Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани бъгове.
#1

След 1 седмица с Покото забелязах следните бъгове :
    1. Със стандартни трибутонни слушалки на Xiaomi не може да се приеме обаждане след натискане на средния бутон. Иначе бутоните си работят нормално.
   2. Иконите за пряко набиране на номера имат несъразмерна бяла рамка и снимките на хората едва се виждат.
  3. При работа на FM радиото целият панел с избор на типа слушалки и еквилайзера привидно работят но звука не се променя. При прослушване на МП3 всичко си работи нормално.
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересно но някак в нищото...
С кой ром си колега и коя версия?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Пропуснал съм. Извинете.
Покото е със стоков ром MIUI Global 10.1.3.0.
Цитирай
#4

(2018-12-24, 08:44:12)glaskeram написа:  Пропуснал съм. Извинете.
Покото е със стоков ром MIUI Global 10.1.3.0.

Товва вече е друго нещо ... Но не мога да го коментирам понеже този ром не съм го слагал ... Колкото до конкретните бъгове 1 и 3 са ОК при мен, а 2 не го ползвам ...но съм с 8.12.20eu  ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • glaskeram
Цитирай
#5

Мой колега има телефона от 2-3 седмици. От време на време се появява много досаден бъг. Най вече когато някой му звъни телефона "замръзва" тъча става неактивен и нито може да отговори, нито да откаже разговора. Ако заключи и веднага отключи телефона проблема изчезва. По рядко се появява същия проблем при браузване, но се оправя по същия начин или изчаква десетина секунди.
Видях, че е с глобален ром, но не запомних номера.
Аз си мисля, че е от някое приложение, защото прехвърли всичко от един Хуавей. За сега не дава да му върна фабрични настройки и да видим как работи.

1916 
Цитирай
#6

това при входящо и при мен се получава понякога. С china dev. Може просто някой процес да му се пречка
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milss
Цитирай
#7

В XDA има един, който се оплаква от подобно замръзване при почти всички приложения. Тествал е различни ромове и кернели, но подобрение почти няма. Все пак аз си насадих доста бъгове с връщане на backup от стабилен на бета стоков глобален ром и при връщане на заводски настройки и ръчно инсталиране на всички приложения бъговете изчезнаха, освен един. На всеки един-два дена се губят разрешенията на външната SD карта и трябва от настройки да я демонтирам и монтирам отново за да мога да записвам на нея.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milss
Цитирай
#8

(2018-12-23, 18:10:24)glaskeram написа:   3. При работа на FM радиото целият панел с избор на типа слушалки и еквилайзера привидно работят но звука не се променя. При прослушване на МП3 всичко си работи нормално.

При FM радиото качеството си е server side, т.е ти нищо не можеш да направиш по въпроса. Не зависи от теб. При музиката в телефона вече нещата стоят по друг начин. Нормално е качеството да е по-добро. Също така вече еквалайзерите си работят. Поправете ме ако греша.
Цитирай
#9

Благодаря ви и на двамата @suffer и @vargala81. Сега тъкмо успях да убедя колегата да върнем фабрични настройки и след това ръчна инсталация на всички приложения. След 5-6 ще пиша дали има резултат.

@mefistoreyon, казваш че давам благодарности на колегите над твоя пост, защото били "модове". Не, не е затова, а защото помагат хората. А ти защо "цъкаш" благодарности под всяка снимка с манджа?

1916 
Цитирай
#10

Не знам бъг ли е, но месинджъра не може да работи нормално на мобилни данни. Като превключи на wi-fi получавам по няколко съобщения изпратени преди това. Има всички разрешения, икономията на батерията е изключена(а винаги е в приспани приложения), има и автостартиране, заключено е приложението. Не иска и да изпраща съобщения винаги, хората ги получават след различен интервал от изпращането им, понякога и веднага.
Писна ми от тоя мяу.
Цитирай
#11

(2018-12-23, 18:10:24)glaskeram написа:  След 1 седмица с Покото забелязах следните бъгове :
    1. Със стандартни трибутонни слушалки на Xiaomi не може да се приеме обаждане след натискане на средния бутон. Иначе бутоните си работят нормално.
   2. Иконите за пряко набиране на номера имат несъразмерна бяла рамка и снимките на хората едва се виждат.
  3. При работа на FM радиото целият панел с избор на типа слушалки и еквилайзера привидно работят но звука не се променя. При прослушване на МП3 всичко си работи нормално.
С последният ъпдейт до 10.2.2 и на лаунчара от преди няколко дена проблем 1 и 2 са отстранени.
Бъг 3 казват  че  не е бъг а така трябва и да си е. Незнам ?
Цитирай
#12

