Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сравнение на зарядни чрез софтуер за телефона
#1

Колеги, стори ми се интересно да има тема, в която всеки потребител може да сподели как зарежда дадено зарядно устройство, като това може да е в помощ на някой, който иска да си купи друго зарядно, да си избере според потребностите. Може да е полезно при избор на зарядно за кола или за Quick Charge - зарядни, а също и за различни видове кабели. 

За целта е нужно да свалите и инсталирате безплатната версия (съдържа реклами) на приложението

(линк към Google Play) -> Ampere на Braintrapp

То работи на Redmi Note 5, Redmi 3S, а вероятно и на други, но не работи например на Redmi Note 2. Показва токът, с който се зарежда батерията в момента, както и след отметка в настройките - токът, с който се разрежда. 

-----------------------------------------------------------------
Ето и примерен шаблон за данни за зарядно:

Зарядно: [МАРКА, МОДЕЛ]
Капацитет: (това го пише срещу "OUTPUT" на етикета на зарядното
Използван кабел: (ако има данни какъв е)
Ток на зареждане: (Стойността от приложението AMPERE или подобно на него)
Теоретично минимално време за зареждане: (това е капацитетът на батерията разделен на тока на зареждане, резултатът умножен по 60 дава минутите за зареждане от 0 до 100% в идеални условия*).

* Реалното време на зареждане винаги ще е по-дълго от теоретичното, заради използването на телефона от GSM мрежа, Wi Fi, топлината, която се отделя и др. подобни. Зарядният ток винаги е по-малък, ако сте включили Wi Fi, данни, ако светлината на екрана е засилена.... Затова при замерване най-добре е да изключите за момент тези неща, да намалите светлината колкото може повече, за да може максимално голям ток да влиза в батерията и да изчакате около 2-3 минути за да се стабилизира токът. През това време пипайте екрана за да не изгасне, защото се нулира измерването.  

Може и скрийншот. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ще започна темата с данни за оригиналното европейско зарядно на Глобална версия: 

Модел MDY - 08 - EO
OUTPUT: 5V - 2A (2000 mAh)
Кабел: оригинален от Redmi NOTE 2
Ток на зареждане: 1810 - 1840 мА - постоянно варира в тези граници
Теор. вр. на зар.: 130 минути

------------
Приложението на мен ми е много полезно, защото с него разбирам с едно и също зарядно - кой кабел с какво качество е. Имам кабели, които имат дебели жила и голяма пропусквателна способност, хубави букси и с тях зареждането е бързо. Имам и такива, които са с по-тънки жила, или с хлабави букси, които зареждат, но не особено добре. Имал съм и такива, които са мега зле и веднага изхвърлям - едвам вдигат 100-150 мА заряден ток.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 4 потребители изказват благодарност на ogibhb за това мнение:
  • amica, Miro2210, MMM, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересна тема, браво... Вероятно ще е полезна за доста хора, които имат евентуални проблеми със зареждането.
Дали и софтуера и версията на модел е от значение за зареждането?
Цитирай
#3

Колега според тези показатели ОК ли са?[Изображение: 7867b4a6fc47a340a6993b809d17883e.jpg][Изображение: 4d0b6aa94184f4cec8da0ab638397a6a.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#4

Колега, мисля, че са екстра стойностите, но все пак кажи и какво зарядно използваш. Моят е с по-намалена светлина на екрана и се разреждаше с вариращ от 170 до 240 милиампера ток. Може би е нормално, ако се отнесе към капацитета на батерията - ще се разреди от 100 до 0 за: 4000 / 240 = около 16 часа, при положение, че не правя абсолютно нищо, ами просто си стои на приложението и си свети екранът. Ако му усиля светлината на екрана при зареждане, стойността от приложението спада до към 1550 - 1600.

Мисля, че няма значение версията на MIUI, ако това имаш предвид, redsys. По-скоро беше свързано с някаква особеност на хардуера (не помня какво точно беше), която за стария ми Redmi Note 2 липсваше, не ставаше също и за Самсунга ми S2, но пък я има на Redmi 3S. Затова на едните тел. не работи, а на други - да. Note 2-kata съм го пробвал с това приложение с много различни версии - Global DEV, Global Stable, China DEV, Xiaomi.EU. С нито една версия приложението не е работило, имам предвид - изобщо не го виждам в Google Play, а ако го отворя през компютъра, ми изписваше "Това приложение е съвместимо с някои от устройствата ви".

Прилагам картинка:

Ред.: Приложението има и притурка (Widget), която по принцип е в платената версия, но и да не е платена - работи, само че отпред има един оранжев ключ, който малко пречи, но не пречи да се вижда токът на зареждане.


Прикачени файлове
.png Capture.PNG Размер: 22.58 KB  Сваляния: 41

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)