Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълто петно на дисплея
#76

Здравейте, пиша във връзка с дисплея. Купих си оттук https://www.aliexpress.com/item/32841571...4c4dwpfRNu . Дойде и го закачих за платката, колкото да видя дали работи. Картината е доста прилична, но панелът не пасва с антените...слагам ги, но са извити, като арки. Писах на продавача, но той не отреагира. В момента съм пуснал оплакване от него. Мисля си да мина с шкурка по панела, за да може да си легнат частите по местата. В този ред на мисли се сетих, тъй като съм го отварял няколко пъти вече, трябва ли да сложа нова термопаста? В момента телефонът има тази, с която дойде фабрично. Благодаря Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Я дай някоя снимка да видим за кво иде реч. Да не говориш за антената, която свързва двете платки и минава през едни каналчета в единия край на панела!?
Цитирай
#78

Здравейте, изпращам препратка към снимките с новия дисплей, преди да е минат с шкурка Big Grin https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
Цитирай
#79

Нямам възможност да си променя последия отговор, затова пиша нов. Дисплеят определено показва по-изветлени цветове. Осветява се по-малко и на слънце се вижда по-трудно. Отделно, частта с шкурката няма да я коментирам. Бесен съм и повече не бих си купил нищо от AliExpress! Отделно политиката за доказване на проблемите с частите беше безумна в тоя случай. Купих си и платка с входовете - 3.5mm жак не работи. Включа слушалките и телефонът се изключва...Вярно, че е по-евтино, ама тва означава ли, че трябва да е направено през пръсти?! В същата препратка качих новите снимки на телефона. Като product red на Apple е Big Grin https://drive.google.com/open?id=1gIxODr...Vmb_cHweFq
Цитирай
#80

Колега, така и не разбрах какво искаше да шкуриш. Може ли да маркираш на някоя от снимките въпросното място, че ми е интересно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • ivoslavitrifonov1975
Цитирай
#81

На снимките се вижда единствено, че антената се изкривява, заема формата на арка. Шкурих панела на дисплея отвътре. В крайна сметка всички платки и антени легнаха нормално и капакът на телефона се затвори успешно.
Цитирай
#82

В съседния форум не ме отразиха та...
Понеже го ползвам без протектори а не искам да ми се търкаля 2 седмици в сервиза...

Имам P20 lite от 1.5г, след няколко месеца излезе горе в ляво осезаемо петно по лявата страна.
Все се канех да го дам на сервиз, но... сега мисля да го продавам и реших да го дам (по-скоро заради батерията, не че много зле, но 1ден изкарва), но петното или аз свикнах или е намаляло почти до минимум не го забелязвам - как мога да го тествам за да го засека и съответно дам за ремонт?

Предния ми Nova така, в края на гаранцията, го смениха изцяло (пак заради петно) и вече 1.5г няма ядове.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#83

яркоста на макс, и пускаш нещо със бял фон и товарещо примерно Youtube на макс резолюция за 5/10 мин и се появява поне при мен така беше на ЛГ-то.и като го занесат в сервиза той изтива и ти ги връщат пак с петно..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#84

При мен си лечеше и когато го рестартирам, докато буутва логото. Въпреки че екрана е черен, на мястото на петното направо сивееше, все едно влиза светлина отстрани на рамката където е петното.
В крайна сметка и при мен петното доста избледня.
Цитирай
#85

(2020-01-29, 21:49:09)hakama написа:  как мога да го тествам за да го засека и съответно дам за ремонт?

Свали някаква screen test програмка и го тествай както пожелаеш.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

Не исках да отворя нова тема относно дисплея.
Искам да попитам имате ли проблем с този ghosting/LCD burn-in, не мога да разбера, наистина ли толкова некачествени панели ползват Xiaomi - поредното ми разочарование, след развален жак за слушалки, странно изсветляло петно + този burn-in.
Като капак получаваме бъгави актуализации (Mi A3) или въобще никакви.
Усещам как губя вяра в марката.
Цитирай
#87

Аз смених дисплея и пак се появи петно. Няма да се занимавам вече ...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#88

Не са минали и 2 години, а този проблем с burn-in се появи още преди доста време. Пък светлото "петно" се появи още преди това.
Толкова ниско качество на панели... Сдават багажа след 1 година ползване.
Цитирай
#89

Моят ноте 5 го ползвам повече от 2 години и нямам никакви проблеми.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#90

Аз ползвам вече трети телефон на Xiaomi, плюс един на жена ми. И четирите са взети от Алиекспрес и нямат никакви дефекти-Аз вярвам на марката

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#91

Аз също от 2015-та година насам притежавам вече четвърти телефон ,без да имам проблеми ,но това не означава че нямат такива. 2 от телефоните ми падаха съответно от 4 метра на камъни без протектори - още съм с него.Неугледен учукан гръб и ъгли ,но с калъф изобщо не си личи, работи като нов и нямам проблеми с екрана(късмет). Втория падна от 6-тия етаж на плочките. Събрах го и няма да повярвате, но работи,няма обаче нищо здраво . Неугледен отпред и отзад, дисплея и тъча обаче си работят нищо че са на паяжина. Пазя си го и аз не знам защо. Това са ми проблемите с марката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#92

[Изображение: RYcduv4.jpg]
Явно с този панел късмет нямам. Вчера ползвах към 15 минути Месинджър и след това забелязах, че всичко се е отпечатало от клавиатурата до индикаторът на батерията.
Цитирай
#93

На зарядното ли беше през това време?
Цитирай
#94

Не. Даже беше на около 40% яркост с няколко приложения в бекграунда.
Иначе ако е на зарядно и ползвам телефона... Тогава по-бързо се отпечатва всичко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на chocH за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#95

Вчера реших за избера различен Colour Scheme - принципно винаги съм бил на Standart, но реших да пробвам Vivid. След 1-2 часа ползване - не на зарядно с автоматична яркост (~40-50%) се виждаше един ореол, синкав който дразни окото доста. Усещам как вече времето до появата на burn-in се скъсява все повече и повече. Наистина много ниско качество на панела.
Цитирай
#96

При мен също се появи жълто петно и го занесох в оторизирания сервиз на "сръчко" .Може ли да ми кажете колко време горе долу след като сте ги ремонтирали отново ви се е появило жълто петно и колко време отнема на сервиза да смени този дисплей?

Славия София 1913
Цитирай
#97

След около година ползване и на сестра ми й се появи жълто петно, явно е слаба страна на модела. Все не й се занимава да го носи за ремонт, а гаранционен още.
Цитирай
#98

Аз смених дисплея за втори път поради жълти петна. Да видим тоя докога ще изкара. А някой да има проблеми с вибрацията? И два вибромотора смених ама продължава да дрънчи като вибрира.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#99

Обикновено прегряване е в основата на тези пожълтявания, вероятно лоша архитектура.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)