Анкета: Правите ли Reset на телефона си след актуализация? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, правя след всяка актуализация.
3.77%
2
3.77%
Да, правя, но само след голяма актуализация.
32.08%
17
32.08%
Не, не правя след нито една актуализация.
64.15%
34
64.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правите ли Reset на телефона си след актуализация?
#1

[Изображение: 1-2-BUaz-Fb-Wz-AV8-Tv-VPZ1-LCQ.jpg]

Правите ли Reset на телефона си след актуализация и нужно ли е?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз никога не правя backup, всичко ми е синхронизирано с гугъл и така.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Не, не правя след нито една актуализация,за мен това е глупост.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#4

И аз никога не съм правил и досега не съм имал проблеми с нищо......

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#5

Не


Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Добре де, само за мен ли това "бекъп" никак не е на място? Бекъп ще рече "архивирате ли си телефона след актуализация", а мисля че въпроса трябва да е "правите ли резет след актуализация". Това са два напълно различни термина и в случая "бекъп" не е правилната дума.
И за да съм все пак по темата, по принцип не правя РЕЗЕТ, но ето, че днес ми се наложи, защото се бяха поомазали нещата след ъпдейт до андроид 9 и нямаше начин в случая да ми се размине.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

(2018-12-29, 18:28:14)ivan_vylka написа:  Добре де, само за мен ли това "бекъп" никак не е на място? Бекъп ще рече "архивирате ли си телефона след актуализация", а мисля че въпроса трябва да е "правите ли резет след актуализация". Това са два напълно различни термина и в случая "бекъп" не е правилната дума.
И за да съм все пак по темата, по принцип не правя РЕЗЕТ, но ето, че днес ми се наложи, защото се бяха поомазали нещата след ъпдейт до андроид 9 и нямаше начин в случая да ми се размине.
Щом си правил ъпдейт до 9 и са се разменяли нещата предполагам си на Самсунг?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Да, S9 Plus

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

Въобще досега не съм се занимавал с подобни работи, а и нямам намерение.
Цитирай
#10

Reset правих след 7-ца на Samsung A5 2016. На Huawei-я никога не е се е налагало да правя заради ъпдейт, правил съм.. за кеф и тонус Big Grin Без причина. Backup не правя на нищо заради самия ъпдейт, иначе контакти/бележки и т.н. са на Huawei Cloud-а, снимките и видео на pCloud, с неограничен U план съм на Vivacom и си гледам от там клиповете без да ги свалям. С 4G мрежата качвам за няма и половин час над 4GB видео в pCloud-а... и те така.
Цитирай
#11

Наистина въпроса е странно зададен. За какво ми е Backup след актуализация? Аз правя Backup на телефона ПРЕДИ връщане до заводски настройки.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Автора или не прави разлика между backup и reset или си е задал въпроса така че никой да не го разбере.

Аз reset правя само ако е нужно.
Честно казано само на Samsung ми се е налагало ама там е мазало софтуера като цяло и за това така.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

Значи всички тук сме яли гредата след ъпдейти на Samsung...
Цитирай
#14

И аз се зачудих на въпроса, ама нали съм си чукча и си замълчах...... И все пак и преди актуализация пак не си правя бекъп!

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#15

Да де, обърках се, по-скоро е reset. Ще го променя
Аз направих темата, че гледам всеки казва, че след актуализация прави reseti, а някой казва, че не е нужно, а аз никога не съм правил, но пък тези, които са били със Samsung, сега казват, че са правили, та се чудя дали да правя и аз, и затова създадох темата, да видя дали наистина правите.
Някой модератор ако е възможно да смени името да анкетата да го промени с reset - Reset. И ако може и заглавието на темата да промени.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Правя само след голяма актуализация и то ако се налага. Скоро не бях правил, но последния път се наложи, тъй като смених региона от AME (Обединените арабски емирства) на Сингапур, пак на AME и пак на Сингапур и започна да изкача постоянно съобщение, че настройки са спрели неочаквано.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

Винаги, слушайки форумните спецове.
Е реалноста е друга обаче - няма никаква нужда от ресет.
Цитирай
#18

(2018-12-30, 10:27:21)xamstera86 написа:  Винаги, слушайки форумните спецове.
Е реалноста е друга обаче - няма никаква нужда от ресет.

По принцип, ако не ти прави проблеми след ъпдейта до по-нова версия - не е задължително да правиш reset, но ако почне да ти хаби батерията безпричинно или някакви проблеми с някои програми тогава вече неизбежно.
Често се случва да си работи добре след няколко ъпдейта до една и съща версия на Android, след което да получиш ъпдейт до по-ново издание на Android и да започне да ти прави проблеми след това.
За да се "застраховаш" от евентуални проблеми с новото издание - най-добре е да се направи reset, за да започнеш "на чисто" така да се каже, а и не всеки ден получаваш ъпдейт до по-нови издания на Android, а 1 път годишно я получиш, я не.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

(2018-12-30, 09:37:08)hazART написа:  които са били със Samsung, сега казват, че са правили, та се чудя дали да правя и аз, и затова създадох темата, да видя дали наистина правите.
Прави се само при нужда, иначе е излишно. Примерно на Xiaomi след един голям ъпдейт батерията ми започна да пада до нула за часове а иначе телефона държи 3-4 дни. Правих ресет и се оправи, скоро пак имаше голям ъпдейт но нищо му нямаше и не съм правил, това е.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#20

Ползвам Samsung S8 Plus от 5 май 2017 година и досега никога не ми се е налагало.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

Правя само след ъпдейт на системата, не и при пачове. Сега например си направих пълни фабрични след пая, макар и да знам, че не е задължително.
Цитирай
#22

Аз докато бях със Samsung ми забиваше след актуализацията, може би, защото не му бях връщал нищо, докато на iPhone след актуализацията нямах такива проблеми, а сега тоя незнам, висок клас е, не би трябвало да има такива проблеми, но ще видим.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Преди Pixel-а съм ползвал само HTC-та, от Sensation до 10, там обикновенно ъпдейтите бяха блян, а когато ги имаше бяха до нова версия, та резет правех след почти всеки (в най-добрия случай един път годишно).
От както съм с Pixel-а резет съм правил само един път след ъпдейт от 8 на 9 и то не толко защото имаше проблем, а по-скоро като превантивна мярка.
Според мен, въпреки, че все повече изпипват нещата, резета след major update ако не задължителен, то е силно препоръчителен.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#24

Мда и на единицата и двойката правих резетове ,по-скоро навик.Да ми е чисто всичко.Всъщност се сетих,че докато си ползвах единичката и съответно след като на жената я ъпдейтнах от iPhone X на Pixel 3 XL, си прибрах двойката у мен.И имаше странен проблем,като пуснех тия виртуалните фигурки,можех само да снимам ,не ми даваше да правя видеоклип.Направих му резет и всичко е ок вече.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

За тези, които не са гласували.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)