Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Девелопер ром
#1

Виждам в сайта на Шиоми 3 вида ром:Руски,стандарт и девелопер.
Аз съм с 10.0.6.0 и се интересувам как да мина безопасно на девелопер? И струва ли си?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

Безопасно... Сваляш девелопъра и го прилагаш през ъпдейтър-а.
Основната разлика -получаваш ъпдейти всяка седмица, като те включват най-новата функционалност и бъгфиксове.
(Неща, които се появяват в стабилния след 1-3 месеца)
Цитирай
#3

(2019-01-01, 14:56:11)suffer написа:  Безопасно... Сваляш девелопъра и го прилагаш през ъпдейтър-а.
Основната разлика -получаваш ъпдейти всяка седмица, като те включват най-новата функционалност и бъгфиксове.
(Неща, които се появяват в стабилния след 1-3 месеца)
А връщането как става?

https://en.miui.com/getrom.php?r=342&m=yes&app=false

От тук е правилния ром за нот 5 Ай нали?
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

(2019-01-01, 14:56:11)suffer написа:  Безопасно... Сваляш девелопъра и го прилагаш през ъпдейтър-а.
Основната разлика -получаваш ъпдейти всяка седмица, като те включват най-новата функционалност и бъгфиксове.
(Неща, които се появяват в стабилния след 1-3 месеца)
Освен нови функционалности, понякога получаваш и нови бъгове. Но в повечето случаи не са съществени.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#5

(2019-01-01, 14:57:33)sunmaster написа:  А връщането как става?

https://en.miui.com/getrom.php?r=342&m=yes&app=false

От тук е правилния ром за нот 5 Ай нали?
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk


http://bigota.d.miui.com/8.12.27/miui_HM...64_8.1.zip

Връщането по принцип би трябвало да мине по същия начин. В китайския ром имаше опция да се запишеш за Stable И чакаш да ти дойде следващия стабилен ъпдейт ОТА. Не знам дали са го вкарали в глобал дев това като опция
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#6

(2019-01-01, 14:56:11)suffer написа:  Безопасно... Сваляш девелопъра и го прилагаш през ъпдейтър-а.
Основната разлика -получаваш ъпдейти всяка седмица, като те включват най-новата функционалност и бъгфиксове.
(Неща, които се появяват в стабилния след 1-3 месеца)
А като кача девелопер ром ще изтрие ли всичко ,като настройки и програми или всичко ще си остане на мястото?
А,ако направя бекъп на девелопер ром ще работи ли? До сега все съм ползвал Мейзу и там съм Бог на преинсталации и решаване на проблеми,а това ми е първият Шиоми и ме е страх да не объркам. Благодаря предварително.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#7

Ще ти върне фабричните настройки като ще има предупреждение за това. Мисля, че няма начин да се мине от стабилен на девелопър без загуба на данни, освен ако не ти е отключен буутлоудъра
Цитирай
#8

(2019-01-01, 22:53:24)suffer написа:  Ще ти върне фабричните настройки като ще има предупреждение за това. Мисля, че няма начин да се мине от стабилен на девелопър без загуба на данни, освен ако не ти е отключен буутлоудъра
Всичко е фабрично и не пипнато.
Искам да изпробвам нещо и то е дали няма да се подобри бързината в 3/32гб версия какъвто е моя. Гледах руски блогъри които твърдят ,че се усеща разлика и то голяма, като сменят към девелопер ром в полза на девелоперския.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#9

Вероятно ще е видима разликата и при теб. Все пак за всеки случай можеш да си направиш един локален бекъп или ако имаш Ми акаунт да си направиш бекъп в облака
Цитирай
#10

(2019-01-01, 23:08:32)suffer написа:  Вероятно ще е видима разликата и при теб. Все пак за всеки случай можеш да си направиш един локален бекъп или ако имаш Ми акаунт да си направиш бекъп в облака
Относно Ми акаунт,разбрах ,че трябвало да не го слагам,ако искам да съм собственик на телефона ,а не Шиоми да могат да блокират нещо. Тоест според руснаците ,за новите било по-добре да не слагат ми акаунт. Аз имам, но не съм влязъл в него. Това което казват, така ли е, защото на Мейзу съм с акаунт и нямам проблеми?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#11

Объркан съм от информацията. Това е твоят Ми акаунт. Докато си знаеш паролата и метода на влизане (id/mail/gsm) никой нищо не може да ти блокира. Просто след ресет, ако не си отписал акаунта не можеш да правиш нищо докато не се впишеш с паролата, което го има и на айфон и на доста други телефони, обвързани с гугъл акаунт
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#12

(2019-01-01, 23:30:55)suffer написа:  Объркан съм от информацията. Това е твоят Ми акаунт. Докато си знаеш паролата и метода на влизане (id/mail/gsm) никой нищо не може да ти блокира. Просто след ресет, ако не си отписал акаунта не можеш да правиш нищо докато не се впишеш с паролата, което го има и на айфон и на доста други телефони, обвързани с гугъл акаунт
Ами понякога и многото гледане на ревюта,ползване и друго не може да даде нормален отговор, защо да не направиш нещо. Благодаря,че има теб и хора като теб на които мога да се доверя. Навремето ти ми помагаше за един Lg one или нещо подобно,първия андроид телефон на Lg, а и за мен. Ти ме научи на рутване, рекавъри, къстъм ром и всичко. Никога няма да го забравя.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Благодаря, сложих без проблем девелопер рома и видях доста нови функции и то полезни,които не знам защо ги няма в официалния.
1 Светване на дисплея при взимане на телефона,а с отключване с лице е незаменимо добра функция.
2 sos известяване - избират се 5 човека, които да получат смс с гпс координатите ви и история на обажданията ви с натискане 5 пъти бързо на пауър бутона. Полезно, ако сте в беда.
3 На заключен екран и свайп на ляво,вместо ми дистанционно, слайдшоу с готини тапети за заключен екран.
4 При входящо повикване има 3 възможности, зелена, червена слушалка и смс.
5 Забелязах, че липсва Volte, като плъзгач.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)