Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълто петно на дисплея
#51

Не са искали подпис


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
Аксесоари
#52

Не се изисква електронен подпис за пускане на онлайн жалба в КЗП.

Или поне не се изискваше като пусках последно
Цитирай
#53

(2019-05-14, 17:54:04)didkobanditko написа:  ... днес от търговеца, от който закупих телефона си, ми "сервираха" новината, че от сервиза на Xiaomi са ми отказали гаранцята, понеже телефона е бил мокрен...
Направо кипнах.

Не е лошо да пишеш тук кой е сайта, от който е купен телефона и кой в случая се води "сервиза на Xiaomi"? Просто полезна информация Smile
Цитирай
#54

Сервизът вероятно е Булграм - друг, който да се нарича така в България не мисля, че има
Цитирай
#55

Телефонът е закупен от онлайн търговец (ако позволите ще му напиша името, за да си имат едно наум хората).
Първо, изпратих телефона на Булграм, оттам ми отказаха гаранционен ремонт с мотив, че телефона не е внесен от официалния дистрибутор за България - Солитрон. Следователно телефона е внесен по неофициален начин.
Веднага след това изпратих телефона на търговеца и когато поисках информация за ремонта, на какъв етап е, той ми каза, че телефона е изпратен в Италия, на сервиз на Xiaomi, от където ще се реши дали ще ми признаят гаранцията. И както по-горе написах, вчера ми се обадиха, за да ми кажат, че съм си моктил телефона и това е причинило жълтото петно.. Естествено изложих доводи, че това е абсурдно и това е фабричен дефект, често срещан при марката, и все пак от сервиза така са им казали, за което щели да ми пратят снимки и притоколи от проверката.
Не съм за 300 лв., ама ще размириша нещата и ще берат ядове!!
Цитирай
#56

мога само да ти пожелая успех, а тези петна всеки знае че стават от прегряване
Цитирай
#57

Според сервизния протокол (МЛР Сървиз), гаранционното обслужване е отказано поради наличие на корозия (течност) по основната платка. Активен влагоиндикатор.
Обясниха ми, че някъв индикатор свети в червено, а трябвало да свети в бяло. Пратиха ми и снимки. Ти да видиш ..
Ще се разтършувам из нета да видя за кво иде реч..
Цитирай
#58

Има бели лепенки по платката на 2 места. Кръгли. Малки.
Които стават розови и червени след допир с влага
Цитирай
#59

Типичен трик... То може да не си мокрил тези лепенки, но в "сервиза" без да искат могат да ги намокрят. Каквото става в сервиза си остава там...
Виж това клипче, след 3:30 мин: https://youtu.be/mAMyiyTYUxQ

С други думи, тези проклети онлайн сайтове и техните "качествени и оторизирани" сервизи не стават за нищо и за всичко ти си виновен.
Цитирай
#60

Ето снимка, но нещо не мога да се ориентирам. Има едно кръгло червено.. ако това е индикатора..
https://1drv.ms/u/s!AoQ7_FTCOSH1g6EVYCwEChldwRiJyA
Цитирай
#61

[Изображение: Xiaomi-Redmi-Note-5-Teardown-4.jpg]
Да. Като мисля, че около сензора за пръстови отпечатъци има нещо като гумено пръстенче (не е баш пръстен, но просто обгражда сензора). Има други, които се оплакват от такива онлайн сайтове с техните сервизи. За да си промени цвета, телефонът или трябва да го изпуснеш във вода или да влезнеш в парна баня с него. Предполагам си пазил телефона и не си го изтървал никъде, но...
Мисля, че е удачно да споделиш от кой онлайн сайт. Все пак този проблем не е причинен от теб, а си е дефект.
[-] 2 потребители изказват благодарност на chocH за това мнение:
  • didkobanditko, emil11
Цитирай
#62

Телефона нито е изтърван, нито е мокрен. Не ползвам гръбчета, стъкло/фолио на дисплея и нямам една драскотина по телефона, просто съм такъв и си ги пазя нещата. Дърто магаре съм и внимавам Smile
Сайта е allgsm.eu. Много добре си спомням кога се случи появата на петното... един слънчев ден през април, бях с увеличена яркост на дисплея и на открито...поръчках го малко, прибрах го в джоба на сакото и после видях, леко жълтеене, което започна да расте. Тва е.
Цитирай
#63

