам се за глупавия въпрос, но трябва ли човека с който се говори да има работещо VoLTE за да сработи цялата схема?

От твоя страна разговора минава задължително през 4г мрежата. Вече според отсрещната страна зависи с кой кодек ще се извърши обаждането. Явно се поддържат всички използвани до сега по мрежите ни кодеци - Amr 12.20 kbps, Amr 12.65 kbps (hd voice) и Amr 23.85 kbps (Volte)

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#47

Добре дошли всички с мрежа
Цитирай
#48

(2019-08-16, 10:41:18)zalupa_tupaya написа:  Добре дошли всички с мрежа
 Ама каква мрежа - рибарска, оградна, рабица? Lol

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#49

(2019-08-16, 12:03:23)batala написа:   Ама каква мрежа - рибарска, оградна, рабица? Lol
Железопътен Cool

Моля, кажете ми пълните настройки на APN за VoLTE (Vivacom)?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)