Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Software update
#1

Здравейте, в момента съм с версия V10.0.5.0 OCHCNFH global stable и искам да си го ъпдейт на. Като влезна през телефона ми дава че имам ъпдейт 1,5ГБ, та въпроса ми е може ли от тук да се ъпдейт е или начина е друг( през twrp примерно)? Ако е през twrpако може някой да ми обясни как да го направя? 8наче буутлоудера ми е отключен. Благодаря предварително!

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятно си с xiaomi.eu. Само ако не става през ъпдейтъра тогава се прилага през twrp
Дай си му download и ако не се сваля ще обясним другия метод
Цитирай
#3

Изписва ми : You are up to date or there is a server issue, check xiaomi.eu for new version.
Това ми излиза като му дам да се ъпдейт вас?

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#4

и на мен така ми излизаше.
В такъв случай правиш следното
1. Сваляш рома ръчно:
https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603880381
2. След като е свален през ъпдейтъра - трите точки и Reboot to recovery
3. В TWRP - Install - намираш рома и плъзгаш за флашване.
Като приключи рестартираш
Това е



"Installation via TWRP:
- Download zip to internal storage
- Updater - Menu (...) - Reboot to Recovery
- Install - Select zip
- Reboot
- Done"
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • altawast, Emperorbg
Цитирай
#5

Кои 3 точки имаш предвид? Аз вече има инсталиран twrp. Ако го сваля и кача на телефона и после пускам направо twrp (volume down+power) и там инсталиран 7 т.н.?

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#6

Да става и така.
Иначе Трите точки са горе в дясно в ъпдейтъра.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Emperorbg
Цитирай
#7

Чрез трите точки на ъпдейтъра може и да му посочиш сваления файл на ъпдейта. Телефона сам ще се рестартира и инсталира ъпдейта. Всеки един от тези начини е правилен и в крайна сметка правят едно и също. Между другото и аз съм с този ром с който си ти и преди да ъпдейтна си направих бакъп. Инсталирах ъпдейта, но не ми хареса нещо- никаква разлика на пръв поглед, освен че са сложили процентите на батерията вътре в самата батерия /да ги гледаш с лупа/!!! Все пак аз не съм на 20 години и съм малко недоскив . И от бакъпа си върнах стария ром.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 3 потребители изказват благодарност на vi4444o за това мнение:
  • altawast, Emperorbg, suffer
Цитирай
#8

Трите точки сега са в "джаза"((Няма такава опция за инсталиране


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай
#9

Зависи с кой ром си.
Аз съм с china dev и си имам 7 опции в това меню:

download latest package
choose update package
update settings
reboot to recovery mode
what's new
enroll in beta testing program
more
Цитирай
#10

Намерих отговор при руснаците)):
"На страничке обновления несколько раз тапнуть на десятке (меня вчера этому научили). Потом в ... (три точки) появиться пункт Выбрать файл прошивки. В нем выбираете файл прошивки. "

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на montrouz за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)