Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълто петно на дисплея
#26

На мен днес ми се появи жълто петно с дъгообразна форма в горната част на бутона за звука. Дисплея беше с усилена яркост за определвн период от време, понеже бях на пряка слънчева светлина... Много бързо се появи "чумата"....
Та така, да си знаете.
Цитирай
Аксесоари
#27

Имаш ли гаранция?
Цитирай
#28

Апарата е закупуван от Алиекспрес (шипван е от Франция)...едва ли ще се занимавам с връщания, но мога да драсна един имейл на продавача.
Цитирай
#29

Какъв е типа на дисплея
Цитирай
#30

IPS
Принципно не ми пречи, стига петното да не се увеличава. Навремето така си ползвах над година G2-ката, така че...
Лошото е,че тепърва идват слънчеви дни, което ще предразполага към жълти петна, с оглед увеличаване на яркостта на дисплея
Цитирай
#31

Не това ,редми ноте 5 има 3 версий на дисплея shenchao и другите ги забравих.като влезеш за тел. 3 пъти на версия на ядрото и 1 версия на софтуера там ти излиза питам само от любопитсво нито една от версийте не е защитена при всяка го има
Цитирай
#32

(2019-03-05, 20:40:03)didkobanditko написа:  IPS
Принципно не ми пречи, стига петното да не се увеличава. Навремето така си ползвах над година G2-ката, така че...
Лошото е,че тепърва идват слънчеви дни, което ще предразполага към жълти петна, с оглед увеличаване на яркостта на дисплея
Ааа расте, расте. Моето си се разпространява полека. Нямам време да отида да го оставя.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

(2019-03-05, 16:14:24)kockata123 написа:  Имаш ли гаранция?
Съвсем съм изключил, че на майка телефона е купуван от Алиекспрес, а моя си е от България. Така че ако се увеличи петното..заминава за сервиз. Smile)
Цитирай
#34

(2019-03-07, 06:57:37)didkobanditko написа:  Съвсем съм изключил, че на майка телефона е купуван от Алиекспрес, а моя си е от България. Така че ако се увеличи петното..заминава за сервиз. Smile)

Защо, ако се увеличи, пращай го сега
Цитирай
#35

Моя във Вувакльоп не го ремонтираха, а не могат и да го заменят защото нямат такива вече. Предлагат ми да си избирам друг. И есега сме в спор, защото аз друг не искам, а те не можели да ми върнат парите, които съм дал до момента и да прекратят лизинга. Хич ме няма с андроид телефоните и нямам идея какво друго да взема за да го продам веднага неразопаковано дори.Чакам само да видя КЗП дали няма да може да ги принуди да прекратим лизинга и ако не стане ще трябва да взимам друг, който да продам.
Цитирай
#36

note 6 или 7 да ти дадат.
6цата е същия хардуер, така че разлика (освен ноч-а) няма да видиш.
7цата (ако го имат изобщо ще е доста по-скъп)
Цитирай
#37

Неща и да гледам разлика. Нямам намерение да го разопаковам дори, а направо да го продам. Андроид не е за мен опитах, но немога да свикна след толкова години с ябълка. Щях да го ползвам още малко ако не беше пожълтял. Както и да е. Опитват някакъв Хуавей да ми дадат бил 500 лв да съм доплатял. Откачени хора искат да ми продават нещо, което не искам.
Цитирай
#38

за тия пари повече от iphone 6s май няма. а при операторите съвсем няма.
Цитирай
#39

Аз телефон вече си взех, а и имах един 6s+. Xr ми предложиха, но цената няма да я коментирам, че беше по висока от на свободна продажба с безлихвен лизинг. А аз имам само 5 карти при тях от 4 години и до сега не съм искал или взимал нищо. Затова упорствам да прекратят лизинга, който продължавам да плащам и да върнат вноските, а те ще стигнат за една месечна сметка да приспаднат евентуално. Просто се циганят, но аз пък не бързам.
Цитирай
#40

Mоже малко да се отдалечаваме от темата, но КЗП също е вариант за постигане на разумно решение.
Цитирай
#41

Чакам да видя какво ще отговорят подал съм жалба. Изпратих номера на жалбата и на Вивакльоп в същия ден, в който казаха, че нямат телефон и искат да взема друг.
Цитирай
#42

Моят е за втори път в сервиза. На същото място, същото петно като първото. Вече седмица го мотаят.
Цитирай
#43

При мен в долния ляв ъгъл (над софт бутона) има светло петно. Избледняло все едно, на максимална яркост си личи, особено на черен фон.
Като прочетох какви оплаквания има от Royal mobiles, aka Skyfon, aka simbg (телефонът е купен е от емаг) се отказах да го дам на гаранция.
Цитирай
#44

Моят пожълтя преди повече от 6месеца в горния десен ъгъл, но петното е малко и изобщо даже и не мисля да се балтая с емаг и сервизи пердаша така и след известно време в коша. Телефон за 300-400 няма какво да му търся макс две години да изкара - супер Big Grin
Цитирай
#45

Първо да се извиня за спама, но не знам къде да попитам. Имам ли основание да препратя халбата към КРС със приложена и кореспондецията със служителката във Виваком, която упорито ме убеждава, че трябва да взема телефон, който не съм избрал сам, но щял да ми хареса.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#46

ами КРС ако е комисия за регулиране на съобщенията не виждам как може да вземе отношение по потребителски въпрос.
Ако беше нещо с услугата то тогава би имало смисъл да се насочва към този орган>
КЗП ще знае накъде да я насочи, ако има друг орган, който се занимава с тия неща
Цитирай
#47

Направо звъниш в КЗП и си обясняваш случая. Те преценяват дали е за тях и могат ли да помогнат. Аз един път съм звънил като не бях сигурен като теб и жената ми обясни че е за тях случая. Попита ме дали ще отида до тях за да подам писмена жалба или само по телефона. Аз си избрах само по телефона да се оплача и си оставих кординатите. След около 2 седмици ми се обадиха и шефа на магазина беше при тях и ми дадоха да говоря с него. Беше като агънце учтив ...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Жалба може и онлайн, но има 1-2 месеца докато се стигне до решението
Цитирай
#49

Благодаря аз пуснах онлайн преди две седмици още. Ще си чакам нямам бърза работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#50

(2019-04-25, 05:35:36)turieca написа:  Благодаря аз пуснах онлайн преди две седмици още. Ще си чакам нямам бърза работа.

При подаване на жалба онлайн искаха ли ти същата да бъде подписана с електронен подпис !?
Питам защото на мен днес от търговеца, от който закупих телефона си, ми "сервираха" новината, че от сервиза на Xiaomi са ми отказали гаранцята, понеже телефона е бил мокрен. Ще ми пратят и протокол от сервиза и снимки от телефона, като доказателство, че бил мокрен. 
Направо кипнах.
Не съм за някви 300-350 лв., обаче, тва мизерно сайтче, от където си взех телефона, смятам да го попилея с една изпипана жалба до КЗП.  Angry
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)