Здравейте, вчера си изпуснах телефона и се пукна стъклото. Сега ще се наложи да си взема нов дисплей. Някой има ли опит с купуването на дисплей? Искам да е така наречения оригинален - картината да е идентична с тази на текущия. Не ми е проблем да го поръчам и от AliExpress, но някак си предпочитам да стои като краен вариант.
Цитирай
#64

Няма как картината да е идентична дори и при това, което ти наричаш оригинален дисплей. Винаги може да има отклонения.
Аз чакам дисплей с рамка от Алиекспрес. Като го сменя ще дам отзиви.
Цитирай
#65

(2019-05-28, 08:37:44)rodi1i написа:  Здравейте, вчера си изпуснах телефона и се пукна стъклото. Сега ще се наложи да си взема нов дисплей. Някой има ли опит с купуването на дисплей? Искам да е така наречения оригинален - картината да е идентична с тази на текущия. Не ми е проблем да го поръчам и от AliExpress, но някак си предпочитам да стои като краен вариант.

https://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=168

От тук съм взимал преди време дисплей за redmi note 3, препоръчвам. Мой съвет е да си вземеш заедно с рамката, можеш да си го смениш сам.
Цитирай
#66

BGN 24.56 34%OFF | For Xiaomi Redmi note 5 lcd screen redmi note 5 Pro Screen Tested Display Touch Replacement for Redmi Note 5/Note 5 Pro 5.99'
https://s.click.aliexpress.com/e/bd2Qmk52

Аз съм с този дисплей. Разлика от оригиналния не намирам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай
#67

Благодаря ви! Днес се раззвънях по сервизите - има места, искат 190лв. за дисплей и смяна, което е скандално! И да, ще си го сменя сам. А откъм консумация на ток как е? Също така осветеността и точността на цветовете? Честно казано не ми се занимава с root и някви хакове, за да пипам евентуално цветовете.
Цитирай
#68

Както казах и по горе ... Разлика като цяло с оригиналния дисплей не виждам. Тъча си работи перфектно. Линка който съм дал е дисплей с рамка. Сменя се лесно ако си сръчен и си изгледал 1-2 клипа от тубата как става.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

Благодаря. Идните дни ще поръчам частите и ще пиша, щом ги сменя. Поздрави Smile
Цитирай
#70

Аз не успях да си го сменя, повечето от светлите болтове ме озориха адски много, нямат развъртане с тия отвертки в комплекта и се отказах. Ще си го позлвам така телефона.
Ако някой желае дисплей (черен) с рамка да драска на лично.
Цитирай
#71

(2019-06-03, 21:03:45)didkobanditko написа:  Аз не успях да си го сменя, повечето от светлите болтове ме озориха адски много, нямат развъртане с тия отвертки в комплекта и се отказах. Ще си го позлвам така телефона.
Ако някой желае дисплей (черен) с рамка да драска на лично.

Ако ползваш телеграм, там има група - MIUI България, хората разбират доста. Попитай там, някой ще ти го смени.
Цитирай
#72

Понеже моя телефон трябва да го сменят, а нямат такъв, а не ми се занимава със съд трябва да взема друг. И имам нужда от съвет какво да взема, че идея нямам. Трябва да е около цената на редми ноут 5. Виваком не искат да прекратят лизинга въпреки, че пропуснаха 30 дневния срок по закон, но телефоните са на юридическо лице и КЗП отказа съдействие със становище устно, че съм прав, но трябва да мина през съд. Та момци моля за съвет какво да взема и да дам на майка ми да ползва или продам, че се оказа от този ми опит, че андроид не е за мен поне не в бюджетния клас. Благодаря предварително.
Цитирай
#73

@didkobanditko, благодаря, но вчера поръчах частите за моя. Отделно, че взех бяла рамка. Моя вече го разглобих, та ако не са изядени въпросните болтове, бих ти съдействал с удоволствие. Имам отвертки от предни комплекти, с които го разглобих.
Цитирай
#74

Преди малко си смених дисплея. Това което пупих от алиекспрес е с много, ама много лошо качество. Яркостта на дисплея е значително по-слаба от оригиналния.
Върнах си стария.
Поне потренирах разглобяване/сглобяване, ако не друго Smile
Цитирай
#75

Преди една седмица си смених дисплея с този:
https://www.aliexpress.com/item/32965487...4c4dLnK5mx
Мога да потвърдя че е абсолютно оригинален Tianma дисплей, тъча има олеофобно покритие Smile
Купих с рамка черен, плюс заден капак също оригинален от тук
https://www.aliexpress.com/item/32905820...4c4dLnK5mx

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
[-] 1 потребител изказва благодарност на naskoagag за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)