Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хора кажете подробно как се инсталира CyanogenMod !!
#1

Хора кажете подробно как се инсталира CyanogenMod !! ако може обяснете с някое клипче Android

Sony Xperia M2/Nokia Lumia 920/iPhone 4/Samsung Galaxy S2 Plus
Цитирай
Аксесоари
#2

И 15 теми да отвориш ефекта ще е нулев.
Прочете ли темата за Cyanogen?
https://www.androidbg.com/forum/topic135...4-rc1.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Ето ти подробно и на английски:

http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wil...date_Guide

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Ако си с 2.2 - root-ни си телефона с първaтa тема.
След това през recovery си правиш backup на сегашният ти оригинален ROM.
Влизащ в Recovery - опциите са:
-reboot system now
-apply update from sdcard
-wipe data
-wipe cache
-install zip from SD card
-backup and restore
-mounts and storage
-advanced
-++++++Go Back++++++

Избираш backup (с Vol down и Vol UP ходиш между менютата) и после пак backup (отнема няколко минути)
Пускаш си телефона и си правиш backup на програмите. Например с MyBackup Root (има я в Маркета). Backup на sms-ите с Mybackup+ и си синхронизираш контактите с gmail.

Качваш си ROM-a на SD картата. Пускаш телефона в Recovery.
Избираш wipe data и wipe cache.
Избираш install zip from SD card и имаш 4 нови менюта:
-apply /sdcard/update.zip
-choose zip
-toggle signature
-toggle script
-+++++Go Back+++++

Избираш choose zip и ти показва в новото меню вскичко на картата. Избираш ROM и потвърждаваш с OK.
ROM-a ще се инсталира, телефона ще се рестартира и телефона ще зарежда повече време - до 10 мин.

Последната stable версия е 7.0.3
Download

Както инсталираш ROM-a, така инсталирай и Google Apps (иначе няма да ти работят)
Google Apps Download

Ако после не ти работи gps-a, ще трябва да сложиш ново radio цък

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Писането на Кирилица е задължително!

Sony Xperia M2/Nokia Lumia 920/iPhone 4/Samsung Galaxy S2 Plus
Цитирай
#6

Правя темата важна, защото постоянно възникват въпроси за CyanogenMod. Ако имате въпроси, кажете кое да обясна пак.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

излиза топика cyanogen 7 mod и се врътка една стрелка около 10 мин това ли е?

Samsung Galaxy Core Duos GT-I8262
Цитирай
#8

Писането на Кирилица е задължително. Форума има вграден кирилизатор.
Цитирай
#9

ок сега го видях оправих се временно като току що му дадох рестор мерси все пак Smile
Цитирай
#10

Мен ме интересува дали има българско меню,какво има в ''Google Apps'' и какво трябва да ти е ''radio'' за да не се налага да го сменяш?Благодаря предварително Smile
Цитирай
#11

cucko написа:Мен ме интересува дали има българско меню

Няма

cinizam написа:Само една поправка - CyanogenMod има българско меню! Изцяло кирилизиран РОМ!

cucko написа:какво има в ''Google Apps''

CarHomeGoogle.apk
FOTAKill.apk
GenieWidget.apk
GoogleBackupTransport.apk
GoogleCalendarSyncAdapter.apk
GoogleContactsSyncAdapter.apk
GoogleFeedback.apk
GooglePartnerSetup.apk
GoogleQuickSetup.apk
GoogleServicesFramework.apk
LatinImeTutorial.apk
MarketUpdater.apk
MediaUploader.apk
NetworkLocation.apk
OneTimeInitializer.apk
SetupWizard.apk
Talk.apk
Vending.apk


cucko написа:какво трябва да ти е ''radio'' за да не се налага да го сменяш?

Остави включен GPS когато ще започваш да го флашваш...Ако имаш пак проблеми с радиото...

UnlockHTC написа:Решението е следното:
1. Копираш в картата памет старото рекавъри recovery-clockwork-2.5.0.7-buzz.zip и най-новото радио Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10.zip
2. Стартираш нормално в настоящото ти рекавъри, "инсталираш" старото рекавъри (2.5.0.7 - няма да се инсталира и замени текущото, само ще се стартира).
3. През старото рекавъри инсталираш radio-то и след като рестартира телефон, GPS-a ще е ОК.

