Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Някой има ли интерес към програмирането, работи ли като програмист?
#26

Здравейте , искам да попитам по напредналите , струва ли си да станеш QA , вместо програмист..
Макар че от части го водят програмиране , понеже не съм много запознат , но имам желание и търся курсове да започна със софтуерно тестване, мисля че е по лесно от програмирането и ми харесва поне от това , което съм гледал.

Английски език знам и не ми е проблем езика.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-08-10, 02:06:30)Djakikki написа:  Добър ден! На 17 години съм и искам да се развивам като програмист. В момента съм записан на "Училищната Телерик Академия". Учи се уеб програмиране с езика JavaScript, също така и HTML и CSS. След 2 години ще съм завършил гимназия и следователно трябва да се ориентирам къде да продължа.   Аз съм решил да уча в СофтУни искам да се занимавам с уеб приложения, може би с езика Java.

  Единственото нещо, което ме притеснява е английският ми език. Имам леки затруднения с него поради простата причина, че в моето училище английски почти не се учеше, а от следващата година изобщо няма да се учи. Видях, че в СофтУни почти всичко е на английски и това някак ме притесни, че ще провали развитието ми и следователно няма да успея да се реализирам. 

  Та въпроса ми е дали можете по някакъв начин да ме насочите какво да правя, дали си струва да се запиша на частни уроци по английски за следващите 2 години и да се опитам да наваксам? Имам огромно желание да се развивам и да имам хубаво бъдеще! 

  Опитах да говоря с родителите ми, обаче тях въобще не ги вълнува какво правя и какво искам да правя. Просто не ме слушат, когато говоря за образоването си. Те единствено ми казват "учи и ще се справяш в бъдеще". Даже не ме слушат какво искам да уча, къде, как.

  Те не могат по никакъв начин да ме ориентират към това какво да уча, с кое да започна, с какво да започна. Заради това моля за някакви съвети. Дали не съм закъснял вече? То кога ще се учи английски, кога програмиране... 

   Кажете мнението си и ако имате въпроса към мен питайте ще ви отговоря веднага когато съм онлайн!

Не е задължително да е английски. Имам приятел бачка в HP програмист с немски... луди пари кърти и си бачка от утях... и е по как да кажа... тачен от шефовете си първо щото разбира (това е ясно) и второ щото е с немски. Всичко живо иначе  е с английски.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#28

Абе трябва си английски, особено като прохождащ програмист, повечето полезна теория е на английски, както и най важното - stack overflow
Цитирай
#29

QA е интересно, но никога не си в А отбора според мен. Без английски не може. Аз успях да го науча сам, четейки компютърни книги. То не ти трябва голяма част от езика така или иначе: примерно аз и досега не знам имената на храните.

Иначе какво да избереш: опитвай колкото можеш повече неща и виж кое ти е по-интересно. Важното е да обичаш това с което се занимаваш.

Не се надявай много на разни академии, сядай и чети и прави. Образованието е добре за да те научи да учиш. Другото е от теб. Затова гледай кое учебно заведение ще те научи да учиш по добре, а не на какво ще те учат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#30

Кой би могъл да направи приложение което да праща известия при публикуване на определени обяви?
И какво би струвало?

ПП: Иначе - събирам идеи за нещо в ИТ сектора,  от химик-инженер към ...? 
QA не ми допадна, а за програмист едва ли ще успея... предвид и напредването на възрастта, но логиката и анал. мислене си стои, та обмислям за един последен  ход /напън/ за рязък завой в професионалното развитие Smile
 Някакъв  техн. съпорт?  Bu

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#31

Публикувани обяви къде? и с определен филтър в търсачка ли ?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#32

Аз също имам желание да опитам това. В настоящата ми работа имам доста време да седна и да чета някоя книга през деня за час или два или да си кодя на личния ми лаптоп например. Преди няколко години опитах и проследих безплатния курс за Java на softuni. Беше ми приятно и признавам интересно, но ми се иска като за начало да опитам да почета някоя книга за джава, която е на български, но не знам коя си струва за да я подхвана нея, а не да си губя времето с някаква обща, която с много думи, не казва много полезни неща Smile
Моля ако някой има електронна такава нека ми сподели - и пак опираме до английския език. Моят английски е слаба работа и не съм го учил в училище, нито знам някой друг език по-добре от българския, та ако има някоя книга на нашия език за джава би било добре като за начало, пък после с времето думичките се запомнят.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)