Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Нямам настройка за включване/изключване на VoLTE
#1

Здравейте отново, колеги.

Използвам телефон Samsung Galaxy S8, който не е закупен от оператор, но с карта на Виваком. Активирах услугата VoLTE, следвайки указанията на техния сайт, след което се обадих на оператор за потвърждение. Операторът потвърди, че всичко е активирано при тях и трябва да работи. Да, ама не... Рестартирах телефона, както е описано, но настройката за включване/изключване така и не се появи в Settings - вижте прикачения screenshot. Проверих за версията на софтуера... инсталирал съм последната такава от 01.12.2018.

Някакви идеи? Благодаря предварително!
  [Изображение: b400e3351be29ba4c17dfed43d471e68.jpg][Изображение: 647be69340bec5f6117313f2e1b10c5b.jpg][Изображение: 1cfa69745c163bf45bf3d7353a054dfd.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, отвори Настройки>Връзки>Мобилни мрежи и там би трябвало да видиш опцията за активиране на VoLTE
Чак сега видях последния скрийншот... Няма да бъде лоша идея да посетиш офис на Виваком и да видиш какво ще ти кажат. [Изображение: 06189672176b900998399f8e2d4dc2af.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Няма да му кажат нищо, защото в офисите са пълни некадърници и не разбират нищо, а в действителност трябва софтуера на телефона да е със вивакомски продуктов код, тоест да е купуван от тях. В случая трябва да се свали и инсталира такъв софтуер, има информация как става колкото искаш във форума.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Напротив, аз използвам DBT и имам VoLTE. Мисля, че един ресет ще е достатъчен, но най-добре флаш с Один.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#5

От скрийншотите на колегата се вижда, че телефона е със CSC за Водафон Италия (OMN). Със такова специфично за определен оператор CSC няма как да му излезе VoLTE за български оператор. Флаш на небрандиран фърмуер или такъв за Виваком специално е единственото решение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

Благодаря много за отговорите ви досега. От това, което видях по различните сайтове, това е едно от доста честите предположения ЗАЩО тази опция не се появява. Интересното е, че има доста хора, които не са със специален софтуер на техния си оператор и въпреки това имат тази опция. Дори и в България.

Някаква идея как и защо това е възможно? И има ли някакъв начин без резет или флаш да се появи?

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#7

Тук вече съм съгласен. Smile В повечето случаи си остават само с питането, когато бъде намесена думичката "flash".

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#8

Ами... като чуя "flash през ODIN" и веднага ми идва как трябва да направя backup на всичко, да инсталирам новите неща, след което да върна бекъпа на цялата информация... Знам, че не е най-сложният процес, но определено бих искал да видя дали има и по-лесен вариант - всеки обича лесното все пак... а и ако е възможно някак Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#9

В твоя случай с този фърмуер за Водафон Италия мисля, че без флаш няма начин.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

Аз съм на Виваком, имам опцията и то включена и въпреки това не ми работи услугата. Тук в друга тема се дискутираше, че когато телефона е в група и някои от телефоните са с блокирани изходящи повиквания, няма как да я ползваш. Обаждах се веднъж на оператор... въобще не ме разбра за какво говоря даже и се отказах.[Изображение: f363df67ed861678d4e1b6de978e7fd4.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#11

Благодаря на всички за мненията. Определено ще отида до Виваком, за да проверя какво ще ми кажат там - интересно ми е тяхното мнение, особено след като дори при активирано VoLTE, колегата не провежда HD разговори...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#12

За HD разговори трябва и двамата да имате VoLTE

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#13

В началото на Декември 2018г. бях на Теленор имах опция, след това имаше няколко ъпдейта, а след тях преминах на A1 и вече нямам тази функция.... какво се обърка?

S20FE SD
Цитирай
#14

Объркало се е това, че А1 не предлагат такава услуга изобщо  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

Здравейте отново. Проучих доста относно този проблем, но никъде няма нищо конкретно казано. Ходих и до Виваком за повече информация, но там единствено ми казаха - "Щом не е закупен от Виваком, няма как да имате VoLTE към нас." На въпроса "А как мога да се възползвам все пак от тази услуга, въпреки че устройството е взето от друго място?", отговорът беше просто... "Не можете". От цялата тази информация и от прочетеното тук (много благодаря, за което) и в още доста форуми, изглежда, че трябва да сложа или оригиналната версия за Виваком или официалната за България, като второто отново не е 100% сигурно, че ще проработи. Така че... ако някой друг се сблъска с този проблем, това са възможните ви решения. Засега малко не ми се занимава да си играя толкова много само заради тази опция, но определено ще пробвам в бъдеще и ще споделя опит. Мерси отново на всички!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#16

След като излезе Pie, нищо не ти пречи със SamFirm да си изтеглиш софтуера за DBT или BGL, което си избереш, те са еднакви, и да си го флашнеш. Гаранция, че ще ти се появи.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)