Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на актуализация на Redmi 4 Prime
#1

Имам Xiaomi Redmi 4 Prime. В момента използвам MIUI 8.2.1.0, Проблемът е с актуализацията. Изписва ми, че има обновление VMIUI v.9.5.5.0, изтегля се актуализацията и след това иска да рестартира телефона и ми изписва съобщение, че е неуспешна актуализацията.  Пробвах ръчно да го изтегля и да го инсталирам селд това, но пак не става. Казва ми, че няма права. Въпросът ми е дали трябва да го root-на телефона или има някакъв друг вариант? Като цяло си работи телефона добре, но по някога ми изписва този update и се рестартира сам телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей , и аз съм срещал този проблем , брат ми е с Редми 4 прайм , аз също , при мен такъв проблем не е имало , но на брат ми на телефона се случваше същото , което ти си описал , Реших проблема по следния начин , сложих TWRP рекавъри , и през него му налях направо МИУИ10 Стабилната , за сега всичко работи нормално , без каквито и да било проблеми , ако искаш пробвай по начина , по - който аз си реших проблема !

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
#3

Като цяло не искам много да се занимавам да слагам нови ROM-ове от някъде другаде, просто искам щом има актуализация да мога да си я инсталирам нормално.
Цитирай
#4

Здравей, аз до скоро бях с redmi 4 prime и имах същия проблем. Получи се ("счупи се") след първия OTA update, който му направих. От тогава насам никога не ми даде да го обновя по нормалния начин.
Има доста потребители с този проблем.
Има начин без root-ване и отключване на bootloader-а да стане. Аз така update-вах успешно всеки път.
Ще намеря описание на процеса и ще сложа линка в този пост, след като го открия.

п.п. Ето, следвай указанията от поста на headhunter3000 : http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...1&mobile=2


Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

(2019-01-02, 11:10:15)siebel написа:  Здравей, аз до скоро бях с redmi 4 prime и имах същия проблем. Получи се ("счупи се") след първия OTA update, който му направих. От тогава насам никога не ми даде да го обновя по нормалния начин.
Има доста потребители с този проблем.
Има начин без root-ване и отключване на bootloader-а да стане. Аз така update-вах успешно всеки път.
Ще намеря описание на процеса и ще сложа линка в този пост, след като го открия.

п.п. Ето, следвай указанията от поста на headhunter3000 : http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...1&mobile=2


Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Нещо при мен не може да се върже телефона към Mi PC Suite, някакви идеи имате ли как може да се оправи? До колкото четох май Mi PC Sioite не поддържа Android 6.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

Трябва да ползваш китайския, но по-добре Mi flash pro
Цитирай
#7

Инсталирах китайската версия, но имам друг проблем. В нея изобщо няма такава опция като R Flash, както е показано в инструкциите. Има меню 'FLASH ROM", което предполагам е за същото нещо, но пък там има описание да вляза в recover mode и да избера Mi Assistant, но в моето recovery което си имам по подразбиране няма такава опция. Recovery-то ми изглежда така:

[Изображение: maxresdefault.jpg]


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

След това избираш пак recovery и тогава трябва да видиш mi assistant
Цитирай
#9

Като избера recovery се рестартира телефона и си зарежда Android нормално както си е.
Цитирай
#10

Е такъв случай го флашни в режим download.
Но за целта ще трябва да видиш това, ако не искаш да губиш данни:

http://en.miui.com/thread-730214-1-1.html
Цитирай
#11

Колега chebaev, чети инструкциите, които ти пратих много внимателно, изпълнявай ги дословно и ще стане работата.
За тази цел ти трябва "английския" вариант на Mi PC Suite, не китайския (поне при мен беше така).
През програмата няма да разбереш, че телефона ти е свързан. Ще се разбере само от екрана на телефона, че се случват нещата (описано е и това).

П.п. Трябват ти и правилно инсталирани драйвъри. Да не би там да ти е проблема?

П.п 2 Иначе, за да стигнеш до MiAssistant трябва да задържиш vol+, vol- и power едновременно. Излиза меню за избор с три опции, последната е въпросното MiAssistant (точно както е показано на втората картинка от последният ти пост, но при мен е на английски). Движението в това меню се извършва с vol+ и vol-, а потвърждаването с power бутона.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)