Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

А7 2018, някой ползва ли го с две карти?
#1

Здравейте, 
Ползвам служебен и личен телефон. Мога ли да сложа двете карти и да синхронизирам телефона с два различни гугълски профила. Единия ми е с личните контакти, другия ми е със служебните. Видях, че мога да подкарам 2а viber-a. До сега не ползвах телефон с две карти защото ползвам sd карта, но сега с трите слота за карти ме подтиква та пробвам. 
Ако говоря по едната карта, другата пак ли казва, че тела е изключен?
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че няма да можете два гугълски акаунта да ползвате едновременно, това знаете няма общо с двете сим карти, тях ще може да ползвате - активни са постоянно и при повикване и разговор на едната, другата няма да показва, че е изключена...
Гугълските акаунти ще може да редувате - превключвате, предлагам ви да ги обедините и да останете с един...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#3

Проблемът е, че имам няколко стотин в профила с клиентите и доста в личния. Това затруднява търсенето. При филтър по няколко букви понякога дава 20 и повече резултата.
Цитирай
#4

Няма такова нещо, като превключване между гугъл акаунтите. От настройките си ги добавяш и двата и ти се синхронизират едновременно. В контактите вече ще може да си избереш от кой акаунт да ти показва номерата или направо да ти показва всички.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#5

android_97, а има ли шанс при търсене в указателя на едната карта да ги показва едните, на другата другите. 
Също така при Viber в един получава от двете карти или се появяват два viber-a?
Цитирай
#6

Здравейте, един въпрос и от мен за същия модел - ползвам сим карта към корпоративна група, в която обаче са спрени всякакви услуги, които се плащат със смс. Това ми създава много усложнения, най-вече като трябва да платя за синя/зелена зона. Мисля да си купя предплатена карта на същия или друг оператор и да я сложа като втора карта в телефона. Мисълта ми е може ли тази втора карта да се включва и изключва (enable/disable статус или нещо подобно), защото ще ми трябва 2-3 пъти в месеца да пусна смс само. Не ми се иска през цялото време да е включена, за да не търси мрежа и т.н. което да ми точи батерията. Мерси предварително.
Цитирай
#7

Естествено, че можеш.
Аз ползвам моя с корпоративна към А1 окълцана от всичко докато втората ми е към Теленор (за нет) и през нея си купувам даже от гугъл плей.

от това меню задаваш желаната симка за съобщения като тапнеш

[Изображение: DpLc334.jpg]

а за да я държиш изключена се спира оттук

[Изображение: kWyL5Kh.jpg]

но имай предвид че като се изключи коя да е от картите опциите за обаждания/смс/нет автоматично се превключват към единствената налична. Даже сега виждам, че последно като съм направил така дефаултната ми е останала първата, хах.
Тоест когато пуснеш втората карта пак ще трябва да тапнеш на опцията за дефаулт смс за да я насочиш към която се пада.

Реално не е необходимо да се конкретизира оттам защото по време на самото писане на смс при две активни карти имаш избор от коя да пуснеш смс-а.

[Изображение: wLyGCpI.jpg]

/ползвам скин и затова иконите изглеждат по-различно/
Цитирай
#8

Супер, значи всичко изглежда да става така както си го представях. Благодаря за изчерпателния отговор!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)