Поздрави!

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#12

Само една поправка - CyanogenMod има българско меню! Изцяло кирилизиран РОМ!
Цитирай
#13

Моя грешка..извинявам се Smile

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#14

Когато пусна фм. радиото автоматично ми се включва и блуттута.Има ли лек за това.
Цитирай
#15

Абе момче как да си пусна така телефона както е обеснено на клиповете като го изключа и натисна трите бутона (Бутон изключване средния бутон и за усилване на звука едновременно) не ми излиза това което излиза на клиповете. Излиза ми нещо на черен фон с бял текст се едно съм в БИОС на компютъра и до там, и за да го махна трябва да извадя и да вкарам батерията на телефона отново. Нов съм в тази сфера и не знам абсолютно нищо. Понеже съм с телефон Samsung Galaxy Mini S5570 с Андроид 2.2 искам да мина на този по новия вариант където му викат CyanogenMod.
Цитирай
#16

KokoJamba Galaxy Mini НЯМА нищо общо с Wildfire...недей да правиш нищо защото ще го брикнеш или нещо по-лошо за теб. Потърси раздел във форума и виж оттам как се прави специално за твоя телефон!

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#17

HellBot написа:KokoJamba Galaxy Mini НЯМА нищо общо с Wildfire...недей да правиш нищо защото ще го брикнеш или нещо по-лошо за теб. Потърси раздел във форума и виж оттам как се прави специално за твоя телефон!


Добре но какво по точно да търся за ъпгрейдване на софтуера? от 2.2 на по горе?
Цитирай
#18

kokojamba написа:
HellBot написа:KokoJamba Galaxy Mini НЯМА нищо общо с Wildfire...недей да правиш нищо защото ще го брикнеш или нещо по-лошо за теб. Потърси раздел във форума и виж оттам как се прави специално за твоя телефон!


Добре но какво по точно да търся за ъпгрейдване на софтуера? от 2.2 на по горе?


Мисля, че първо ще трябва да ъпдейтнеш до 2.3.4 или 2.3.3, а после погледни това, за да го руутнеш както трябва. :thumbup:

Едит: След като го направиш, погледни и това за да рабереш как се флашва CyanogenMod.

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#19

Някой ще обясни ли на мен и на колегата в по-горния ред какво да правим понеже като си пуснем фм радиото ни се включва блутуута? Аз пробвам да спра блутуута ама ми спира и радиото. Какво да правя?

Huawei Mate 10 pro Gray DS
Цитирай
#20

Здравейте на всички. От няколко месеца насам имам HTC Wildfire и не останах мн доволен от това как се представя самия телефон. Реших да го роотна и да видя дали ще се увеличи бързината му. Имах доста проблеми с роота тъй като телефона е с Hboot 1.02 и с 2.2.1 опитвах какви ли не методи (gold card, unrevoked) не се получиха накрая ънлокнах боотлоадара от HTC, набарах един HTC tool и успях да го роотна. Проверих като свалих приложения от гоогъл маркета и видях че имам роот. Проблема който имам в момента е че се опитвам да си сложа Cyanogenmod но за да го сложа трябва да влезна в Recovery менюто на Clockworkmod а не мога. Когато опитам да влезна с Ром менежера или с увеличаването на звука и бутона за стартиране, не става. Излиза ми червения триъгълник и не мога да мина покрай него. Четох за някакви файлове които трябва да изтрия от папката систем но аз такъв файл нямам и не знам какво да правя. Опитах с инсталиране на упдате.зип от Recovery менюто и пак не става. Моля за малко опътване. Телефона е HTC Wildfire A3333 2.2.1 Kernel version 2.6.32.21 Hboot 1.02.

[note=iuly_vn]Прочети и спазвай правилата! Темата е преместена.Модератор.[/note]
Цитирай
#21

Направи си първо S-OFF и тогава инсталирай Recovery.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Качих този ROM 2013.01.01_cm-9_UNOFFICIAL-BUZZ, но нещо не мога да намеря пакет да си оправя радиото.
Който знае да помага.
Предварително да кажа, ме с този пакет в темата не става.

Оправено.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)