Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8 ще е с изрязан дисплей и 3D камера
#51

Батерията на LG G8 ще е с по-голям капацитет, спрямо тази на предшественика LG G7. Очакванията са за 3500 mAh, спрямо 3000 mAh на LG G7.

[Изображение: LG-G8-ThinQ-Battery-696x435.jpg]

Видео с 360 гр. рендери:


Според видео тийзъра - вероятно ще се ползва с жестове.

[Изображение: MWC-2019-LG-G8-Premiere-696x363.png]

Източници: 123.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-02-04, 15:31:08)divna написа:  Батерията на LG G8 ще е с по-голям капацитет, спрямо тази на предшественика LG G7. Очакванията са за 3500 mAh, спрямо 3000 mAh на LG G7.

Действията на LG много ми напомнят на действията на HTC - аха да представят добър телефон, ама все 2-3 неща са компромисни. В крайна сметка телефонът не привлича потребители, поевтинява бързо и не носи очакваните продажби. Колкото и да се бият в гърдите с оптимизация, цифрите продават. Конкуренцията ще сложи 4000-4400 батерии и LG ще се оправдават с оптимизация. Нека сложат нормална батерия и да оптимизират, пък да пребият конкуренцията. Все си мисля, че така имат мноооого по-големи и реални шансове. Ма не, нека е икономика на мизерията...

Примери с подобно пестене от закуски има много в последните години, не са само HTC. Но уроците не са научени. За съжаление.

Ще намеся SONY, но, ако слуховете се окажат верни и приложат една по-нормална ценова политика, имат шанс да се върнат с много интересен модел. Ще видим. Може да се окаже, че и те, за поредна година пестят, за да се провалят.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#53

Вероятно са верни слуховете, че G8 ще е последният от тази линия. Ако действително предвиждат нова премиум серия, паралелно с V линията, дано действително има респектиращ старт.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#54

Тук проблем не е толкова батерията, а това , че ще бъде с пръстов отпечатък на гърба, което си е години назад, и пак няма да успеят сигурно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#55

Ако ще да няма пръстов отпечатък. Те нека направят телефона добър или по добър от другите в камера, батерия, дисплей, екстри като жак, дак IR,... и липсата на отпечатък в дисплея ще бъде още по добре даже. Има доста по важни неща от такава фукня...

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • divna, vargala81
Цитирай
#56

"Отчитат се" с най-висока печалба от 2009г. насам, въпреки загубите от дейността свързана с мобилни устройства. Резултатът е постигнат  от продажби на други устройства и уреди за дома. Разчитат на ръст в продажбите на мобилни устройства чрез 5G смартфоните от  линията V50, както и от лансирането на нова линия. До сега беше загадка каква, но разкриват, че ще е в посока - сгъваемите устройства.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#57

Ако продължават да продават на "определени пазари" и да правят компромис с важни компоненти на телефоните си, за сметка на други т.е. телефонът не е балансиран, тогава не очаквам подобрения.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#58

Очевидно става въпрос за мениджърско (статегическо) решение относно приориеттите - кой бизнес сегмент да се развива, и да бъде успешен. Не влагат рерус и усилия да бъдат сред лидерите в облатта на мобилните устройства. Усещането е, че нещо се предлага, колкото да има продукт в сегмента - що годе в крак с актуалните тенденции. Но липсва стръв - да са лидер, водещи, и в топ 5.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#59

Да четох и аз това, че по-скоро гледат да имат модел, за да има нещо, където да си представят приложенията и съответните технологии, на другите им продукти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#60

Селфи камерата на LG G8 ThinQ ще бъде с два сензора. Паралелно с основния сензор, ще има и втори - time-of-flight (ToF) сензор. Според LG, ToF сензорът, който ще бъде вложен в G8 ThinQ работи по-добре ниска осветеност, в сравнение с други 3D технологии. Това ще товари по-малко процесора, и ще се отрази и на батерията. 

LG също добавят, че ToF сензрът улавя IR сетлина, която отразяваме, без да се влияе от външната светлина. И това подобрило лицевото разпознаване, би се ползвало и за AR и VR приложения.

[Изображение: LG-G8-ThinQ-time-of-flight-sensor-840x722.jpg]

LG не са потвърдили, че G8 ThinQ ще има 3D лицево разпознаване, но изглежда ще предлага и това. Конпанията потвърди, че Infineon-базираната ToF технология ще се влага в устройства и от среден и от висок клас.

Първият  ToF sensor в смартфон, бе представен в Honor View 20. Honor View 20 използва ToF sensor (разположен до камерата), за да мапва 3D обекти, и за създаване на по-въздействащи ефекти при заснемане на картини и видео. 

Източник =>

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#61

Slashleaks  с кейсове за LG G8, които според него съответстват на очаквания дизайн. В гръб не ме радва много  Sad

[Изображение: 25306720.jpg]

[Изображение: 25306718.jpg]

[Изображение: 25306719.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#62

Изтекла е информация за цената на 128GB-вия модел - 1199,99 канадски долара или 903 щатски.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#63

LG G8 ще бъде с "Crystal Sound OLED." Подобна технология имат Sony - при телевизорите, и Vivo - "all glass phone".  В режим високоговорител - от говорителя долу ще има впечатляващ bass. Стерео звъкът ще се реализира чрез 2 канала, като се използва говорителя долу и горната част на дисплея. Ще поддръжа 7.1-канален съраунд звук, използващ DTS: X със или без слушалки, а "Boombox Speaker" дизайнът използва пространство в телефона като резонансна камера, за да се прозиведе впечатляващ бас и по-силен звук.

