Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Автоматично включване на GPS при падане на батерията на 5%
#1

Здравейте, колеги. За много години - бъдете много здрави и щастливи и да си използвате телефоните много години без проблеми.

Нека минем на проблемът. Преди вече година закупих телефон Самсунг Глакси С8. Всичко е страхотно с него и нямам почти никакви забележки, но последните месеци забелязвам едно малко странно държание. Много рядко оставям телефона да остане с малко батерия (под 15-20%), но наполседък ми се случи да падне до 1-2% по различни причини. И това, което забелязах е наистина странно. В момента, в който батерията стане на точно 5%, автоматично се включва ГПС-ът ми и дори ме пита дали искам да активирам още по-прецизно позициониране. Оставих го умишлено още няколко пъти да падне до 5% и винаги това беше резултатът. Някой има ли идея защо става така и дали може да се изключи, защото точно тогава винаги ти се налага да направиш нещо спешно и ако случайно забравиш, че автоматично ти се е пуснал ГПС-ът... батерията заминава за секунди...

Благодаря ви предварително!

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
Аксесоари
#2

За много години
Аз съм го забелязал отдавна, не е само при теб. Не съм на 100% сигурен, но мисля че беше за някаква сигурност. И определено не може да се изключи, въпреки че наистина точно тогава е необходимо да се пести енергия

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#3

Това е един вид защита, която да определи последното местоположение на телефона, преди да му свърши батерията.
Цитирай
#4

Точно така, това позволява телефона да бъде открит чрез https://findmymobile.samsung.com
Сървиса find my mobile е отговорен за това и ако се блокира повече няма да го пуска при падане под 5% батерия.
Цитирай
#5

Трябва да изключиш find my device (или както там се казва) от настройките.
Цитирай
#6

Много благодаря на всички за полезната информация! Има логика в това и не е лоша идеята, след като разбрах защо наистина е добавена. Не мисля да го изключвам, тъй като рядко се случва да падне толкова батерията, а и вече като знам... веднага се сещам да го изключа Big Grin

Поздрави на всички - страхотна и бърза информация!

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)