Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за батерията на Mi A1
#1

Доволен съм от телефона като цяло, ползвам го от 3 месеца. Имам въпрос обаче за батерията.
Давам ви пример: изваждам телефона сутринта от зарядното на 100% и на края на деня рядко правя повече от 2 часа screen on time и съм приблизително на 55-60%. И когато сложа телефона да се зареди от 60% на следващия ден батерията държи по-малко. Изводът ми е, че за да държи повече трябва да го зареждам от 30-40% или бъркам някъде? Просто не го ползвам повече от 2 часа на ден и не мога да изхабя заряд. А явно след 24 часа зарядът в батерията не издържа толкова, поне така аз си го обяснявам. С ъпдейта ще има ли промяна?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-12-29, 12:46:20)throwaway643 написа:  Доволен съм от телефона като цяло, ползвам го от 3 месеца. Имам въпрос обаче за батерията.
Давам ви пример: изваждам телефона сутринта от зарядното на 100% и на края на деня рядко правя повече от 2 часа screen on time и съм приблизително на 55-60%. И когато сложа телефона да се зареди от 60% на следващия ден батерията държи по-малко. Изводът ми е, че за да държи повече трябва да го зареждам от 30-40% или бъркам някъде? Просто не го ползвам повече от 2 часа на ден и не мога да изхабя заряд. А явно след 24 часа зарядът в батерията не издържа толкова, поне така аз си го обяснявам. С ъпдейта ще има ли промяна?
А ти пробва ли дали ако заредиш от 30-40% държи повече?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2018-12-29, 14:10:17)tiesto_pld написа:  А ти пробва ли дали ако заредиш от 30-40% държи повече?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Да, ако за един ден по използвам повече телефона и падне до 30-40%, и го заредя държи доста добре при следващото използване, но трябва да е в рамките на следващия ден. Прави си 5-6 часа screen on time, не играя игри обаче.
Цитирай
#4

Незнам, реално един заряд на батерията може да си отива по различен начин в зависимост от много фактори като се почне главно мрежата на оператора,дали си на мобилен постоянно...

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

(2018-12-29, 14:50:02)tiesto_pld написа:  Незнам, реално един заряд на батерията може да си отива по различен начин в зависимост от много фактори като се почне главно мрежата на оператора,дали си на мобилен постоянно...

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Да, когато съм на Wi-Fi държи повече. Но просто не използвам толкова телефона, че да падне на 30% и да го заредя вечерта. Ако опитам с обикновено зарядно, а не с това оригиналното, което е 2A?
Цитирай
#6

Препоръчително е винаги да зареждаш телефона със зарядното от комплекта. А това, че един ден ти пада батерията малко по-бързо от друг ден се дължи на фоновите процеси, които работят, когато телефона не се ползва. Един ден може да са повече, друг ден по-малко, по преценка на Google  Big Grin Със едно приложение за следене на тези процеси може да видиш кога кое е работило. Но няма никаква връзка със зареждането от 30,40 или 50 процента.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • throwaway643
Цитирай
#7

(2018-12-29, 15:18:03)ivan_vylka написа:  Препоръчително е винаги да зареждаш телефона със зарядното от комплекта. А това, че един ден ти пада батерията малко по-бързо от друг ден се дължи на фоновите процеси, които работят, когато телефона не се ползва. Един ден може да са повече, друг ден по-малко, по преценка на Google  Big Grin Със едно приложение за следене на тези процеси може да видиш кога кое е работило. Но няма никаква връзка със зареждането от 30,40 или 50 процента.

Благодаря за мнението. И аз смятам така, че зависи от Гугъл доста, а и не ми е толкова важен въпроса с батерията, изкарва си ме два дни. Просто имам наблюдения, че категорично при зареждане от 30% и изхабяване в рамките на 24 часа телефонът ще направи поне 6 часа екран. А когато го заредя от 60-70% нагоре батерията не е толкова добра, също и когато карам 3 дена с едно зареждане, ако на втория ден примерно започна да го ползвам повече процентите падат по-бързо. Зарядът "остарява" предполагам.
Цитирай
#8

@throwaway643, може просто да имаш дрейн. Тествай батерията за всеки случай с BetterBatteryStats или Wakelock Detector. Иначе си зареждам устройството с най-обикновено неоригинално зарядно на 2А без никакви излишни опции за бързо зареждане, батерията си държи както и преди две години. Освен това се препоръчва да си има заряд между 40-80% - за по-дълъг живот на акумулатора.

 
Цитирай
#9

(2018-12-29, 18:13:36)NoMaD написа:  @throwaway643, може просто да имаш дрейн. Тествай батерията за всеки случай с BetterBatteryStats или Wakelock Detector. Иначе си зареждам устройството с най-обикновено неоригинално зарядно на 2А без никакви излишни опции за бързо зареждане, батерията си държи както и преди две години. Освен това се препоръчва да си има заряд между 40-80% - за по-дълъг живот на акумулатора.

Не ми се тества с тези програми, платени са. Единствено съм инсталирал AccuBattery и там на health са останали 2800 от 3050мАх.
Защо да има дрейн като при зареждане от 30-40% до 100% си изкарва 6 часа екран.
Цитирай
#10

(2018-12-29, 20:33:25)throwaway643 написа:  Не ми се тества с тези програми, платени са. Единствено съм инсталирал AccuBattery и там на health са останали 2800 от 3050мАх.
Защо да има дрейн като при зареждане от 30-40% до 100% си изкарва 6 часа екран.
Това не го гледай ,че са ти останали 2800 от 3050

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2018-12-29, 20:33:25)throwaway643 написа:  Не ми се тества с тези програми, платени са...
Wakelock Detector от Google Play - безплатно.
BetterBatteryStats също безплатно оттук - цък

 
Цитирай
#12

И двете приложения могат да работят без руут, но трябва да им се дадат права през adb.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Съвет от мен ако може.Ползвай си машинката и въобще не се вживявай за проценти батерия и други подобни глупости.Ако ти изкарва цял ден значи всичко е шест и нямаш никакъв повод за притеснение.При мен всеки телефон който съм имал всяка вечер като легна го хаквам в зарядното до сутринта без значение на колко процента е(ако ще и на 80 да е).Така знам,че на следващият ден разполагам с ток да изкарам деня без да мисля за кабеляци зарядни и тн.Пък дали е полезно или вредно за батерията не ми дреме особенно(телефона е нещо което трябва да ми е в помощ, а не аз да се съобразявам с него).Досега по този начин всичките ми телефони са си изкарвали двете години живот без проблеми с батериите(аз лично на толкова ги сменям).Пък вече ако искаш да го ползваш повече от тея две години ще смениш батерията като даде фира и готово(все пак е консуматив),но според мен не си заслужава съобразяването кога и колко да я зареждам само за да и изстискам някой друг месец живот в повече.
Цитирай
#14

Съгласен съм напълно с вас. Не беше целта да изтискам някой друг месец живот повече, а по-скоро през деня да си държи повече. Мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)