[Изображение: 25384310.png]

Още по темата =>

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • degman
Цитирай
#64

Не знам, но дизайнера, който е проектирал телефона по-добре да си търси друга работа. Визията на гърба с това разположение на камери и светкавици е "уникална".
Цитирай
#65

(2019-02-14, 10:10:38)aladin написа:  Не знам, но дизайнера, който е проектирал телефона по-добре да си търси друга работа. Визията на гърба с това разположение на камери и светкавици е "уникална".

Ако коментираш снимките с кейса, със сигурност няма да е това разположението. Ще е същото като на V30, с единствената разлика, че тук липсва лазерния автофокус под светкавицата тъй като вече няма да има нужда от него. А V30 беше един от най-красивите телефони.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#66

LG представи V50 ThinQ 5G и G8 ThinQ
Цитирай
#67

Общо взето леко ъпгрейднати версии на миналогодишните им флагмани. Пак всичко ще опира до цена и предлагане. Но LG дори не се знаеше кога точно ще ги представят тия устройства. Никаква реклама. По точно дори един надпис май нямаше кога точно ще се представят.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#68

Точно при G8 не бих казал, че ъпгрейда е лек. Най-после амолед дисплей (лично за мен е минус), адекватна батерия, базова версия със 128/6 гб. рам, стерео звук и конкурентна камера. Само дано са се справили и със софтуера на камерата, но щом при G7 с пая има подобрение и в G8 трябва да е добре. Станал е с 1.3 мм. по-нисък, 0.5 мм. по-дебел и ширината се е запазила. Вече не изглежда чак толкова много като дистанционно за телевизор Big Grin Дано версията с 3 камери да е предвидена и за нашия пазар.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#69

Ъпгрейда не е лек,вече има и нормална основна камера.ОЛЕД екран,това е плюс поне за мен.Всичко останало си му е наред,даже тия жестове ме впечатлиха честно казано.Пръстовия на гърба за мен лично не е никакъв проблем,все ми е тая дали ще е в дисплея или на гърба,важното е само да е съобразено с цената.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#70

(2019-02-25, 09:55:48)vesoisthebest написа:  Ъпгрейда не е лек,вече има и нормална основна камера.ОЛЕД екран,това е плюс поне за мен.Всичко останало си му е наред,даже тия жестове ме впечатлиха честно казано.Пръстовия на гърба за мен лично не е никакъв проблем,все ми е тая дали ще е в дисплея или на гърба,важното е само да е съобразено с цената.

Жестовете са готини, но Good By Touch беше малко пресилено Big Grin Пръстовия на Поко съм го ползвал най-много 5 пъти, а лицевото на G8 няма да му отстъпва по нищо, та е все тая и за мен къде ще е. Освен това от V10 до сега ми е бил на гърба и съм свикнал. Неудобството беше когато е поставен върху маса или на стойка в колата, но с отключването с длан вече няма да го има. От видеата ми се струва, че сработва много бавно, но хубавото е, че не е нужно да включваш първо дисплея и чак тогава да сканираш дланта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#71

Забравих при LG дали пръстовия имаше жестове(май има),но с тия вградени пръстови отпечатъци ще ги забравим.Колко яко да си пускаш щората с пръстовия.. Big Grin .За мен лично G8 е много привлекателно устройство,особено ако цената е позиционирана правилно.Тук и ноча ще се крие много добре,благодарение на ОЛЕД-а,пък и си имат софтуерни добавки при LG,които са готини.Не харесвам ноча,но тук решението ми допада.Интересен и различаващ се модел от повечето марки.И да,леко беше пресилено това goodbye touch Big Grin Не разбрах само дали има лазерен автофокус или са го премахнали?Променете името на темата,G8 не е с капковиден ноч.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#72

Според Suzana Dalul от androidpit,  LG е имала най-добрата иновация на MWC 2019.
Тя казва, че нито 5G, нито сгъваемите телефони са привлякли нейното внимание толкова, колкото иновациите въведени от LG в G8 ThinQ.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#73

Логичен избор. Те жените на такива работи се радват. Шаренко да има. Да има нещо което да чоплят докато убиват време... Wink

Предполагам и че се е радвала много на първия телефон, който е въвел "огледалце" в телефона.
Цитирай
#74

Тъй като следих темата, това което бе "ново за мен" - бе отключването с vein pattern.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#75

Видео, в което то 50-тата секунда до към 1:30 - показват отключването с vein pattern, както и със "завъртане на дланта". Бавнички са и двете, но пък са някаква алтернатива, особено, ако в момента ръцете не са чисти. 


Тук също се вижда  - на около 2 минути - подсказват, че така телефонът може да се отключи, ако е оставен някъде - без да се вдига:


Все още не намирам много информация за "Crystal Sound OLED", различни от анонсите преди представянето на телефона. Вероятно е нужно повече време, за да се натрупат и споделят впечатления.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)