Здравейте,при мен забялазах че, телефона не иска да се отключи с пръстовия отпечатък. Това се случва вече 2 пъти. След рестартиране се оправя.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#13

(2019-02-28, 15:05:47)milfox написа:  Здравейте,при мен забялазах че, телефона не иска да се отключи с пръстовия отпечатък. Това се случва вече 2 пъти. След рестартиране се оправя.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Вероятно с парола се отключва. Ако е така, това е секюрити функция на андроида. На всеки 72 часа иска да си въведеш паролата и докато не го направиш не можеш да го отключиш с пръстовия. Когато го рестартираш си я въвеждаш и затова всичко е наред до следващите 72 часа. Изключително дразнещо е и не може да се изключи. Аз поне не знам да има начин да се направи със стоков РОМ.
Цитирай
#14

Не знаех че, иска на72 часа да въвеждаш паролата за андроид.Аз се притесних да че е проблем с телефона.Благодаря ти за инфото колега!

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#15

Здравейте колеги и честит празник.

С последния дев на xiaomi.eu съм 9.3.1 и не работи карусела на моето поко.Включен е,но нищо не става.Рома е сложен на "чисто",но не иска.Има ли нещо което проускам за да не работи?

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#16

(2019-02-28, 15:05:47)milfox написа:  Здравейте,при мен забялазах че, телефона не иска да се отключи с пръстовия отпечатък. Това се случва вече 2 пъти. След рестартиране се оправя.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

И ако някой се опита да ти отключи неуспешно телефона също стигаш до парола. Аз така разбирам кога жената не е в настроение Smile)) и се опитва да си намери причина да се караме.

Pocophone f1
[-] 1 потребител изказва благодарност на pavlin0 за това мнение:
  • milfox
Цитирай
#17

(2019-03-03, 12:16:37)ivanko_rs написа:  Здравейте колеги и честит празник.

С последния дев на xiaomi.eu съм 9.3.1 и не работи карусела на моето поко.Включен е,но нищо не става.Рома е сложен на "чисто",но не иска.Има ли нещо което проускам за да не работи?

Доколкото знам, работи само на стоковата тема. Ако си слагал друга тема, върни тази по подразбиране.
Цитирай
#18

(2019-03-03, 12:16:37)ivanko_rs написа:  Здравейте колеги и честит празник.

С последния дев на xiaomi.eu съм 9.3.1 и не работи карусела на моето поко.Включен е,но нищо не става.Рома е сложен на "чисто",но не иска.Има ли нещо което проускам за да не работи?
На кой регион си?

 
Цитирай
#19

(2019-03-05, 17:55:49)NoMaD написа:  На кой регион си?

Аз съм с на xiaomi.eu ром. Там няма избор на регион,би трябвало да е Европа.Знам ,че трябва да е Индия само,но все пак някой може да знае нещо повече,а и защо само на Поко излиза този проблем.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#20

Здравейте,забелязвам вече няколко пъти че,като се прибера в къщи телефона не се прехвърля автоматично от мобилен на will-fi при условие че са активирани и двете. При отваряне на налични wi-fi мрежи изписва че не може да се свържи.При ръчно активиране си се свързва без проблем. При вас има ли го това като проблем?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#21

изтрий мрежата от телефона и я закачи наново.
А и вътре в самата мрежа си има опция за автоматично или ръчно свързване
Цитирай
#22

Изтрих мрежата,после наново се сврзах с нея.Зададено в настройките на автоматично свързаване с will-fi.След като изляза от в къщи телефона си минава на мобилни ,но връщайки се в нас не минава сам на will-fi

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#23

Ако имаш активирани данни и wifi, символа за данни си остава но си се закачаш на домашна мрежа, ако си активирал автоматично да се закача при намиране на мрежата . Това става когато изтриеш домашната мрежа от телефона и когато се закачаш на ново с паролата те пита дали искаш автоматично да се закача занапред. Трябва да сложиш отметка. Ако си направил всичко това имаш бъг-ченце и е желателно да си затриеш кеша през рекъвъри ,ако и това не помогне ресет.
Цитирай
#24

Може да смята мрежата за недостатъчно силна или да работят данни и wifi едновременно. Препоръчвам да се видят тези настройки:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94161
Цитирай
#25

Благодаря ти suffer за инфото ,ще пробвам тези настройки при първа възможност. Ето три снимки от тази вечер.Включен wi fi с отличен сигнал не го открива за де се прхвърли от мобилни на безжичен нет..[Изображение: 803cec2341f9c2fbd211c433d3220dfc.jpg][Изображение: 83718f692ea47466b076f4da60f33804.jpg][Изображение: 7a1ba4213213a5ba233f6bb086dbe00c.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)